مجله دلتا |
۱ هفته پیش

جزیره مونت سنت میشل فرانسه مونت سن میشل جزیره زیر آب جزیره مرموز مجله دلتا

کوه سن میشل همانند مرواریدی در میان دریا است. این کوه در بالای یک صخره بزرگ در میان خلیج صومعه مونت سن میشل قرار گرفته است.
جزیره‌ مونت سنت میشل فرانسه

جزیره‌ مونت سنت میشل فرانسهیکی از مناظر فراموش‌نشدنی اروپا است. این جزیره در خلیج مسحورکننده‌ای قرار دارد که دو منطقه‌ نرماندی و برتاین در آن به یکدیگر می‌پیوندند و چشم هر بیننده‌ای را از دوردست‌ها به خود خیره می‌کند. این مکان شگفت‌انگیز را درمجله دلتابیشتر بشناسید.

مونت سن میشل

جزیره‌ مونت سنت میشل فرانسه

مونت سن میشل جزیره‌ای مرموز و اسرارآمیز است که شب‌ها به زیر آب می‌رود و صبح‌ها سر از آب بیرون می‌آورد. این جزیره صخره‌ای کوچک و زیبا جایی در سواحل شمال غربی فرانسه واقع شده و در انتهای رودخانه کوئنون قرار گرفته است.

بلندترین جزر و مدهای آب‌های اقیانوسی شب‌ها دیواره‌های بلند قلعه محفوظ در جزیره را به زیر آب می‌برد. صبح‌ها دوباره پس‌روی کرده و نمای کامل جزیره را نمایان می‌کند.

فرانسه

همین مداوم خشک و پر آب شدن اطراف جزیره برای قرن‌های بسیاری آن‌ را به یک دژ غیرقابل نفوذ تبدیل کرده.  از همین‌رو کمتر در طول تاریخ آسیب دیده و معماری قرون وسطایی آن همچنان پابرجا است.

آب‌های اطراف مونت سن میشل می‌توانند تا ۱۸ کیلومتر دورتر از این جزیره و ۲۰ کیلومتر به سمت ساحل حرکت کنند.

جزیره زیر آب

این جزیره کوچک فرانسوی با ساکنان بسیار اندکش تنها یک راه ارتباطی با خشکی دارد و آن ‌جاده و پلی باریک است که تحت شرایط آب و هوایی بد آن‌ها نیز به زیر آب می‌روند.

تاریخچه جزیره

در گذشته‌های دور مونت سنت میشل تنها یک جزیره کوچک نبوده و اطراف آن‌ را جنگل‌های انبوه پوشانده بودند اما با گذشت زمان و بالا آمدن آب اقیانوس این جنگل از بین رفته و خشکی بلند آن در دل آب به‌جا مانده است.

جزیره مرموز

در سال ۷۰۸ میلادی رافائل میکائیل یا همان میشل کلیسایی در این جزیره تاسیس کرد. امروزه کلیسای سبک گوتیک مونت سنت میشل با ارتفاع زیاد برج‌های آن نمایی جادویی و سحرآمیز برای جزیره به وجود آورده و لوکیشن بسیاری از فیلم‌های تاریخی شده است.

در قرن شانزدهم مردم شروع به ساخت صومعه و ساختمان‌های دیگر به خصوص زندان در این جزیره نمودند.

مونت سنت میشل علاوه بر کلیسا، یک شهر قرون‌وسطایی کامل را در خود جای داده است. این شهر یکی از معدود مکان‌های فرانسه به‌شمار می‌رود که دیوارها و استحکامات دفاعی قرون‌وسطایی خود را حفظ کرده است.

رافائل میکائیل

همچنین ساختمان‌های زیبایی در امتداد خیابان شیب‌دار روستایی آن به چشم می‌خورند که در حال حاضر به موزه، هتل، رستوران و بوتیک برای گردشگران تبدیل شده‌اند.

حفظ ماهیت دریایی

در سال ۱۸۸۰، برای رفاه حال گردشگران راه میان‌گذری بر روی آب ساخته شد اما ساخت راه میان‌گذر و فعالیت‌های انسانی مثل کشاورزی و همچنین افزایش شمار گردشگران به میزان قابل‌توجهیجزیرهرا در معرض خطر رسوب‌گذاری قرار داد.

رودخانه‌ کوئنون

اخیراً عملیات مهمی برای حفظ ماهیت دریاییمونت سنت میشلانجام گرفته است. برای مثال آب رودخانه‌ کوئنون را با شدت بیشتری جاری ساختند تا رسوب را شسته و به دریا ببرد.

پیشنهاد مطالعه:شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمندترسناک‌ترین هتل دنیا، اقامت با چاشنی وحشت!
دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این مطلب با تعدادی از زیباترین استخرهای طبیعی دنیا آشنا می‌شویم. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با استخرهای طبیعی در دنیا آشنا شوید.

13 ساعت پیش

استان سمنان از نظر مساحت ششمین استان بزرگ ایران محسوب می‌شود. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با جاذبه های گردشگری میامی آشنا شوید.

1 روز پیش

اگر از طرفداران سفر زمینی با وسیله شخصی هستید، حتما تجربه عبور از زیبا ترین جاده ها در ایران را داشته‌اید. با ما در مجله دلتا همراه باشید.

2 روز پیش

در سفر به رضوانشهر منطقه‌ای رویایی و تاریخی را خواهید دید. با ما همراه باشید تا به برخی از جاهای دیدنی رضوانشهر در گیلان اشاره‌ای کوتاه کنیم.

4 روز پیش

جاذبه‌های تاریخی فراوانی در کرج و اطراف آن برای بازدید وجود دارند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با جاذبه های دیدنی اطراف کرج آشنا شوید.

4 روز پیش

بهشهر یکی از شهرهای شرقی استان مازندران است. در این مطلب از مجله دلتا، نگاهی به مهم‌ترین جاذبه های دیدنی بهشهر در مازندران انداخته‌ایم.

6 روز پیش

برج آزادی تلفیقی از معماری هخامنشی، ساسانی و اسلامی است. با ما همراه شوید تا با حقایقی درباره برج آزادی تهران آشنا شوید. با ما همراه باشید

۱ هفته پیش

این مطلب از مجله دلتا درباره باغ فردوس در تهران است. باغی که در گذشته وسعت زیادی داشته اما به مرور زمان فقط بخش کوچکی از آن باقی مانده است.

۱ هفته پیش

شهر خلخال در جنوب‌شرقی اردبیل است که طبیعت زیبایی دارد. با ما همراه شوید تا برخی از جاذبه‌ های دیدنی خلخال در اردبیل را به شما معرفی کنیم.

۱ هفته پیش

تهران، کلان‌شهری مدرن است که جاذبه‌های گردشگری متعددی دارد. برای آشنایی با تعدادی از مراکز خرید لوکس و مدرن تهران با این مطلب همراه باشید.

۱ هفته پیش

مگالایا با گنجینه‌های زیبایی از معماری طبیعی بسیار پرطرفدار است. با عجیب‌ ترین پل‌ های هند که دارای ریشه‌‌های طبیعی هستند آشنا شوید.

۱ هفته پیش

در این مطلب ارزشمند همراه با مجله دلتا، سری به سرزمین‌های خیالی این کره خاکی بزنید و جادوی سرزمین قصه‌ ها در جهان را از نزدیک لمس کنید

۱ هفته پیش

خواص دارویی اورگانو (پونه کوهی) برای سلامت؛ گیاه پرخاصیت اورگانو یا مرزنگوش دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهاب، ضد سرطان، مقوی سیستم ایمنی و

۱ هفته پیش

انتظارات خود را از این جزیره و جاذبه های زنگبار تانزانیا بالا ببرید. با ما همراه باشید تا با جاذبه های زنگبار در تانزانیا آشنا شوید.

۱ هفته پیش

خواص دارویی جینسینگ برای سلامت بدن، پوست و مو! ریشه گیاه دارویی جینسینگ حاوی خواص درمانی بسیار ویژه ای است که در این بخش مهمترین آنها اشاره

۱ هفته پیش

بیشتر...