عرضه مستقیم خرمای مضافتی در میادین میوه تره بار به قیمت ۲۵۵۰۰ تومان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

عرضه مستقیم خرمای مضافتی در میادین میوه و تره بار به قیمت ۲۵۵۰۰ تومان
اقتصادسبز آنلاین:‌ معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با تکذیب افزایش قیمت خرما به ۷۰ هزار تومان تاکید کرد درحال حاضر عرضه مستقیم خرمای مضافتی در سازمان‌های میادین میوه و تره بار شهرداری‌ها با قیمت هر کیلوگرم ۲۵۵۰۰ تومان در حال انجام است.

اقتصادسبز آنلاین:‌ معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با تکذیب افزایش قیمت خرما به ۷۰ هزار تومان تاکید کرد درحال حاضر عرضه مستقیم خرمای مضافتی در سازمان‌های میادین میوه و تره بار شهرداری‌ها با قیمت هر کیلوگرم ۲۵۵۰۰ تومان در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ما، عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت و دبیر کارگروه تنظیم بازار در واکنش به خبر «بازار خرما هم از کنترل خارج شد/ هر کیلوگرم رطب به 70 هزار تومان هم رسید» نوشت:
– در راستای حمایت از نخل داران و تولید کنندگان زحمت کش خرما و از طرفی تامین خرمای مورد نیاز ایام ماه مبارک رمضان و عرضه آن با قیمت‌های متعارف و متناسب مقرر گردید دو نوع خرمای پرمصرف شامل مضافتی و کبکاب با محوریت انجمن ملی خرمای ایران بعنوان مرجع تامین کننده با همکاری مراکز توزیع سازمان میادین میوه و تره بار ، فروشگاه‌های زنجیره ای، اتاق اصناف و مباشرین معرفی شده از سوی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اقدام گردد.
– با توجه به اهمیت تامین خرمای مورد نیاز، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مکلف گردید میزان 20 هزارتن انواع خرمای مورد نیاز طرح را خرید و ذخیره سازی نماید.
– ازآنجاییکه خرما جزء گروه‌ها 3 کالایی در دستورالعمل نرخ گذاری کالا و خدمات بوده و مشمول قیمت گذاری مصوب نمی باشد بر این اساس واحد‌های تولیدی بخصوص برندها راساً و با توجه به شرایط بازار نسبت به نرخ‌گذاری و درج قیمت آن بر روی بسته بندی‌ها اقدام می نمایند.

بیشتر بخوانید:نابسامانی به بازار شکر رسید/ دلایل ۵ نرخی شدن شکر در بازار

– قیمت اعلامی انجمن ملی خرما، تحویل درب سردخانه استان‌های مبدا تولید کننده خرما مضافتی و کبکاب بدون احتساب هزینه‌های حمل، بسته بندی مجدد، سورت، توزیع و فروش و سود می باشد.
– با عنایت به مراتب فوق و ازآنجاییکه خرمای مورد نیاز فروشگاه‌های زنجیره ای به صورت غالباً مضافتی خشک و بدون شیره تهیه می شود به مراتب با قیمت‌های بیشتری در سطح فروشگاه‌ها عرضه می گردد.
– بر مبنای ضوابط قیمت گذاری می بایست هر بسته خرمای مضافتی با لحاظ شرایط فوق تحویل به فروشگاه‌های زنجیره ای هر کیلو گرم 26 هزار تومان و قیمت مصرف کننده 29 هزار تومان عرضه گردد که حسب بررسی‌های صورت گرفته 90 درصد از فروشگاه‌های زنجیره ای با رعایت حاشیه سود 10 الی 12 درصد قیمت‌های اعلامی را رعایت نمودند و طی روزهای اخیر نیز حسب مکاتبات صورت گرفته با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای ضمن تذکر با خاطیان برخورد لازم صورت پذیرفته است.
– درحال حاضر عرضه مستقیم خرمای مضافتی در سازمان‌های میادین میوه و تره بار شهرداری‌ها با قیمت هر کیلو گرم 25500 تومان در حال انجام است ضمن اینکه برای عرضه مستقیم خرما توسط تولیدکنندگان غرف رایگان در نقاط اصلی سازمان میادین واگذار شده است.
به هر حال قیمت اعلامی70 هزار تومان برای خرما، به نظر ناکارآمد جلوه دادن دستگاه‌های اجرایی می باشد. بررسی‌های میدانی از سطح بازار نشان میدهد حتی در سطح خرده فروشی اصناف این قیمت اتفاق نیفتاده و مجددا تاکید می گردد هر میزان از دو نوع خرمای مضافتی و کبکاب که مورد نیاز استان‌ها، سازمان میادین میوه و تره بار ، فروشگاه‌های زنجیره ای و… می باشد، سریعا از طریق انجمن ملی خرما و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اقدام نمایند. / تسنیم#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مردم طعم فراوانی میوه را نمی چشند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

پکان، گردوی گرمسیری آمریکایی که در دزفول به بار نشست پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه گران تر شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

خرید تضمینی گندم در کشور از یک میلیون تن گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

باران تگرگ به محصولات باغی زراعی خراسان شمالی خسارت زد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

۲۵۰ روستا بازار تا پایان سال راه اندازی می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

کود حیوانی یا کود شیمیایی ؟ مناسب ترین کود برای تقویت خاک و رشد بهتر گیاهان کدام است؟ مزایا و معایب کود حیوانی و کود شیمیایی چیست؟ زمان و نحوه صحیح استفاده

4 روز پیش

خطرناک ترین گذرگاه های دنیا گذرگاه‌هایی هستند که برای عبور از آن‌ها باید جرات زیادی داشته باشید چون عبور به عبارتی بازی با مرگ است!

4 روز پیش

کشت قراردادی کلزا تجربه ای موفق در فارس پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 روز پیش

ممنوعیت صادرات علت اصلی فساد میوه های تنظیم بازار پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 روز پیش

بیشتر...