5 ماه پیش
21 بازدید

۱۰ جاذبه گردشگری ترسناک + عکس
۱۰ جاذبه گردشگری ترسناک + عکس
این کلیساها،سردابه ها،دخمه ها، موزه ها و صحنه های جنایت ترسناک، حتی بازدیدکننده های با دل و جرات را نیز به وحشت می اندازند.
با قدم گذاشتن به داخل کلیسای استخوان های کشور پرتغال، نخستین چیزی که متوجه می شوید این است که با بقایای حدود ۵ هزار نفر که در طول تاریخ از بین رفته اند، احاطه شده اید. هیچ راه فراری از میان این استخوان ها وجود ندارد – آنها در همه جای این کلیسا پراکنده هستند و به هر طرف که نگاه کنید یکی از آنها را می بینید.
این کلیسایی که به قبرستان تبدیل شده است، منحصر به فرد نیست. این مکان های وحشتناک با اقرار به میرا بودن انسان، هرساله  گردشگران بیشماری را از سراسر جهان به سمت خود جذب و ثابت می کنند که از مرگ گریزی نیست.


چرا تماشای مکان های ترسناک و نبش قبر مردگان برای انسان ها تا این اندازه هیجان انگیز است. شاید به این دلیل که رفتن به این مکان ها همچون تماشای یک فیلم ترسناک و پرهیجان است. به طور مثال، رفتن به کلیسای مردگان در جمهوری چک که در فاصله  ۹۰ دقیقه ای از شهر پراگ قرار دارد، بسیار جالب و ترسناک است. تصور کنید وارد کلیسایی مربوط به قرن ۱۵ میلادی بشوید و شاهد استخوان های ۴۰ هزار انسان باشید. آیا حاضرید شب را تنهایی در آنجا سپری کنید؟  مسلما نه!
برای آشنایی با ترسناک ترین جاذبه های دنیا با ما همراه باشید.

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 

۱- چاپلا دو اوسوس – ایوورا، پرتغال
کلیسای سلطنتی سنت فرانسیس در یکی از روستاهای بسیار زیبای پرتغال به نام ایوورا قرار دارد و از بیرون همچون یک عبادتگاه مذهبی معمولی دیده می شود. اما این فقط ظاهر قضیه است. داخل این کلیسا نیایشگاه  چاپلا دو اوسوس به معنای عبادتگاه استخوان ها قرار دارد. به دلیل کمبود جا برای دفن مرده ها، صومعه نشین های تلاشمند در قرن ۱۶ میلادی، اجساد حدود ۵ هزار مرده را به عبادتگاه مقدس کلیسا آورده و همچون مارتا استوارت، فضای آنجا را با استخوان های این اجساد تزئین کرده اند.
وحشت اصلی:دو جنازه پوسیده از مردی ناشناس و کودکی کوچک به طور بی ثباتی از طناب آویزان هستند.

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 

۲- موزه شکنجه – آمستردام
در این موزه  کوچک، وسایل شکنجه  تاریخی به نمایش گذاشته شده است و تماشای آن برای افراد نازک نارنجی و زیاده حساس توصیه نمی شود. فقط طرفداران جانورخویی و وحشیگری های قرون وسطی می توانند دستگاه های شکنجه شکستن جمجه سر، پاره کردن مفاصل دست و پا و دستگاه های کشتار همچون گیوتین را ببینند.
وحشت اصلی:نمایش آویزان بودن  یک مرد عریان  از قوزک پا همچون گوشت های قصابی و بردیدن بدن او از وسط با اره برقی وحشتناک ترین اثری است که در این موزه وجود دارد.

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 

۳- مکان تاریخی درگاه آرتور – تاسمانیا
این مکان استرالیایی متعلق به قرن ۱۹ میلادی، زمانی محل زندگی هزاران مجرم تبهکار و خطرناکی بوده است که به «جهنم زمین» تبعید می شدند. کالبدشکافی اتاق های این ساختمان شاهدی بر این موضوع است. موقعیت های ترسناک، کتک های وحشیانه، تنهایی و انزوا در تاریکی و سلول های نمور همه دلیلی برای مرگ حدود ۲ هزار نفر در اینجا بوده است. این داستان غم انگیز به آوریل سال ۱۹۹۶ میلادی بازمی گردد، هنگامی که  یک آدمکش حرفه ای با اسلحه ۳۵ نفر رابه قتل رساند و این بزرگ ترین قتل دسته جمعی این کشور تا به این زمان است.
وحشت اصلی:گاهی گزارش می شود که در این مکان ارواح دیده می شود که البته برای مجرمان نیست بلکه برای یک زن و کودک اوست.

 

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 

۴- موزه مرگ – هالیوود
این موزه ناراحت کننده محلی برای نمایش قتل و تشریح اجساد، وسایل قتل، عکس هایی از تصادف های وحشت انگیز، صحنه جرم های مشهور و قطع سر Bluebeard (¬شخصیت‌ داستان‌ افسانه‌اى که‌ پى‌در پى‌ با زن‌ها ازدواج‌ مى‌کرد و آنها را مى‌کشت‌) با گیوتین است.
وحشت اصلی:گردش در این موزه چندش آور فقط یک ساعت طول می کشد اما تماشای تصاویر کالبدشکافی و تجزیه اجساد به این زمان می افزاید و وحشت بدی در دل بیننده ایجاد می کند.

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 
۵- موزه مومیایی ها – مکزیک
در این موزه گواناجوئاتو حدود ۱۱۱ مومیایی نبش قبر شده از معبد سانتا پائولا در خلال سال های ۱۸۶۵ تا ۱۹۸۹ میلادی نگهداری و حفاظت می شود. چهره های این مومیایی ها بسیار ترسناک هستند – بسیاری از آنها گویا در حال فریاد کشیدن و بیان کلمه «نه» هستند و مشت های گره شده آنها از زیر لباس های پاره و مندرسشان بیرون زده است. این موزه همچون اتاق آماده سازی فیلم های زامبی است.
وحشت اصلی:این مومیایی های کوچک، لباس های محلی و سنتی به تن دارند.

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 

۶- خانه وحشت وینچستر – سن حوزه – کالیفرنیا
برای سارا وینچستر ۳۲ سال طول کشید تا این عمارت سلطنتی مارپیچی  ۱۶۰ اتاقه را بسازد. ایده این کار در نشستی که به یادبود افرادی که بر اثر گلوله تفنگ های وینچستر جان خود را از دست داده بود، به ذهن او خطور کرد. این عمارت ۲ هزار در، ۱۰ هزار پنجره، ۴۷ شومینه، ۴۷ راه پله و دست کم سه روح سرگردان دارد. راهروها و راه پله های مارپیچ این عمارت به گونه ای طراحی شده اند که توهم دیدن شبح و روح را در انسان افزیش می دهد.
وحشت اصلی:بازدیدکننده هایی که شب از این عمارت دیدن می کنند، صداهای را می شنوند و شاهد حرکت نور و چرخش دستگیره های در و دیگر فعالیت ها ارواح گونه هستند.

 

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 
۷- دخمه های کاپوچین ها – سیسیلی
شاید بندر پالرمو زادگاه مافیا باشد اما مردم این شهر تنها مسایل عجیب و غریب و وحشتناک این شهر نیستند.در زیر خیابان های پالرمو، مجموعه ای از ۸ هزار جسد مومیایی شده که با بهترین لباس های خود دفن شده اند، نگهداری می شود. منظره جهنمی فراموش نشدنی از این پوست و استخوان هایی که زمانی راهب، شاعر، باکره  و مردم عادی بوده اند، چیزی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت.
وحشت اصلی:«زیبای خفته» وحشتناک ترین بخش این موزه است: روزالینا لومبارد دو ساله که در سال ۱۹۲۰ میلادی مرده است، بدنش به طور صحیح و کامل در این موزه نمایش داده می شود.

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 
۸- غار اکتون تونیچیل مکنال – بیلیز
افراد شجاعی که به بازدید از این مکان باستان شناسی تمایل بسیاری دارند باید پیاده به همراه یک راهنما به آنجا بروند. این مسیر ابتدا با شنا در عمق تا زانوی آب های فوق العاده سرد و قیرگون شروع می شود. توصیه می کنیم افرادی که قوه تخیل بالایی دارند به این مکان نروند. قوم مایان ها برای مراسم مذهبی خود انسان های بیشماری را در این غار قربانی می کردند و اسکلت های باقی مانده دلیلی بر اثبات این ادعا است. از جمله اسکلت ها باید به استخوان های دختر نوجوانی به نام کریستال میدن اشاره کرد.

 

وحشت اصلی:اگر خفاش ها و عنکبوت های موجود در این غار شما را نترسانند، کاسه های سرامیکی قدیمی موجود در آنجا که سوراخ های مرگ دارند و قبلا برای مراسم مذهبی قربانی انسان های بی گناه و ریختن خونشان به کار می رفته است، ترسی بر دل بیننده می اندازند.

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 

۹- استخوانگاه سدلک – جمهوری چک
با قدم گذاشتن در این گلیسای گوتیک متعلق به قرن ۱۵ میلادی که در کوتنا هورا در فاصله ۹۰ دقیقه ای از پراگ واقع شده است، نخستین چیزی که به ذهنتان می رسد، خالق آن است: فرانتیسک رینت که مدرک طراحی خود را از دانشگاه هادس گرفته است. عبادتگاه زیرزمین این کلیسا شامل ۴۰ هزار اسکلت است که به طور تزئینی در لوسترهای و چلچراغ ها کار شده اند و نمای مخوفی به آن بخشیده اند.


وحشت اصلی:حلقه ای از جمجمه هایی با چشم های توخالی از سقف گنبدی این کلیسا آویزان است و هرم استخوانی ساخته شده از ۴۰ هزار اسکلت منظره دیگری از این کلیسای مخوف هستند.

 

مکان های ترسناک در جهان,ترسناکترین مکانهای گردشگری

 

۱۰- موزه ماتر – فیلادلفیا
در همکاری با کالج فیزیک فیلادلفیا با سال ها سابقه، این موزه به گونه ای مدیریت می شود که خاص، شوک آور و چندش آور باشد. وقایع نامه این موزه مملو از وقایع غیرمعمول و بیماری هایی است که گوشت و پوست انسان را نابود کرده اند.

نمایش های این موزه شامل دست های قانقاریایی، استخوان های سوراخ سفلیسی، کبدهای بیمار و روده های بزرگ و ۱۸ کیلوگرمی است. اسکلت های عظیم الجثه، دوقلوهای به هم چسبیده نارس و کوتوله بعلاوه بخش های بریده شده مغز انسان همه در این موزه چندش آور نمایش داده می شوند.


وحشت اصلی:صابون باقی مانده از قرن ۱۹ میلادی که به ماده صابون مانندی تبدیل شده است و «لاش پیه» –ماده‌ى چرب‌ و موم‌ مانندى که‌ در اجساد مانده‌ در رطوبت‌ ایجاد مى‌شود – نامیده می شود.

منبع:touristha.ir
#‌عجایب_گردشگری
منبع: بیتوته


مطالب پیشنهادی

طرز تهیه فلافل بندری خوشمزه اصل (تصویری) | ستاره

فلافل بندری اصل غذایی بسیار خوشمزه است که از پوره نخود ادویه زده و سرخ شده در روغن درست می شود. این غذا در خاورمیانه بسیار معروف و شناخته شده است و طرفداران زیادی دارد. در ادامه با آموزش تصویری بهترین روش پخت فلافل بندری آشنا می‌شوید.

معرفی نسل جدید مرسدس بنز E کلاس ۲۰۲۱؛ ظاهر جدید با تکنولوژی تازه

رونمایی از مرسدس بنز E کلاس ۲۰۲۱ به دلیل لغو برگزاری نمایشگاه خودرو ژنو به صورت آنلاین صورت گرفت. کلاس ای نه تنها ظاهر جدیدی دارد، بلکه از تکنولوژی تازه و تجهیزات ایمنی مدرن‌تر بهره می‌برد و سه نسخه متفاوت از مدل سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود.

طرز تهیه سبزی پلو با ماهیچه مجلسی | ستاره

سبزی پلو با ماهیچه یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای مجلسی است که در منوی اکثر رستوران‌ها به چشم می‌خورد و جزو گران قیمت ترین غذاهای ایرانی محسوب می‌شود. با رعایت نکاتی در تهیه این غذا می‌توان به راحتی یک غذای مجلسی در منزل درست کرد.

طرز تهیه شیرین برگر (تصویری)

طرز تهیه شیرین برگر,شیرینی همبرگر

طرز تهیه چند نوع غذای گیاهی خوشمزه | ستاره

غذای گیاهی خوشمزه، نوعی خوراک تهیه شده از تره بار بدون گوشت، مرغ یا ماهی می باشد که برای گیاه خواران گزینه مناسبی است. در این مقاله با طرز تهیه چند نوع غذای گیاهی خوشمزه آشنا خواهید شد.

جدیدترین انواع تزیین ژله تزریقی_سری دوم

جدیدترین انواع تزیین ,ژله تزریقی,

متقاضیان وام یک میلیونی چه پیامک هایی را باید دریافت کنند؟

جزئیات پیامک های وزارت رفاه برای دریافت وام یک میلیونی سرپرستان خانوار را در این گزارش بخوانید.

آموزش تصویری ساخت حروف انگلیسی تزیینی

آموزش تصویری ساخت حروف انگلیسی تزیینی, درست کردن حروف تزئینی

اعلام جدیدترین نرخ خودرو‌های داخلی در سال ۹۹

موتمنی گفت: بعد از تعطیلی یک ماهه در سال ۹۹، امروز اولین معاملات بازار خودرو در سال جدید رقم خورده و قیمت های رسمی اعلام شد.

آموزش درست کردن قالب قلبی قوطی کنسرو (تصویری)

آموزش درست کردن قالب قلبی قوطی کنسرو, درست کردن قالب قلبی شکل بیسکویت با قوطی کنسرو , قالب قلبی,

درست کردن گل لاله با قاشق یکبار مصرف

درست کردن گل لاه با قاشق یکبار مصرف, لاله های تابناک

طرز تهیه ۴ نوع غذای نونی با مرغ (سریع، ساده و بسیار لذیذ) | ستاره

غذاهای نونی با مرغ و جعفری، با مرغ ریش ریش، با مرغ و سیب زمینی و غذای نونی با مرغ و پیاز، در لیست غذای ساده با مرغ بوده که خیلی سریع و ساده قابل تهیه هستند.

رونالدینیو؛ لبخند شیرینی که به گریه تبدیل شد! + عکس

یکی از دراماتیک قصه های تاریخ فوتبال بی شک به رونالدینیو تعلق دارد.

طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی با دو نوع سس پستو و گوجه فرنگی | ستاره

اسپاگتی یک غذای ایتالیایی است که ما ایرانیان آن را به شیوه خودمان طبخ می‌کنیم. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی با دو نوع سس را شرح دهیم.

انواع ادکلن مردانه را چند بخریم؟

برای خرید ادکلن مردانه میکرو ۸۰ میلی لیتر باید ۱۸۰ هزار تومان کنار بگذارید.

جدیدترین تزیین تنگ ماهی نوروز 94

جدیدترین تزیین تنگ ماهی نوروز 94,تزیین تنگ ماهی نوروز 94,تزیینات نوروزی,هفت سین 94,

ولنتاین 2015 + هدیه های یادبود (سری هفتم)

ولنتاین 2015, هدیه های یادبود ,سری هفتم,روز عشق,نوروز 95,کارت پستال ولنتاین,

طرز تهیه شکلات مخصوص جشن تولد (تصویری)

طرز تهیه شکلات مخصوص جشن تولد, شکلات مخصوص مهمانی

طرز تهیه صبحانه + تخم مرغ عسلی (تصویری)

Rate this post طرز تهیه صبحانه + تخم مرغ عسلی (تصویری) تخم مرغ عسلی طرز تهیه صبحانه مقوی با تخم مرغ عسلی مواد و ابزارهای ...

دستور پخت کوکی نعنایی (تصویری)

دستور پخت کوکی نعنایی, بیسکویت نعنایی

مطالب مرتبط