مجله دلتا |
1 ماه پیش

کافه های روباز در تهران کافه های خوب تهران آدرس بهترین کافه های تهران کافه مجله دلتا

با نزدیک‌شدن به شهریور و مهر که هوا رو به خنکی می‌رود، حتما به یکی از کافه‌هایی که در ادامه این مقاله به شما معرفی می‌کنیم سر بزنید و لذت نشستن در یک کافه روباز را تجربه کنید.
کافه های روباز در تهران

در این روزهای دلچسب پاییزی که هوا رو به خنکی است، حتما به یکی از کافه‌هایی که در ادامه این مطلب ازمجله دلتابه شما معرفی می‌کنیم سر بزنید و لذت نشستن در یک کافه روباز را تجربه کنید. با ما همراه باشید تا باکافه های روباز در تهرانآشنا شوید.

کافه گودو یاس

باز هم خانه‌ای قدیمی و دو طبقه با تراس و حیاط و حوض فیروزه‌ای که دورتادور آن‌ها را گلدان‌هایی با گل‌های بنفشه زیبا تزئین کرده‌اند. خانه‌ای که خاطراتی از حضور شادروان «علی حاتمی» را در حافظه تاریخی خود ثبت کرده است. یکی از بخش‌های جذاب کافه، ایوان خانه یا به اصطلاح قدیمی‌ها «بهارخواب» است که حس نوستالژی‌ای را ایجاد می‌کند. البته این حس زمانی در شما ایجاد می‌شود که قبلا خوابیدن در بهارخواب خانه مادربزرگ، در شب‌های گرم تابستان و صدای جیرجیرکی که سکوت شب را می‌شکند، تجربه کرده باشید.

صاحبان کافه گودو با ذوق و قریحه هنری، به‌شکل کاملا مفهومی به‌جای ماهی‌ قرمز، ظروف چینی در کف حوض چیده‌اند که یادآور سکه‌های آرزویی است که برای همه ما آشناست. در گوشه حیاط کوچک و صمیمی این خانه، یک ژیان قدیمی قرار داده‌اند که در حال حاضر سوژه‌ای است برای عکاسی مهمانان کافه.

کافه تهرون

اگر به فضای خانه‌های قدیمی علاقه دارید، قطعا کافه تهرون انتخاب خوبی خواهد بود. در این کافه می‌توانید هم در تراس بنشینید و هم در حیاط کافه. فضایی پر از گل‌های زیبای شمعدانی، شب‌بو و همیشه بهار با میز و صندلی‌های چوبی قدیمی و یک حوض فیروزه‌ای زیبا در وسط حیاط. تزیینات داخلی ساختمان نیز بی‌شباهت به خانه مادربزرگ نیست؛ رومیزی‌های توری، قاب عکس‌های قدیمی، آینه و تنگ‌های بلوری در کنار ردیف‌هایی از کتاب‌هایی که داستان‌هایی جذاب را روایت می‌کنند، همگی حسی از دوران بچگی‌مان را رقم می‌زنند. شعاع‌های نوری که از پنجره‌های بزرگ چوبی به داخل می‌تابند و کل فضا را روشن می‌کنند.

کافه چای بار

اگر مایل هستید به‌جای رفتن به خانه‌های قدیمی کوچک و دنج، نشستن در حیاط باصفای یکعمارتاعیونی را تجربه کنید، راهی کافه چای ‌بار شوید. این کافه در واقع یک عمارتقاجاریاست که به کلاه‌فرنگی شناخته می‌شود و از طراحی بسیار زیبایی هم برخوردار است. حیاط عمارت پر از درختان بلند و قطوری است که فضایی دلنشین را ایجاد کرده‌اند. حوض و فواره وسط حیاط و جوی آب کوچکی که از وسط این حیاط عبور می‌کند، بر جذابیت آن افزوده است. این عمارت و محوطه اطراف آن زمانی تفرجگاه ناصر‌الدین شاه بوده است. اگر از علاقه‌مندان چای هستید، بد نیست بدانید در این کافه ۳۰ نوع چای با طعم‌های مختلف سرو می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمندسفر به شهر سوگلی پادشاهان صفوی

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خرید تضمینی دانه روغنی سویا از ۹۰۰۰ تن گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 روز پیش

آب اشتغال دو بحران بزرگ کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 روز پیش

کسانی که به رودبار سفر می‌کنند، بازدید از غار دربند را در برنامه‌ خود قرار می‌دهند. با ما همراه باشید تا با غار دربند رشی در گیلان آشنا شوید.

5 روز پیش

تاجیکستان سرمایه گذاری برای ایرانیان را دشوار کرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

زعفران خراسان جنوبی به قیمت تضمینی فروخته نشد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

همکاری وزارت جهاد کشاورزی کمیته امداد امام خمینی ره برای توانمندسازی روستاییان عشایر پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

استاندارد بین المللی زرشک تدوین شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

عملیات کشاورزی مکانیزه در شالیزارهای کشور به ۶۵ درصد افزایش یافت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

بیش از ۳۳ هزار پسته خشک از باغ های استان سمنان برداشت شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

آذربایجانی که نخل ندارد خرما صادر می کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

کتابچه صادرات محصولات کشاورزی به روسیه سوریه رونمایی شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

در این جنگل می‌توانید از رانندگی درمیان تونل رویایی از درختان زیبا لذت ببرید. با ما همراه باشید تا با جنگل دالخانی در رامسر آشنا شوید.

6 روز پیش

قیمت هر کیلو برنج طارم ۴۲ هزار تومان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۱ هفته پیش

افزایش تولید نارنگی هزینه جمع آوری سیب بالاست پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۱ هفته پیش

تولید میلیون تن سیب زمینی در سال زراعی ۱۴۰۰ ۱۳۹۹ پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۱ هفته پیش

بیشتر...