دیجیاتو |
1 ماه پیش

شرکت مشترک دایملر تراک گروه ولوو با هدف تولید کشنده های هیدروژنی رسما متولد شد

آوریل گذشته بود که دو کمپانی بزرگ دایملر تراک (Daimler Truck) و گروه ولوو (Volvo Group) از تلاش برای توافق بر سر ایجاد یک شرکت مشترک با هدف تولید کشنده‌های هیدروژنی خبر دادند. حال با معاملات صورت گرفته، این شرکت مشترک رسما متولد شده و بزودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

طبق این قرارداد گروه ولوو با پرداخت نقدی 600 میلیون یورو 50 درصد از سهام Daimler Truck Fuel Cell GmbH & Co. KG را خریداری کرده است. این شرکت از این به بعد تحت نام Cellcentric GmbH & Co. KG به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

شرکت مشترک دایملر تراک و گروه ولوو

این شرکت مشترک یا جوینت ونچر (Joint Venture) سیستم‌های پیل سوختی مخصوص کشنده‌های سنگین را تولید و تجاری‌سازی خواهد کرد. دایملر تراک و گروه ولوو در نظر دارند تست کشنده‌های مجهز به پیشرانه هیدروژنی توسط مشتریان را در عرض سه سال آینده آغاز کنند. تولید انبوه این کشنده‌ها هم برای نیمه دوم دهه کنونی یعنی بعد از سال 2025 برنامه‌ریزی شده است.

با آنکه دایملر تراک و گروه ولوو سهمی برابر از شرکت Cellcentric GmbH & Co. KG را در اختیار دارند، ولی آنها تاکید کرده‌اند کماکان رقیب یکدیگر محسوب شده و در حوزه‌هایی مثل تکنولوژی و یکپارچه کردن پیل سوختی با کشنده‌ها به رقابت با هم خواهند پرداخت.

آقای Martin Lundstedt مدیرعامل گروه ولوو در بیانیه سال قبل گفته بود:

«با شکل‌گیری این شرکت مشترک، ما نشان می‌دهیم که به استفاده از تکنولوژی پیل سوختی در خودروهای تجاری باور داریم. اما برای اینکه این رویا به واقعیت تبدیل شود، دیگر کمپانی‌ها و موسسات باید به توسعه آن کمک و از آن حمایت کنند.»

بد نیست اشاره کنیم دایملر و ولوو می‌خواهند جوینت ونچر خود را به یک شرکت پیشگام در زمینه کشنده‌های پیل سوختی تبدیل کنند تا گامی بلند در راستای به صفر رساندن تاثیرات منفی بر تغییرات جوی و پایدار کردن صنعت حمل و نقل بردارند.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: دیجیاتو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بررسی‌های جدید محققان براساس شواهد و دلایل محکم علمی نشان می‌دهد که ویروس کرونا عمدتا از طریق هوا منتقل می‌شود. این محققان تاکید می‌کنند اگر ماسک مناسب بررسی‌های جدید محققان براساس شواهد و دلایل محکم علمی نشان می‌دهد که ویروس کرونا عمدتا از طریق هوا منتقل می‌شود. این محققان تاکید می‌کنند

8 دقیقه پیش

هواوی که در حال حاضر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، اکنون قصد دارد محصولات جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

یک ربع پیش

مطالعه جدیدی توانایی چشمگیر سگ‌ها در تشخیص بیماری کرونا را تایید می‌کند. سگ‌های آموزش دیده می‌توانند با دقت ۹۶ درصد ابتلا به ویروس کرونا، عدم ابتلا به مطالعه جدیدی توانایی چشمگیر سگ‌ها در تشخیص بیماری کرونا را تایید می‌کند. سگ‌های آموزش دیده می‌توانند با دقت ۹۶

یک ربع پیش

پتنت جدید سامسونگ گوشی تاشویی را نشان می‌دهد که به دو طرف تا می‌شود. سامسونگ امسال حداقل از دو گوشی تاشو جدید رونمایی می‌کند.

یک ربع پیش

بانک مرکزی ترکیه هرگونه پرداخت برای خرید و فروش کالا و خدمات از طریق رمزارزها در این کشور از ۱۰ اردیبهشت ماه (‌۳۰ آوریل) ممنوع کرد. این ممنوعیت صرفا برای بانک مرکزی ترکیه هرگونه پرداخت برای خرید و فروش کالا و خدمات از طریق رمزارزها در این کشور از ۱۰ اردیبهشت ماه (‌۳۰ آوریل) ممنوع کرد.

یک ربع پیش

اسنوا به‌منظور توسعه ارتباطات علمی و رشد پتانسیل‌های فناورانه خود روی مرکز فناوری و کارخانه نوآوری جدیدی در اصفهان سرمایه‌گذاری می‌کند.

1 ساعت پیش

تایم لاین ویندوز ۱۰ / Windows 10 Timeline از کار می‌افتد. مایکروسافت می‌گوید قابلیت جابه جایی در بین دستگاه ها را در Timeline از کار می‌اندازد.

3 ساعت پیش

مدیرعامل فایزر می‌گوید با توجه به جهش‌های ویروس کرونا، افراد واکسینه شده بعد از گذشت ۶ الی ۱۲ ماه از دریافت دوز دوم واکسن کرونا، احتمالا به دوز سوم نیز مدیرعامل فایزر می‌گوید با توجه به جهش‌های ویروس کرونا، افراد واکسینه شده بعد از گذشت ۶ الی ۱۲ ماه از دریافت دوز دوم واکسن کرونا،

4 ساعت پیش

نتایج مطالعه اخیر محققان نشان می‌دهد یادگیری ماشینی مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به عنوان یکی از راهکارهای موثر برای جلوگیری از شیوع

4 ساعت پیش

براساس نتایج مطالعه جدید، جایگزین کردن یک فنجان کاکائو در طول روز به جای برخی میان‌ وعده‌های ناسالم می‌تواند به کاهش وزن افراد چاق کمک کند، حتی اگر این محققان دانشگاه پنسیلوانیا به موش‌های آزمایشگاهی مبتلا به چاقی و بیماری کبد، مکمل غذایی حاوی کاکائو دادند و متوجه شدند که این مکمل

4 ساعت پیش

استاندارد IP68 شیائومی می ۱۱ اولترا توسط یک غواص و در زیر آب مورد آزمایش قرار گرفته و شیائومی نتایج آن را در ویبو به اشتراک گذاشته است.

4 ساعت پیش

تحقیقات کمیسیون حفاظت از داده ایرلند روی فیسبوک / Facebook به دلیل افشای اطلاعات 533 میلیون کاربر و بررسی نقض قانون حریم خصوصی اتحادیه اروپا توسط فیس بوک.

5 ساعت پیش

مطالعه اپل برای تشخیص اینکه آیا اپل واچ / Apple Watch می‌تواند ویروس کرونا / کووید 19 را تشخیص دهد یا خیر آغاز شد. مطالعه جدید اپل با دانشگاه واشینگتن.

6 ساعت پیش

شرکت هواوی قصد دارد با برگزاری رویدادی در تاریخ ۳۱ فروردین‌ماه ‌(۲۰ آوریل) از تبلت جدید خود رونمایی کند.

14 ساعت پیش

مطالعه محققان مرکز «Kaiser Permanente» نشان می‌دهد افرادی که فعالیت بدنی منظمی دارند، در اثر ابتلا به کرونا کمتر از بقیه با خطر بستری

14 ساعت پیش

بیشتر...