خبرآنلاین |
1 ماه پیش

شمارش معکوس تا آخرالزمان توات خبرآنلاین

شمارش معکوس تا آخرالزمان «توات»!

تحقیقات جدید حاکی است که افزایش دمای جهانی و موج گرمای دریایی در بدترین حالت با ذوب یخ‌های قطبی ازجمله یخچال طبیعی ۷۵ مایلی «توات» موجب بالا آمدن سطح دریا به میزان سه متر (۱۰ فوت) تا اوایل قرن ۲۲ خواهد شد؛ موضوعی که از آن به عنوان «آخرالزمان» نام برده می‌شود.

به گزارشخبرآنلاین، نمونه‌های رسوبی جمع‌آوری شده توسط «جیمز کرکهام» محقق زیست محیطی قطب جنوب و سایر دانشمندان در مدت چهار سال گذشته، داده‌های لازم برای تحقیقی را فراهم کرده که نتایج آن روز دوشنبه منتشر شد.

به نقل از ایرنا، این تحقیقات یکی از جدی‌ترین نگرانی‌ها درباره قطب جنوب را تایید کرده است و آن اینکه ذوب شدن غیرقابل بازگشت برخی از توده‌های یخی این قاره از جمله یخچال طبیعی ۷۵ مایلی «توات» (Thwaites) در دریای «آموندسن» آغاز شده است.

«راچل کلارک» از مولفان این گزارش تحقیقی گفت: واقعا نمی‌توانیم آنچه را که در این یخچال طبیعی در حال روی دادن است، نادیده بگیریم.

آخرالزمان «توات» در راه است

وی خاطرنشان کرد: این مطالعه جدید از این لحاظ حائز اهمیت است که نشان می دهد ذوب شدن یخ‌های قطب جنوب صرفا تصادفی یا محدود به یک یخچال طبیعی نیست. این بخشی از یک متن بزرگتر از اقلیم در حال تغییر است.

متن کامل این گزارش رااینجابخوانید.

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ابتدای امروز خبر آمد که مذاکرات همراه اول با دیجی کالا برای خرید بخشی از سهام این شرکت از سرآوا نهایی شده‌است؛ این خبر با تکذیب بنیان‌گذار دیجی کالا همراه شد. با این حال این پرسش را اذهان عمومی ایجاد کرده‌است که قرارگیری نام همراه اول در کنار غول اقتصاد دیجیتال ایران چه معنایی دارد؟

2 ساعت پیش

گزینه‌های متعددی برای خریدارانی که به دنبال SUV‌های فول سایز هستند، وجود دارد. اما با توجه به افزایش قیمت بسیار خودروهای نو و دست دوم در سال‌های اخیر، طول عمر خودروها در حال حاضر عامل مهمی برای هر خریدار است.  

22 ساعت پیش

ب‌ام‌و در سال ۲۰۰۷ با انتشار پوسترهایی از حیوانات، ساخت خودروهای دیفرانسیل جلو توسط آئودی و مرسدس را به سخره گرفت!

14 ساعت پیش

سفر ۴۰ روزه پژوهشگران به صخره‌های زیر آب‌ در سواحل شیلی منجر به کشف ۱۶۰ گونه ناشناخته در این منطقه شده است که حداقل ۵۰ گونه از آن‌ها حتی برای دنیای علم جدید هستند. 

10 ساعت پیش

 بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، خبر از پیشرفت هوش مصنوعی داد و اعلام کرد که سال ۲۰۲۴ «سال هوش مصنوعی» خواهد بود. او اواخر سال گذشته نیز به اهمیت این فناوری تحول‌آفرین اشاره کرد و گفت که هوش مصنوعی، آینده‌ی جهان را شکل خواهد داد.

7 ساعت پیش

شاید خیلی وقت‌ها این موضوع را فراموش کنیم اما تردیدی نیست که سیاره‌ای که در آن زندگی می‌کنیم واقعا زیباست.

20 ساعت پیش

این نتیجه‌گیری توسط شرکت Ookla مالک وب‌سایت معروف SpeedTest.net انجام شده است.

1 ساعت پیش

فصل اول ۲۰۲۴ بازه زمانی مناسبی برای اپل نبوده است؛ چرا که طبق گزارشی جدید، فروش آیفون‌های آن در این فصل با کاهش نزدیک به ۱۰ درصدی مواجه شده و در میان شرکت‌های مطرح، بیشترین کاهش فروش را تجربه کرده است. درمقابل رقیب اصلی کوپرتینویی‌ها، یعنی سامسونگ با وجود کاهش فروش، توانسته پرفروش‌ترین برند در فصل اول ۲۰۲۴ شود.

8 ساعت پیش

تحقیقات اخیر، دنیای اجتماعی جدیدی از ویروس‌ها نمایان کرده؛ دنیایی مملو از فریب، همکاری و توطئه‌ و نشان می‌دهد ویروس‌ها فقط به عنوان عضوی از یک جامعه معنا پیدا می‌کنند.

11 ساعت پیش

بیشتر...