خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

به فضای مجازی به عنوان یک فرصت نگاه می کنیم رضوی

دبیر شورای عالی فضای مجازی:
به فضای مجازی به‌عنوان یک فرصت نگاه می‌کنیم
به گزارشخبرگزاری رضوی،محمدامین آقامیری رئیس جدید مرکز ملی و دبیر شورای عالی فضای مجازی در مراسم معارفه خود که امروز با حضور وزیر ارتباطات و رئیس دفتر رئیس جمهور در وزارت ارتباطات برگزار شد، به تاریخچه فضای مجازی اشاره کرد و گفت: پیش از این اینترنت یک فضای تزئینی بود و بعد از مدتی کنار فضای سنتی قرار گرفت و بعد از مدتی امتداد، فضای واقعی شد.
دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: فرصت بزرگ و افق بلندمدتی پیش رو است و ما به فضای مجازی به‌عنوان یک فرصت نگاه می‌کنیم و فضای مجازی را فرصتی برای پیش‌برد اهداف می‌دانیم. درحال‌حاضر فضای مجازی به محل زیست تبدیل شده است و همین موضوع باعث می‌شود مراعات این فضا را کنیم.
آقامیری با اشاره به تفاوت مدل‌های حکمرانی در جهان گفت: ما باید براساس مدل‌های بومی خود فضا را حکمرانی کنیم تا همه بتوانند به کار خود ادامه دهند. در دوره‌ای مدیریت فضا کدخدامنشی بود، اما در حال حاضر می‌توان حکمرانی را به تک‌تک آحاد جامعه بسط داد و از آنها کمک گرفت.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: در حکمرانی فضای سنتی شرط لازمِ قدرت، داشتن زیرساخت‌ها بود و حالا شرط لازم و کافی نیست و در حکمرانی فضای مجازی، داده‌ها و قدرت نرم شرط لازم و کافی برای قدرتمند شدن آن هاست.
آقامیری در ادامه با بیان این مطلب که در حال حاضر معنا و مفهوم امنیت تغییر کرده است و اگر به فضای جدید توجه نکنیم دچار ناکارآمدی خواهیم شد، خاطرنشان کرد: نباید با سیستم و ساختار قبل با شرایط مواجه شد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر سرعت تکنولوژی بسیار بالاست و این تغییر سریع همان‌قدر که مفید است، برای برخی سخت است و حکومت‌ها اگر درست پیش نروند، این تغییر منجر به مقاومت و مانع خدمت‌رسانی درست خواهد شد.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به اینکه در فضای حقیقی محتوا تفکیک شده و محدود است، گفت: باید بدانیم در فضای مجازی هر قالب روی سایر زیست‌بوم‌ها هم مؤثر بوده و این اثر پروانه‌ای تصمیم‌گیری را سخت کرده است‌.
دبیر شورای عالی فضای مجازی ضمن اشاره به اینکه زیست‌بوم‌های فضای مجازی تاریخ انقضا دارند، گفت: این زیست‌بوم‌ها باید به‌روزرسانی شوند و اگر نشوند، دچار مشکل خواهیم شد.
وی در ادامه به تصمیم رهبری درباره شورای عالی فضای مجازی اشاره کرد و افزود: وقتی این فضا یکپارچه دیده نشود، دچار مشکل خواهیم شد؛ بنابرین باید مرکز یکپارچه و واحد به عملکرد خود ادامه دهد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مبلغی معادل یک ماه مستمری در قالب عیدی پرداخت می‌شد، اظهارات سخنگوی شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت حاکی از آن است که هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است.

2 روز پیش

خبرگزاری فارس با انتشار تصاویری از جشن و پایکوبی برخی مسافران نوروزی در قالب تور گردشگری از بازداشت عوامل هنجارشکنی در منطقه شهیون دریاچه سد دز در دزفول خبر داد.

2 روز پیش

انتشار تصویر تبلیغ عطر گوگوش، خواننده مشهور ایرانی در شبکه‌های اجتماعی موجی از انتقادها را در فضای مجازی برانگیخت تا آنجا که واکنش این هنرمند معروف را به دنبال داشت.

2 روز پیش

کاربران تیک تاک سال گذشته اولین ویدیو از مجموعه ویدیوهای مگی هوسوار (Maggie HusVar) را تماشا کردند.

2 روز پیش

ویدئویی از برگزاری برنامه نوروزی شهرداری تهران در برج میلاد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

2 روز پیش

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از قتل یک زن 40 ساله به دست همسرش در شرق تهران خبر داد.

2 روز پیش

بسیاری از ستاره های هالیوود برای دستیابی به شهرت و موفقیت از لذت های زندگی خانوادگی دست می‌کشند.

2 روز پیش

سخنان اخیر رئیسی درباره درباره دادگاه لاهه با واکنش متفاوت علی ضیا، مجری معروف صداوسیما مواجه شد.

2 روز پیش

خبرگزاری تسنیم به برخی شایعات درباره کشته شدن یک جوان در کرمانشاه با تیراندازی ماموران نیروی انتظامی واکنش نشان داد.

2 روز پیش

بیشتر...