خبرگزاری میزان |
۱ هفته پیش

پرداخت ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغالزایی resize

خبرگزاری میزان - طرح‌های اشتغالزای روستایی و شهری در مناطق کمتر توسعه یافته با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تسهیلات قرض الحسنه اعطایی صندوق کارآفرینی امید بهره‌مند خواهند شد.

این تسهیلات در قالب تقاهم نامه‌ای اعطا خواهد شده که امروز به امضای مهندس اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن و دکتر اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید رسید.

رئیس بنیاد مسکن در حاشیه امضای این تفاهم نامه همکاری با اشاره به بررسی توانمندی‌های توسعه در روستا‌ها در قالب طرح منظومه روستایی گفت: روستا‌ها باید به قطب تولید کشور تبدیل شوند و اقتصاد ملی با رونق روستاها، پایدار خواهد شد.


به گفته وی در مطالعات منظومه‌های روستایی، توانمندی روستا‌ها در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، دامپروری، تجاری و صنعتی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: مطالعات منظومه روستایی به شناسایی و بستر سازی رفع محرومیت از روستا‌ها و مناطق کمتر توسعه یافته می‌انجامد. این طرح به آمایش سرزمین و ارزیابی زیرساخت‌ها برای توسعه کمک می‌کند.


شاملو گفت: بر اساس این تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۵ میلیارد تومان از منابع مالی خود را در صندوق توسعه کارآفرینی امید سرمایه گذاری می‌کند و صندوق نیز معادل دو برابر این مبلغ را به عنوان آورده در اختیار طرح‌های اشتغالزایی می‌گذارد.

وی ادامه داد: مجموعا ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت خواهد شد.

شاملو ادامه داد: سقف این تسهیلات برای هر متقاضی ۱۵۰ میلیون تومان و دوره بازپرداخت آن ۵ سال (با احتساب ۶ ماه دوره تنفس) و میزان کارمزد آن ۴ درصد تعیین شده است.

اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید هم با اشاره به اهمیت این تفاهم نامه گفت: بیش از ۴ هزار صندوق تسهیلات محلی با حمایت صندوق توسعه کارآفرینی امید در روستا‌های کشور ایجاد شده که منابع این صندوق‌ها نیز در اختیار این طرح قرار خواهد گرفت. یعنی روستاییان می‌توانند به ازای آوردن منابع صندوق‌های محلی تا دوبرابر تسهیلات بگیرند.

نوراله زاده گفت: در اعطای این تسهیلات به مزیت‌های رقابتی روستا‌ها توجه خواهد شد و تسهیلات با تضامین روستایی و بصورت کاملا راحت به متقاضیان اعطا می‌شود.

  • بیشتر بخوانید:
  • جزئیات نخستین جلسه شورای‌عالی مسکن/ راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام مسکن ظرف ۱۰ روز آینده

انتهای پیام/#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد حسین قنبر پور مدیر تربیت بدنی بسیج رسانه و محمد زارع رئیس کمیسیون ایثار و شهادت مجمع جوانان استان البرز برگزار شد.

9 دقیقه پیش

بهینه سازی شبکه و رفع حریم جهت نیرورسانی به متقاضیان روستای محمودآباد کوچه شهید محمدعلی قاضی با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان انجام شد .

10 دقیقه پیش

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با دبیرکل وزارت خارجه اتریش گفت: اروپا پس از خروج آمریکا از برجام اقدام موثری نکرد.

نیم ساعت پیش

با توجه به لزوم انطباق مقررات ناظر بر کارت اعتباری مرابحه با شرایط و مقتضیات روز و با هدف تسهیل تأمین مالی خانوار‌ها و کسب و کار‌های کوچک و متوسط از این طریق، سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ دو میلیارد ریال (۲۰۰ میلیون تومان) افزایش یافت.

1 ساعت پیش

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آخرین وضعیت رایزنی‌های ایران با اتحادیه اوراسیا درباره موافقت‌نامه تجارت آزاد به‌منظور گسترش کالاهای مشمول این موافقت‌نامه با تعرفه صفر، گفت: از دو هفته قبل مذاکرات فشرده‌ای را با اتحادیه اوراسیا برای تبدیل موافقت‌نامه فعلی به موافقت‌نامه تجارت آزاد آغاز کرده‌ایم.

1 ساعت پیش

کارشناس حوزه بانوان گفت: بین ۴۰ تا ۵۰ درصد یعنی نیمی از سهم اقتصادی و نان‌آوری و تأمین معیشت خانواده به حوزه زنان روستایی و عشایر ما برمی‌گردد.

1 ساعت پیش

ترور سردار سلیمانی زمینه شکل‌گیری فرسایش دیپلماتیک، کنش متقابل تاکتیکی ایران و افزایش تحرک یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی در برابر ناو‌های نظامی آمریکا در محیط منطقه‌ای را به وجود آورد. طبعا چنین فرآیندی اعتبار و قدرت استنادی آمریکا در محیط منطقه‌ای را با چالش روبه‌رو ساخته و زمینه شکل‌گیری اقدامات متقابل تاکتیکی در آینده را نیز فراهم می‌سازد.

2 ساعت پیش

مهلت تکمیل و ارسال فرم‌های مرتبط با تقاضای تاسیس شرکت اعتبارسنجی تا پایان روز پانزدهم آبان ماه سال جاری تمدید شد.

2 ساعت پیش

معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: در پی آن هستیم مشکلاتی که زنان مولد روستایی و عشایری در دریافت وام و تسهیلات همچون نبود ضامن و سند دارند، را برطرف کنیم تا وام‌ها را با بهره کمتر و تنفس بیشتر در اختیارشان قرار دهیم.

2 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، از هوشمندسازی کنتور‌های آب پایتخت در آینده نزدیک خبر داد.

3 ساعت پیش

فرمانده نیروی دریایی ارتش از پهلوگیری ناوگروه رزمی- عملیاتی هفتاد و هفتم این نیرو در بندر صلاله کشور عمان خبر داد.

3 ساعت پیش

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات امروز ۲۵ مهر ۱۴۰۰ با ریزش بیش از هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحدی بازگشت.

3 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران، از برگزاری دومین جلسه این کمیسیون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

4 ساعت پیش

۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

4 ساعت پیش

سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: معتقدیم مدیریت تقسیم و توزیع سوخت ماشین‌آلات کشاورزی باید به متولی بخش کشاورزی یعنی وزارت جهاد کشاورزی واگذار شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...