پرشین وی |
۲ هفته پیش

نگهداری آجیل نحوه صحیح نگهداری از آجیل در زمان طولانی مدت

نحوه نگهداری آجیل های عید

از جمله نمونه پذیرایی برای شب عید اجیل می باشد که انوع مختلفی دارد و روش های نگهداری های گوناگونی هم دارد . در این مجموعه باید و نبایدهای خرید و نحوه نگهداری آجیل را بیان کرده ایم .

از انجا که اجیل ها سرشار از پروتئین هستند افراد زیادی ان ها را مصرف میکنند.اجیل ها و حتی مغزها مدت محدودی برای نگه داری دارند .حتی نباید مستقیم رو به روی نور خورشید قرارشون داد .چون کم کم فاسد میشوند .روش های گوناگونی برای نگهداری آجیل وجوددارد تا ماندگاری زیادی داشته باشند تا از کیفیت ان ها کم نشود . مطالب ما را دنبال کنید با ما در پرشین وی همراه باشید .

نگهداری آجیل

_ نگهداری غیراصولی مغزیجات شب عید و مغزهای خوراکی، روند کپک زدگی آن را تسریع می کند.

_ اگر آجیل شب عید در فریزر نگهداری شود، به مدت یک سال یا بیشتر ماندگاری دارد.مدت ماندگاری آجیل در یخچال نیز ۶ ماه است اما اگر در دمای اتاق قرار گیرد این زمان به ۳ ماه کاهش پیدا می کند.

نحوه صحیح نگهداری از آجیل

_ لازم است آجیل ها را در ظرف هایی گذاشت که غیرقابل نفوذ است زیرا مغزها به راحتی بوی مواداطراف را به خود جذب می کند.علاوه بر آن نور اضافه می تواند به مغزها آسیب برساند.
مغزها را باید در مکان تاریک، خنک و خشک نگه داری کرد.

_ گرمای زیاد باعث فاسد شدن سریع تر آن ها می شود._ مغزها را خام خریداری کنید.

نحوه نگهداری انواع آجیل

_ آنچه باید بدانید این است که گردو و بادام زمینی نسبت به مغزهای دیگر سریع تر فاسد می شود.در حالی که بادام درختی و بادام هندی ماندگاری بیشتری دارد.

_ مغزهای بدون پوست نسبت به مغزهای با پوست سریع تر فاسد می شود.

جام جم سرا#‌نکات_آشپزی منبع: پرشین وی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...