راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

اطلاعیه مهم برای کسانی که سهام عدالت دارند راهبرد معاصر

به گزارش راهبرد معاصر؛ عدم واریز سود مرحله سوم و تسویه سهام عدالت که برخی از مخاطبان در رابطه با آن گلایه‌هایی داشتند به طور مثال خانم قاسمی گفت: اگر بنا نبود سود واریز شود چرا زمان خردادماه اعلام شد؟ علت عدم واریز سود سهام عدالت چیست؟ متخلفان آیا مجازات خواهند شد؟
سادات دیگر مخاطب گفت: شرکت‌ها بر اساس قانون تجارت تاکنون باید سود سهام عدالت را واریز می‌کردند اگر این موضوع تا الان عملیاتی نشده است یعنی یک تخلف آشکار رخ داده که باید با متخلفان آن برخورد جدی شود.

همچنین در ادامه عسگری دیگر مخاطب ما بیان کرد: این که سود سهام عدالت پرداخت نمی‌شود به شکل واضح یعنی حق حدود نیم میلیون ایرانی ضایع شده است سازمان بورس به عنوان متولی بازار باید برخورد لازم را با متخلفان داشته باشد در غیر این صورت سال‌های دیگر هم این موضوع به شکل دومینو ادامه دار خواهد شد.

به تازگی باشگاه خبرنگاران جوان هم برای پیگیری آخرین جزئیات از واریز سود مرحله سوم سهام عدالت به سراغ ولی الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار رفت و او به ما گفت: متاسفانه تاکنون ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از سود سهام عدالت عملکرد مالی مربوط به سال ۱۴۰۱ شرکت‌ها وصول نشده است و اگر بتوانیم این سود را وصول کنیم با مجوز شورای عالی بورس تسویه سود سهام عدالت را خواهیم داشت.

در ادامه این مقام مسئول بیان کرد: به محض وصول باقی مانده سود سهام عدالت عملکرد مالی ۱۴۰۱ شرکت‌ها بر اساس مصوبه شورای عالی بورس این سود را برای مشمولان واریز خواهیم کرد، اما متاسفانه تاکنون زمان دقیق وصول این سود مشخص نیست.

این تاخیر بنابر گفته مسئولان به سبب عدم وصول سود سهام عدالت ناشی از بدعهدی برخی از شرکت‌هاست! شرکت‌هایی که پیش از این سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص آنها اعلام کرده بود: شرکت‌های صنایع سیمان دشتستان، گروه مپنا و فجر انرژی خلیج فارس هیچ مبلغی را برای مراحل اول و دوم سود سهام عدالت خود به حساب‌های سمات واریز نکرده اند. شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندر عباس و پارس سوئیچ نیز وجوه مرحله دوم خود را پرداخت نکرده اند.

اما حالا تعداد شرکت‌های بدعهد کاهش داشته به طوری که مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اکنون سه شرکت سود سهام عدالت عملکرد مالی ۱۴۰۱ خود را پرداخت نکرده اند و سازمان بورس پیگیر دریافت این سود است.
همواره عدم تسویه سود سهام عدالت و چشم انتظاری سهامداران فرصت مناسبی را برای سودجویان فراهم می‌کند که در همین راستا مهدی حاجی‌وند دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: سهامداران توجه داشته باشند سود سهام عدالت تنها به شماره شبای ثبت شده افراد در سامانه سجام واریز خواهد شد همچنین برای واریز سود سهام عدالت نیازی به کلیک بر روی هیچ لینکی نخواهد بود و با هیچ یک از سهامداران تماسی گرفته نخواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: سهامداران هوشیاری کافی را داشته باشند و اخبار مربوط به واریز سود سهام عدالت را تنها از خبرگزاری‌های رسمی و رسانه ملی پیگیری کنند تا خدایی نکرده در دام سود سودجویان گرفتار نشوند.

حالا باید منتظر ماند و دید واریز مرحله سوم و تسویه سود سهام عدالت سرانجام محقق خواهد شد و آیا با شرکت‌هایی که در این زمینه بدعهدی کردند برخوردی می‌شود؟ باشگاه خبرنگاران جوان پیگیر واریز مرحله سوم سود سهام عدالت خواهد بود./صدآنلاین#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حتما با این مشکل رو به رو شده اید که در زمان استفاده از خودروی شخصی خود، ماشین به سختی روشن میشود و یا مصرف سوخت خودرو به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند. در صورت مشاهده چنین مواردی یکی از اولین حدس هایی که زده میشود، خرابی شمع خودرو است.

نیم ساعت پیش

تصاویر مربوط به خودرو ب ام و X1 مدل 2023 را مشاهده می کنید.

نیم ساعت پیش

رامسین کبریتی متولد ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۴۸ در شهر تهران می باشد برادر نسرین شهزک معروف به سپیده بازیگر قبل از انقلاب است.

نیم ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

نیم ساعت پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در نشست خبری با محوریت خودرو ری‌را بیان کرد: ۶۹ درصد از قطعات استفاده شده در خودروی ری‌را داخلی است، ظرف ۶ ماه تا یک سال آینده نیز، ۳۰ درصد وابستگی به واردات قطعات را کاهش خواهیم داد؛ چرا که یکی از استراتژی های مدیریت ارشد برای ایران‌خودرو، کاهش ارزبری محصولات است که ساپکو در حال پیگیری این استراتژی می باشد.

نیم ساعت پیش

مریم معصومی مدتی میشه بازیگری رو بیخیال شده اما به شدت تو اینستاگرام فعاله و دستی جذاب هم بر آتش استایل و فشن داره!

نیم ساعت پیش

لیست قیمت جدید محصولات گروه بهمن موتور ویژه اردیبهشت ماه 1402 منتشر شد.

نیم ساعت پیش

محمد علی فردین در سن 19 سالگی با مهری خمارلو همسر زیبایش ازدواج کرد و تا آخر عمر به عشق او وفادار ماند.

نیم ساعت پیش

نخستین تصاویر از هیوندای سانتافه ۲۰۲۴ با طراحی کاملا متفاوت منتشر شد. در ادامه با جزئیات طراحی هیوندای سانتافه جدید آشنا می‌شویم.

نیم ساعت پیش

بیشتر...