بیتوته |
۱ هفته پیش

آشنایی با انواع روش های دندانپزشکی زیباییدندانپزشکی زیبایی,روش‌های دندانپزشکی زیبایی

روش‌های دندانپزشکی زیبایی

 

دندان از مهمترین بخش‌ چهره است که در زیبایی نقش اصلی را ایفا می‌کند. حتی تصور این موضوع نیز سخت است که در هنگام لبخند زدن از داشتن دندان‌های خراب یا سیاه شرمنده شویم. درد دندان یا خراب شدن آن از مهمترین معضلاتی است که هر فردی به آن دچار می‌شود. به طور میانگین هر ۶ ماه باید به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمود و از سلامت دندان آگاه شد. در کلینیک دندانپزشکی هر نوع بیماری دندان یا لثه را که داشته باشید در تعداد جلسات مشخص شده درمان می‌کنند. به طور کلی روش‌های مختلفی برای دندانپزشکی زیبایی وجود دارد که برای آشنایی بیشتر آنها را به صورت جداگانه به طور مفصل توضیح می‌دهیم. لمینت دندان، بلچینگ، ایمپلنت، روکش دندان، طراحی لبخند و .. از مهمترین خدماتی است که دندانپزشک زیبایی برای زیباجویان خود به ارمغان می‌آورد.

 

لمینت دندان

یکی از روش‌های رایج برای درمان بدرنگی و بدفرمی دندان ونیر یالمینت دنداناست. این روش بیشتر برای افرادی به کار می‌رود که فقط ظاهر دندان آنها سیاه، کدر یا نامرتب بوده و ریشه دندان آنان سالم است. لمینت معمولاً از دو جنس کامپوزیتی یا سرامیکی می‌باشد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. لمینت سرامیکی مانند لایه‌های نازکی که بر روی دندان قرار می‌گیرند در عین حال که خیلی نازک و سفید هستند از نظر استقامت مثال زدنی می‌باشند. با تمام این تفاسیر برای اینکه بتوانید طول عمر دندان لمینت شده خود را افزایش دهید حتما از خوردن یا شکستن مواد خیلی سفت همچون پسته یا بادام اجتناب کنید. افرادی که دندان شکسته یا تیز دارند نیز برای حل این مشکلات می‌توانند از لمینت استفاده کنند.

 

دندانپزشک زیبایی تمامی دندان‌های شما را با این روش صاف و یک دست نموده و یک پوشش عالی به رنگ سفید برای شما هدیه می‌دهد.

 

لمینت کامپوزیتی نوع دیگری از لمینت دندان است. این جنس به طور کلی با نوع سرامیکی متفاوت بوده و بسته به سلیقه و نوع نیازی که فرد دارد بر روی دندان او به کار برده می‌شود. در این روش کامپوزیت به دست خود دندانپزشک زیبایی در مطب بر روی دندان فرد قرار می‌گیرد و با استفاده از اشعه آن را به صورت یکنواخت به صورت یک لایه نازک بر روی دندان‌ها به کار می‌برند. با این حال نوع سرامیکی و کامپوزیتی با هم کمی تفاوت دارند و عمده‌ترین تفاوت آنها در قیمت می‌باشد. مسلماً نوع سرامیکی آن گران‌تر بوده اما مقاومت، عدم رنگ گرفتگی به مرور زمان در این نوع از لمینت‌ها بیشتر است. 

 

بلیچینگ

خیلی از مواقع دندان‌ها به دلیل رسیدگی نشدن و عدم استفاده از مسواک، کشیدن سیگار یا هر مواد مخدر دیگری، نوشیدن زیاد قهوه یا هر ماده‌ای که رنگ دانه‌های زیادی دارند به اصطلاح دچار جرم می‌شوند که نمی‌توان به سادگی از شر آنها خلاص شد. در چنین مواقعی یکی از ترفند‌های دندانپزشکی زیبایی به کمک فرد می‌آید. این روش به نامبلیچینگمعروف است که سطح دندان را به کلی سفید می‌کند. این کار اصولا به دو صورت انجام می‌شود؛ یکی از روش‌های رایج آن مراجعه به کلینیک دندانپزشکی زیبایی است. در این روش دندانپزشک به وسیله مواد شیمیایی یا اشعه‌ای که بر روی دندان فرد قرار می‌دهد این کار را طی یک یا چند جلسه انجام می‌دهد. در این روش قبل از انجام هر کاری ماده محافظت کننده لثه و دندان را بر روی دندان‌ها قرار می‌دهد. قبل از هر اقدامی، اول باید بیماری لثه و دندان را در فرد از بین برد تا بتوان این روش را به درستی انجام داد.

 

بلیچینگ دندان,روش‌های دندانپزشکی زیبایی

بلیچینگ دندان

 

یکی از روش‌های دیگری که وجود دارد سفید کردن و بلیچینگ دندان در داخل منزل است. پراکسید هیدروژن ماده‌ای است که باعث اکسید شدن جرم‌ها و زردی موجود بر روی دندان است. برای این موضوع دندانپزشک زیبایی یک قالب که مناسب دندان شما باشد را طراحی می‌کند که کاملا شفاف است. در این روش باید این ماده را به اندازه مشخص شده که پزشک به شما اطلاع داده را بر روی این قالب پخش کنید. بعد از این کار قالب را به دندان خود فیکس کنید. در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان لازم است که دندان شما سفید شود. اما این روش با یک الی دوبار کارساز نیست و دفعات کار باید بیشتر شود. بنابراین بهترین روش برای این کار و داشتن لبخند زیبا مراجعه به داندانپزشکی زیبایی و انجام بلیچینگ در مطب می‌باشد.

 

ایمپلنت دندان

یکی از مهمترین کارهای دندانپزشکی زیباییایمپلنت دنداناست. این عملیات بیشتر برای افرادی به کار می‌رود که دندان آنها از عصب خراب بوده و با لمینت یا روکش کردن درست نمی‌شود. این مورد برای دندان به نوعی یک جراحی بر روی فک و استخوان است. ایمپلنت در واقع از جنس تیتانیوم بوده که بسیار مقاوم بوده و در عین حال سازگاری بالایی با فک دارد. علت استفاده از این جنس همین سازگاری زیادی است که با بدن دارد. در این روش ایمپلنت به‌جای ریشه دندان درون فک قرار می‌گیرد به این صورت که فک سوراخ شده و درون آن قرار داده می‌شود. بعد از آنکه این عمل انجام شد پروتز دندان بر روی  آن قرار خواهد گرفت و دندان از دست رفته‌ی شما به‌کلی جایگزین خواهد شد. در حال حاضر ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان طبیعی است.

 

روکش دندان

روکش دندان نیز یکی از موارد مهمی است که دندانپزشک زیبایی آن را با ظرافت خاصی انجام می‌دهد. این مسئله هنگامی به کار می‌رود که فردی دندان خود را عصب کشی کرده است برای اینکه این دندان بیشتر از این مورد در خطر پوسیدگی یا شکستن نباشد برای آن روکشی از جنس‌های مختلف بر روی دندان قرار می‌دهد. این روکش از جنس‌های متنوعی از جمله سرامیک می‌باشد که در بین مردم رواج بیشتری دارد. به طور میانگین هر فردی که به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می‌کند اقدام به این عملیات می‌کند.

 

طراحی لبخند

همانطور که در قسمت‌های پیشین نیز به این مسئله اشاره کردیم داشتن لبخند زیبا از دغدغه‌های هر فردی به شمار می‌رود اما متاسفانه افرادی از این موهبت الهی بی‌نصیب هستند. به دلایل مختلفی همچون تصادف، ضربه، ژنتیکی، مادرزادی، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و یا هر علت دیگری این مشکلات برای افراد پیش می‌آید. اما جای نگرانی نیست امروزه به لطف دندانپزشک زیبایی این عمل به خوبی با روش‌های مختلفی که در بالا به همه آنها اشاره کردیم انجام می‌شود. طراحی لبخند در مواردی که فرد دچار شکستگی، زرد یا سیاه شدن دندان، بدفرمی دندان‌ها، عقب یا جلو بودن فک و دندان امکان پذیر است و دندانپزشک زیبایی این کار را به واسطه روش‌های مانند ارتودنسی، روکش دندان، ایمپلنت، لمینت و جرمگیری یا بلیچینگ در طی یک یا چند مرحله انجام می‌دهد.

 

در انتها، برای اینکه فرد بداند برایطراحی لبخندخود به چه عملیاتی بر روی فک و دندان خود نیاز دارد حتما باید به کلینیک دندانپزشکی زیبایی معتبری مراجعه نمایید. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با دندانپزشکی علمی و صحیح حتماً به وب‌سایتdandanha.comمراجعه کنید و دانش خود را در این زمینه ارتقا دهید.

 

 
#‌پزشکی منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کرونا هزار چهره دارد، کرونا هزار بازی دارد و خوب می‌داند چطور یکه‌تازی کند و معادلات زندگی را به‌هم بریزد. خوب می‌داند چطور جولان دهد و با جان و جهان و زندگی مردم بیامیزد.

6 ساعت پیش

با شایع‌ترین دردهایی که می‌توانند نشانه یک مشکل جدی سلامت باشند، آشنا شوید.

7 ساعت پیش

طبق نتایج یک تحقیق جدید، چاقی یا اضافه وزن می تواند احتمال ابتلا به چندین نوع سرطان را افزایش دهد.

7 ساعت پیش

با ادامه توزیع واکسن‌های مختلف علیه کووید-۱۹، برخی نقاط جهان با سرعت بالاتر، میزان بیشتری واکسن کرونا را میان شهروندان خود توزیع کرده‌اند و برخی کشورها نیز از این روند عقب مانده‌اند. از نظر تعداد واکسن‌های تزریق‌شده، چین با اختلاف زیادی در رتبه نخست جهان قرار دارد و آمریکا و هند در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

8 ساعت پیش

خشک بودن دست ها و پاها در هر فصلی یکی از مشکلات خانم‌هاست. معمولا اغلب خانم‌ها این مشکل را با زدن لوسیون به بدن‌شان حل می‌کنند. اما آیا تا به حال به ذهن‌تان رسیده به جای لوسیون‌های صنعتی و موجود در بازار، از مواد خانگی داخل خانه کمک بگیرید و برای نرم شدن دست‌ها و پاهای‌تان لوسیون طبیعی بسازید.

8 ساعت پیش

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: اگر فاز دوم تست واکسن رازی بعد از اوایل خرداد شروع شود، طبق پیش‌بینی فاز سوم را از اواسط تابستان آغاز خواهیم کرد.

9 ساعت پیش

رییس جمعیت هلال احمر اعلام کرد:۹میلیون دوز واکسن طی یک ماه آینده وارد کشور خواهد شد.

9 ساعت پیش

وقتی هوا کاملا تاریک می‌شد، راننده زانتیا راهی خیابان‌ها می‌شد و در نقش مسافرکش، زنان جوان را گروگان گرفته و آنها را تسلیم نیت شوم خود می‌کرد.

10 ساعت پیش

«چه تعداد از زنان طلاق‌گرفته در کشور دوباره ازدواج می‌کنند؟»، تقی رستم‌وندی، رئیس سازمان امور اجتماعی کشور در پاسخ به این سوال گفته است: «بر اساس جدیدترین آمار سازمان ثبت‌احوال، ۴۰ تا ۴۵ درصد از بانوان مطلقه دوباره ازدواج می‌کنند.»

10 ساعت پیش

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر ایجاد مراکز تجمیع در شهرها برای تسهیل و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون، گفت: با احتساب ۲۶ هزار و ۹۰۰ تیم واکسیناسیون، این پتانسیل را در آینده خواهیم داشت که به زودی روزانه یک میلیون دوز واکسن تزریق شود.

10 ساعت پیش

رییس جمهور گفت: کسی وقتی ویروس کرونا در دنیا شایع شد فکر نمی‌کرد که بشر در هشت‌ ماه بعد به واکسن برسد، البته هرچند کاملا هم تاثیرگذار نیست اما به هرحال به واکسن رسیده است.

10 ساعت پیش

محققان برای اولین‌بار ژنوم افراد با طول عمر زیاد را با جزئیات رمزگشایی کردند و علت زندگی طولانی آنان و چگونگی جلوگیری از بیماری‌های مرتبط با سن را مورد بررسی قرار دادند.

10 ساعت پیش

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت از طراحی و رونمایی از سامانه ویژه غربالگری روانی دانشجویان علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: بر اساس تصمیمی که اتخاذ شده است تمامی دانشجویان دوره دستیاری و رزیدنتی ملزم به ثبت نام در این سامانه و غربالگری روانی قرار هستند.

10 ساعت پیش

پژوهشگران با انجام مطالعه‌ای مقطعی، شیوع افسردگی، اضطراب و استرس را در بین رزیدنت‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران، بررسی کردند.

10 ساعت پیش

اولين محموله واكسن ايراني كرونا به ميزان ۳۰۰ هزار دوز، رونمايي و آماده تحويل به وزارت بهداشت شد. صبح ديروز نخستين محصول انبوه توليدشده واكسن «كوو ايران بركت» در مراسمي با حضور رييس ستاد اجرايي فرمان امام، رييس سازمان غذا و داروي وزارت بهداشت، استاندار البرز، نماينده مردم كرج در مجلس در محل كارخانه توليد واكسن در شهرك شفافارمد كردان، رونمايي و آماده تحويل به وزارت بهداشت شد.

10 ساعت پیش

بیشتر...