پرشین وی |
11 ماه پیش

روش مزه دار کردن جوجه کباب بهترین روش مزه دارکردن جوجه کباب

جوجه کباب از غذاهای سنتی و پرطرفدار ایرانی می باشد که ظاهرا درست کردن آن بسیار ساده به نظر میرسد. برای این‌که گوشت جوجه طعم خوبی به خودش بگیر دبرای روش مزه دار کردن جوجه کباب با ما درپرشین ویهمراه باشید .

روش مزه دار کردن جوجه کباب

آیا به جای زعفران می شود از چیز دیگری برای درست کردن جوجه کباب استفاده کرد؟به علت گرانی زعفران نمیتوان زیاد از آن استفاده کرد ۲- بله، می توانید از همان مواد ساده برای درست کردن جوجه کباب استفادهکنید.ولی یک نوع دیگر از درست کردن جوجه کباب این است که جوجه را در مایه ماست و پیاز بگذارید.امتحان کنید بسیار خوش طعم می شود.(این نوع جوجه کباب را جوجه کباب عربی می گویند)

برای مرینیت کردن جوجه کباب اولین نکته اب که وجود دارد این است که ماساژ جوجه با آبلیمو و نمک باعث سفت شدن آن می شود. اگر آبلیمو و نمک را نیز ترکیب کرده و هنگامب که جوجه نیم پز است با کمک فرچه روی جوجه بزنید به میزان لازم به جوجه طعم نمی دهد.راه حل این کار چی می تواند باشد ؟ چه باید کرد تا هم جوجه ها سفت نشوند و هم به میزان لازم طعم بگیرند؟شما باید جوجه را با روغن مایه به طور کامل ماساژ دهید تا کامل چرب شود.

روش مزه دار کردن جوجه کباب طعم دار کردن گوشت مرغ

فوت و فن های پخت جوجه کباب

در ادامه ابتدا نمک را به جئجه اضافه کنید و ورز دهید تا کاملا به خورد جوجه برود سپس آب لیمو ترش را نیز به جوجه اضافه کرده و ورد دهید بگذارید تا حدود ۲ ساعت در یخچال بماند تا کاملا به خورد جوجه ها برود.علت استفاده از روغن مایع به جای کره این می باشد که کره در اثر سرما سفت می شود و به همین دلیل جوجه ها را خوب کاور نمی کند. اما در آخر می تونید برای عطر و طعم بیشتر بهش ۱ ق غ کره ی مذاب اضافه کنید.

برخی افراد برای طعم دهی بیشتر و یا پوشش بیشتر جوجه از پیاز رنده شده یا بلندر شده استفاده میکنند تا جوجه ها طعم بگیرند.این روش کاملا غلط است. چرا ؟زیرا اگر پیاز را رنده کنید و به جوجه ها اضافه کنید تکه های پیاز رنده شده به جوجه ها می چسبد و شما نمی توانید این تکه ها را جدا کنید. به همین دلیل هنگام کباب کردن جوجه این تکه های پیاز سریعتر از جوجه میسوزند و شما گمان می کنید که رنگ جوجه عوض شده است و به بپخت رسیده و شما پخت را متوقف می کنید. اگر پیاز رو به این شکل له کنید در جوجه کبابتان یک کاور تلخ و سوخته ی پیازی و گوشتی نپخته دارید.

روش مزه دار کردن جوجه کبابنکته هایی برای پخت جوجه کباب

طعم دار کردن جوجه کباب

بهترین کار برای این مرحله این می باشد که پیاز ها را به صورت خلالی ریز خرد کنید و یا اینکه پیاز را رنده کنید و با کمک صافی آب آن را بگیرید و به جوجه ها اضافه کنید.یک جوجه لذیذ و خوشمزه باید رنگ لعاب خوبی داشته باشید و رنگ جوجه به زعفران آن می باشد. برای تهیه جوجه کباب باید حتما از زعفران زیاد استفاده کنید اما در برخی موارد افراد زعفران را آخر کار به جوجه اضافه می کنند که این باعث میشود زعفران فقط به خورد جوجه ها نمی رود.

هر چیزی که برای طعم دهی جوجه استفاده می کنید عطر و طعم زعفران به خود میگیرد.خوب پس چه می توان کرد؟برای این که زعفرا بسیار غلیظ تر و خوش رنگ تر شسشود باید زعفران را با یخ دم کنید . سپس زعفران دم شده را به جوجه های خام که هنوز هیچ چیزی به آن اضافه نکرده اید بریزید و ورز دهید تا کاملا زعفران به خورد جوجه ها برود. پس از ورز دادن حدود یک ساعت به جوجه ها استراحت دهید تا کاملا زعفران را به خود جذب کند.

باشگاه خبرنگاران جوان – افتاب#‌نکات_آشپزی منبع: پرشین وی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از بین بردن بوی مرغ و نکات مهم از بین بردن بوی مرغ و طبخ مرغ مجلسی و روش از بین بردن بوی زهم مرغ و نکات پخت مرغ

دیروز

شستشوی لباس های سفید و نکات شستشوی لباس های سفید و روش ها شستن انواع لباس و شستن لباس های رنگ روشن و دما شستن لباس روشن

دیروز

خوشمزگی پاستا و رازهای خوشمزگی پاستا و ترفندهای درست کردن پاستا و نکات مهم در درست کردن سس برای انواع پاستا

3 روز پیش

شله زرد خوشمزه و مواد لازم و طرز تهیه شله زرد خوشمزه و رازهای طبخ شله زرد مجلسی و ترفندهای درست کردن شله زرذ مجلسی

1 روز پیش

خوشمزه‌ شدن برنج و نکات خوشمزه‌ شدن برنج و روش های پخت برنج و سوختگی برنج و شل شدن برنج و شفته شدن برنج و شور شدن برنج

دیروز

از بین بردن بوی کفش و راهکارهایی برای از بین بردن بوی کفش و بهداشت پا و تمیزی پا و از بین بردن بوی بد پا با پودر بچه

دیروز

خوشمزه تر شدن خورش قیمه و نکات خوشمزه تر شدن خورش قیمه و طرز تهیه قیمه مجلسی و نکات مهم درست کردن قیمه مجلسی

1 روز پیش

نظافت خانه برای مهمانی و نکات مهم نظافت خانه برای مهمانی و راز و رمزهای تمیز کردن منزل و تمیزکاری منزل و تی کشیدن منزل

1 روز پیش

زرشک پلو خوشمزه و طرز تهیه زرشک پلو خوشمزه مجلسی و طرز تهیه مرغ مجلسی و نکات مهم استفاده از زرشک و خوشمزه شدن مرغ

3 روز پیش

بیشتر...