بازار نیوز |
۱ هفته پیش

چرا از داده های مسکن افراد در پایگاه رفاه ایرانیان استفاده نمی شود

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، پیرامون علت عدم استفاده از داده‌های مربوط به مسکن افراد در پایگاه رفاه ایرانیان گفت: مسئول این اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک است؛ افزوده شدن چنین داده‌هایی نیازمند کد ملی محور شدن املاک و همینطور صدور سند برای آن‌ها توسط این سازمان است.

گروه کار و تعاون بازارنیوز-سعید ترکاشوند؛ «علیرضا عسگریان» معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با بازارنیوز پیرامون افزوده شدن اطلاعات مسکن خانوار‌ها در پایگاه رفاه ایرانیان اظهار کرد: در حال حاضر مسئول اطلاعات این حوزه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است؛ افزوده شدن چنین داده‌هایی مستلزم آن است که این سازمان، اطلاعات مربوط به مسکن افراد و به طور دقیق‌تر ملک را کد ملی محور و سپس برای آن‌ها سند صادر کند.

چرا از داده‌های مسکن افراد در پایگاه رفاه ایرانیان استفاده نمی‌شود؟
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت رفاه افزود: در راستای این امر تا به حال مهم اقدامات خوبی صورت گرفته؛ لذا، در صورت پیگیری جدی این موضوع، امکان استفاده از داده‌های مربوط به وضعیت مسکن افراد هم مهیا خواهد شد. در حال حاضر وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی صرفاً یک دستگاه خدمت‌گیرنده است، به همین خاطر لازم است که سازمان ثبت اسناد و املاک هم به مانند سایر نهاد‌های دیگر مانند ثبت احوال، فراجا و همچنین بورس، سامانه اطلاعاتی خود را به سامانه‌های ما متصل سازند.


وی خاطرنشان کرد: تا جایی که مطلع هستم، اکنون داده‌های مرتبط به وضعیت مسکن افراد کامل نیست؛ لذا استفاده از این اطلاعات برای وسع‌سنجی افراد امری ناعادلانه است. استفاده از این داد‌ها تا جایی که ممکن است صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، امکان دارد کارمندی فقط یک خانه داشته باشد، اما در طرف دیگر این امکان وجود دارد که یک فرد عادی دارای چندین ملک و زمین قراردادی باشد؛ لذا، تعیین تکلیف این موضوع بر عهده سازمان ثبت اسناد و املاک است.


عسگریان تاکید کرد: داده‌های ملک باید در سازمان ثبت اسناد درج شود. در صورت صدور سند برای تمامی املاک، کار برای وسع‌سنجی افراد بر اساس این مولفه ساده و در عین حال عادلانه‌تر خواهد شد. پایگاه رفاه ایرانیان که اکنون مسئولیت وسع‌سنجی دهک‌های مختلف جامعه را بر عهده دارد، نیازمند داده‌های درست و جامع در همه حوزه‌ها است.


پایان پیام//#‌اخبار منبع: بازار نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خواننده مطرح کشورمان در گفت‌وگو با خبرورزشی از علایق و خاطرات فوتبالی خود صحبت کرده بود.

2 ساعت پیش

شب گذشته هزاران معترض در تل‌آویو علیه نتانیاهو تظاهرات کردند.

2 ساعت پیش

ورزش بازخبر

1 ساعت پیش

بهروز اتونی ادیب و اسطوره شناس به ابیاتی از عطار نیشابوری پرداخت.

1 ساعت پیش

یک نویسنده استرالیایی در صفحه فضای مجازی خود یکی از سخنان امام خمینی (ره) درمورد آمریکا را بازنشر کرد.

1 ساعت پیش

مجید قربانخانی معروف به مجید سوزوکی یکی از شهدای مدافع حرم است؛ که ماجرای تحول تا شهادتش تنها ۴ماه به طول انجامید.

2 ساعت پیش

در این ویدئو، با توجه به اشتباه دروازبان و حرکت شانسی فوتبالیست گلی کاملا شانسی به ثمر رسید که در تصاویر با یکدیگر مشاهده می‌کنیم.

2 ساعت پیش

نرود میخ آهنی در سنگ به معنای کلی یعنی شخص بعد از شنیدن ساعت‌های پند و اندرز دوباره کار خودش را انجام می‌دهد.

نیم ساعت پیش

اصطلاح ژنرال‌های پیر در دوره دولت حسن روحانی این روزها سر زبان‌ها افتاد که برخی افراد با کارنامه بیش از دو دهه وزارت و حضور در چندین دولت، مجدد سکاندار وزارتخانه‌های مهم شدند. حال این روز‌ها بین دو گروه نوباوه‌ها و پیرمرد‌ها برای تصاحب صندلی وزارتخانه‌های به‌ویژه اقتصادی دعواست؛ حتماً برای خدمت به مردم نه تقسیم آن‌ها بین «هم گروهی‌ها!»

2 ساعت پیش

بیشتر...