چطور |
7 ماه پیش

بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن گردش پیاده چطور

هیچ‌ چیزی به‌اندازهپیاده‌رویو قدم‌زدن در شهر نمی‌تواند مکان‌های دیدنی و بخش‌های مختلف آن را به ما نشان بدهد. پیاده‌روی بهترین راه شناخت کامل هر شهر و کشف چیزهایی است که در کتاب‌های راهنما یا برنامه‌های تلفن همراه معرفی نشده‌اند. با پیاده‌روی در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی و کمتر گاز گلخانه‌ای تولید می‌کنیم. در ادامه ۱۶ مورد از بهترین شهرهای اروپا برای قدم‌زدن را معرفی می‌کنیم.

راهنمای مطالعهنمایش
۱. شهر برلین در آلمان
۲. شهر بندری تریسته در ایتالیا
۳. شهر مارسی در فرانسه
۴. شهر لیسبون در پرتغال
۵. شهر کپنهاگ در دانمارک
۶. شهر سِویا یا سِویل در اسپانیا
۷. شهر فلورانس در ایتالیا
۸. شهر ونیز در ایتالیا
۹. شهر ریگا در لتونی
۱۰. شهر آتن در یونان
۱۱. شهر هامبورگ در آلمان
۱۲. شهر اِدینبرو در اسکاتلند
۱۳. شهر مادرید در اسپانیا
۱۴. شهر پورتو در پرتغال
۱۵. شهر تالین در استونی
۱۶. شهر استکهلم در سوئد

۱. شهر برلین در آلمان

دیوار برلین
دیوار برلین

برلین هنوز هم شهری عجیب است که گاهی به آدم حس غربت می‌دهد، به‌ویژه هنگامی که در قلب تاریخی آن قدم می‌زنیم، جایی که دیوار برلین از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۸۹ در آن قرار داشت. با پیاده‌روی در قسمت‌های مختلف برلین شرقی و غربی سابق هنوز هم متوجه تفاوت‌های آنها می‌شویم. برلین شهر بزرگی است و اگر پیاده‌روی‌تان طولانی شد، می‌توانید برای بازگشت از قطار شهری استفاده کنید.

۲. شهر بندری تریسته در ایتالیا

شهر بندری تریسته در ایتالیا

شهر بندری تریسته در دریای آدریاتیک مکان مناسبی برای پیاده‌روی است. کافه‌های دوست‌داشتنی این شهر می‌توانند محلی برایاستراحتو تجدید انرژی باشند. ساحل باشکوه تریسته نیز آن را به یکی ازبهترین شهرهای اروپابرای قدم‌زدن تبدیل کرده است.

۳. شهر مارسی در فرانسه

محله لوپانیر در شهر مارسی فرانسه
محله لوپانیر

از جاذبه‌های این شهر باستانی می‌توان به بندر مارسی، خیابان‌های باریک و پرپیچ‌وخم محله لوپانیر (Le Panier)، چشم‌انداز وسیع کلیسای جامع نوتردام دولاگارد (Notre-Dame de la Garde) و محله Rue de la République با ساختمان‌های باشکوه اواسط قرن نوزدهم اشاره کرد.

۴. شهر لیسبون در پرتغال

شهر لیسبون در پرتغال

شهرک‌هایی که روی تپه‌های شیب‌دار گسترده شده‌اند، مسیرهای دشواری را برای پیاده‌روی ایجاد می‌کنند، به‌ویژه اگر بهترین لباستان را پوشیده باشید و خورشید نیز بالای سرتان باشد. البته خیابان‌های باریک این مزیت را دارند که معمولا می‌توانید در آنها سایه‌ای پیدا کنید.

۵. شهر کپنهاگ در دانمارک

قبرستان Assistens در کپنهاگ دانمارک
قبرستان Assistens

شهر کپنهاگ که یکی از بهترین شهرهای جهان برای دوچرخه‌سواران است، برای پیاده‌روی نیز جای خوبی است. پیاده‌روی را از قبرستان Assistens شروع کنید. این قبرستان به‌هیچ‌وجه جای غم‌انگیزی نیست و مردم محلی برای استراحت، گردش و لذت‌بردن از طبیعت به آنجا می‌روند. در این قبرستان افراد مشهوری مانند هانس کریستیان آندرسن نویسندهکتاب‌های کودکاندفن شده‌اند. پس از قبرستان، می‌توانید به‌سمت منطقه بندر حرکت کنید و در مسیرتان از فضای سبز باغ کتابخانه سلطنتی بگذرید.

۶. شهر سِویا یا سِویل در اسپانیا

محله تریانا در سویل اسپانیا
محله تریانا

بخش مرکزی و تاریخی سویل بسیار متراکم است، ولی می‌توانید در محله تریانا (Triana) در کنار رود گوادِالکیویِر (Guadalquivir) و جزیره Isla de la Cartuja پیاده‌روی کنید.

۷. شهر فلورانس در ایتالیا

پل قدیمی پونته وکیو در فلورانس ایتالیا
پل قدیمی پونته وکیو

پس از حدود ۱۰ دقیقه و فقط ۸۰۰ متر پیاده‌روی، می‌توانید به جاذبه‌های گردشگری اصلیفلورانسبرسید. پل قدیمی پونته وکیو (Ponte Vecchio)، کلیسای جامع معروف شهر و گالری اوفیتزی (Uffizi gallery) در فاصله اندکی از یکدیگر قرار دارند.

۸. شهر ونیز در ایتالیا

میدان سن مارکو در ونیز
میدان سن مارکو

گرچهونیزبیشتر به آبراه‌هایش شهرت دارد، برای پیاده‌روی نیز شهر خوبی است. اگر ۱۲ دقیقه وقت داشته باشید، می‌توانید به مکان‌های دیدنی مانند پل ریالتو، میدان سن مارکو و پل افسوس نگاهی بیندازید البته اگر پشت تورهای گردشگری سرگردان گیر نیفتید.

۹. شهر ریگا در لتونی

خانه سیاه سران در ریگا در لتونی
خانه سیاه‌سران

فقط با ۲٫۴ کیلومتر پیاده‌روی می‌توانید از بهترین جاذبه‌های گردشگری ریگا دیدن کنید، جاذبه‌هایی مانند کلیسای جامع و خانه سیاه‌سران (House of the Black Heads). در بازار مرکزی هم می‌توانید تنقلات لازم برای تأمین انرژی پیاده‌رویتان را تهیه کنید.

۱۰. شهر آتن در یونان

آکروپولیس در آتن یونان
آکروپولیس

بیشتر جاذبه‌های گردشگری این شهر مانند آکروپولیس و پارتنون، آگورا و باغ ملی آتن را می‌توانید فقط با ۳ کیلومتر پیاده‌روی ببینید.

۱۱. شهر هامبورگ در آلمان

شهر هامبورگ در آلمان

برای پیاده پیمودن فاصله ۳٫۲کیلومتری میان بهترینجاذبه‌های گردشگریهامبورگ شامل سیاه‌چال هامبورگ (Hamburg Dungeon) و موزه دریایی فقط ۴۰ دقیقه زمان نیاز دارید.

۱۲. شهر اِدینبرو در اسکاتلند

قلعه ادینبرو در اسکاتلند
قلعه ادینبرو در اسکاتلند

زمان لازم برای پیاده‌روی میان ۵ جاذبه گردشگری اصلی ادینبرو شامل موزه ملی، قلعه ادینبرو، گالری ملی، کاخ هولی‌رود و پارک سلطنتی هولی‌رود (Holyrood Park)، تقریبا ۴۴ دقیقه است. البته قسمت‌هایی از خیابان‌های این شهرْ بسیار ناهموار و پر از پستی‌وبلندی هستند.

۱۳. شهر مادرید در اسپانیا

پارک اِل رتیرو در مادرید اسپانیا
پارک اِل رتیرو در مادرید

برای پیاده‌روی میان مهم‌ترینمکان‌های دیدنی مادریدمانند معبد دِبود و پارک اِل رتیرو نیز فقط ۴۴ دقیقه زمان نیاز دارید.

۱۴. شهر پورتو در پرتغال

شهر پورتو در پرتغال

پورتو دومین شهر بزرگ پرتغال است. در کمتر از ۴۵ دقیقه می‌توانید از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی پورتو مانند پل لوئیس اول (Luís I Bridge) و کلیسای جامع دیدن کنید.

۱۵. شهر تالین در استونی

میدان آزادی تالین در استونی
میدان آزادی تالین

مسافت میان مکان‌هایی مانند میدان آزادی تالین، دروازه ویرو (Viru Gate) و پارک کادریورگ فقط ۳٫۷ کیلومتر است.

۱۶. شهر استکهلم در سوئد

خانه های رنگارنگ در میدان استورتورگت استکهلم
خانه‌های رنگارنگ در میدان استورتورگت استکهلم

مکان‌های دیدنی شهر استکهلممانند کاخ سلطنتی استکهلم، موزه واسا و موزه اسکانسن فقط با ۴۶ دقیقه پیاده‌روی در دسترس هستند.

شما تجربه زندگی یا گردش در هیچ‌یک از این شهرها را داشته‌اید؟ چقدر از قدم‌زدن در آنها لذت برده‌اید؟ چه شهرها و کدام بخش‌های آنها را برای گردش پیاده پیشنهاد می‌کنید؟

منبعtheguardiantimeout
جاهای دیدنی اروپاسفر به اروپا
فاطمه زنگنه

  فارغ‌التحصیل رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی و عاشق ترجمه و نوشتن هستم.

  بر اساس رای1نفر از بازدیدکنندگان

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  ممنون از توجه و وقتی که برای مطالعه‌ی مقاله گذاشتید. خوشحال می‌شویم اگر این مقاله را با دوستان‌تان هم به اشتراک بگذارید.

  اشتراک‌گذاری  #‌روانشناسی منبع: چطور

  بیشتر...


  تبلیغات

  تبلیغات

  مطالب مرتبط

  غم و اندوه چیست؟ غم و اندوه واکنش عاطفی طبیعی به از دست دادن یکی از نزدیکان، مانند یکی از اعضای خانواده یا دوست است. غم و اندوه همچنین می تواند پس از یک بیماری جدی، طلاق یا سایر ضررهای مهم رخ دهد.…

  3 ماه پیش

  عوامل ایجاد انگیزه در کارها چه برای تمیز کردن خانه خود انگیزه نداشته باشید و چه برای کاهش وزن انگیزه ندارید، کمبود انگیزه می تواند بزرگترین مانع برای رسیدن به اهداف شما باشد. هنگامی که انگیزه ای برای…

  3 ماه پیش

  افسردگی فصلی، که قبلا به عنوان اختلال عاطفی فصلی (SAD) شناخته می شد، شامل علائمی است که با تغییر فصل ظاهر می شوند و می روند. آخرین ویرایش «راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-5)» رسماً این…

  3 ماه پیش

  کمال گرایی چیست؟ آیا استانداردهای بالایی برای خود تعیین می کنید؟ آیا دریافت چیزی کمتر از نمره A در مدرسه باعث بحران در شما می شود؟ اگر با چیزی کمتر از عالی بودن استرس دارید، ممکن است یک کمال گرا…

  3 ماه پیش

  نگه داشتن احساسات نزدیک به سینه (در خود) اغلب می تواند احساس امنیت بیشتری داشته باشد، اما همیشه سالم ترین راه برای حرکت در زندگی نیست. این رویکرد ما را از بحث در مورد نیازهای خود باز می دارد (که می…

  3 ماه پیش

  علائم افسردگی می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. آنها می توانند مزمن باشند یا می توانند به صورت دوره های یکباره ناشی از حوادث آسیب زای زندگی مانند مرگ یا بیماری در خانواده، پایان ازدواج یا مشکلات…

  3 ماه پیش

  نقش مهم والدین والدین شدن می تواند نقشی دشوار باشد. این تجربه می تواند دلهره آور شود، با اطلاعات متناقض زیادی که در مورد راه های تربیت کودک وجود دارد. والدین همچنین ممکن است انتظارات غیرواقع بینانه…

  3 ماه پیش

  مراسم چای ژاپنی برای افزایش تندرستی، آگاهی و همدلی انجام می‌شود. هدف آن ایجاد پیوند میان میزبان و مهمان و رسیدن به آرامشی درونی است.

  3 ماه پیش

  بیشتر...