کمک ضایعات غذایی تخمیر شده به رویش گیاهان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

کمک ضایعات غذایی تخمیر شده به رویش گیاهان
اقتصاد‌سبز آنلاین: معمولاً در کشورهایی که برخی از مناطق آن‌ها با خشکسالی‌های جدی مواجه هستند، رویش گیاهان به سختی شکل می‌گیرد و گیاهان در مدت زمان کوتاهی خشک شده و از بین می‌روند.

اقتصاد‌سبز آنلاین: معمولاً در کشورهایی که برخی از مناطق آن‌ها با خشکسالی‌های جدی مواجه هستند، رویش گیاهان به سختی شکل می‌گیرد و گیاهان در مدت زمان کوتاهی خشک شده و از بین می‌روند.

یک محقق فرانسوی برای رفع این مشکل، ماده تقویتی جدیدی را به کمک ضایعات غذایی تخمیر شده، تولید کرده است که هم به زنده نگاه داشتن گیاهان کمک می‌کند و هم آفت‌های موجود در آن‌ها را در کوتاه ترین زمان ممکن نابود خواهد کرد. همچنین این ضایعات غذایی تخمیر شده، باعث می‌شود برگ گیاهان تازه تر باقی مانده و ریشه آن‌ها به آب کمتری نیاز پیدا کنند. بنابراین در مناطقی که خشکسالی ست، استفاده از این ماده جدید می‌تواند بسیار کاربردی و مقرون به صرفه باشد. این محقق فرانسوی در ابتدا ضایعات تعدادی از مواد‌غذایی را پس از تخمیر کردن، با یکدیگر ترکیب ساخته و سپس همچون یک ماده تقویتی به خاک گلدان‌ها اضافه کرده است.

بیشتر بخوانید:صادرات شیرینی و شکلات ایرانی به قلب اروپا

این امر موجب شد گیاهانی که در حال خشک شدن بودند و برگ آن‌ها رو به زردی می‌رفت، در کمتر از 24 ساعت سبز شده و تازگی و طراوت خود را به‌دست آورند. از این رو محقق کشور فرانسه تصمیم گرفت ترکیبات جدیدی از ضایعات دیگر مواد غذایی را به این ماده بیفزاید و در نهایت ماده تقویتی جدیدی را مخصوص گیاهان و محصولات گلخانه ای تولید کند. البته باید یادآور شد ماده میکروبی تقویتی در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده و مثمرثمر خواهد بود.#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تالاب صورتی لیپاردر سیستان و بلوچستان، منطقه‌ای بکر و منحصربه‌فرد است. ترکیب صورتی رویایی و آسمان آبی، فوق‌العاده چشمگیر و دوست داشتنی است.

4 ساعت پیش

کشت قراردادی کلزا تجربه ای موفق در فارس پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

20 ساعت پیش

ممنوعیت صادرات علت اصلی فساد میوه های تنظیم بازار پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

20 ساعت پیش

مسوولان جهت حمایت از تولید دست واسطه ها را کوتاه کنند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

حمایت هزار میلیاردی بانک کشاورزی از زنان جوانان روستایی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

پل عشاق پاریس از بهترین مکان‌ها برای گذران اوقات فراغت در کنار معشوقتان است و از رمانتیک‌ترین جاذبه های گردشگری پاریس به شمار می‌رود.

دیروز

پیش بینی تولید ۱۷۵۰ تن پیله تر ابریشم در پرورش بهاره پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

تاثیر منفی واگذاری سازمان تعاون روستایی بر فعالیت های بخش کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

در کافه دیزستر مردم پول می‌دهند تا در حالی که از طعم غذای خوشمزه آن لذت می‌برند، یک زلزله شبیه سازی شده ۸ ریشتری را هم تجربه کنند.

پریروز

محموله شکر خام به ایستگاه بندر امام خمینی ره رسید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

پاکسازی اراضی استان توسط کشت صنعت پگاه همدان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

قدردانی رییس سازمان امور عشایر کشور از بانک کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

شهر دادلی که به آن روستای دادلی هم می‌گویند، به روستای نفرین شده مشهور است. این شهر یکی از پر رمز و رازترین شهرهای متروکه آمریکا است.

3 روز پیش

بیشتر...