راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

جلیلی هنر رئیس جمهور ایجاد هماهنگی میان بازار سرمایه بازار پولی است راهبرد معاصر

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر ضرورت ثبات بازار سرمایه، هنر رئیس جمهور را ایجاد هماهنگی میان بانک مرکزی با بورس و بیمه مرکزی دانست.

به گزارش راهبرد معاصرسعید جلیلی در برنامه «رئیس جمهور و جوانان» شبکه سوم سیما رسانه ملی در پاسخ به پرسشی در خصوص برنامه دولتش برای رفع مشکل بازار سرمایه، گفت: بازار سرمایه بازاری است که مسئولیت افزایش تولید کشور را برعهده دارد، اما چرا در این بازار و اقتصادمان با مشکل مواجه ایم، چون پول بیشتر از کالا تولید شده است.
وی افزود: در ۴۷ سال گذشته پول کشورمان حدود ۴۲ هزار برابر افزایش یافته، اما کالا و تولید ملی ۱/۷ برابر افزوده شده است البته برخی آن را کمی بیش از این یعنی ۵ برابر می‌دانند، اما به هر حال فاصله این رقم با فاصله ۴۲ هزار برابری از پول ملی خیلی زیاد است.
آقای جلیلی افزود: وقتی که پول این قدر افزایش یابد و تولید افزایش نیابد مشکلاتی مانند تورم ایجاد می‌شود، اما راه حل چیست؟ افزایش تولید.
وی گفت: هدف اصلی بازار سرمایه، افزایش تولید است و باید بر این مبنا باشد اگر بازار سرمایه را دوباره تبدیل کنیم به بازاری برای سفته بازی و سوداگری، اما حتما نتیجه لازم را نخواهیم گرفت.
نامزد ریاست جمهوری افزود: اگر می‌خواهیم بازار سرمایه و بورس ثبات لازم را پیدا کند باید میان بازار سرمایه، بازار پول و بیمه هماهنگی باشد.
آقای جلیلی در بخش مقدماتی اظهاراتش در این برنامه، گفت: به عنوان فردی که در دوره جوانی و نوجوانی ام با انقلاب و دفاع مقدس هم زمان بوده است بسیار خوشحالم که با نسل جوانی مواجه ایم که با همان روحیه و انگیزه برای جهش ایران تلاش می‌کند.

وی افزود: ما فکر می‌کنیم شما جوانان می‌توانید نقش بسیار مهمی برای ایران داشته باشید و آینده از آن شماست. امیدوارم همان طور که جوانان در عرصه‌های مختلف اعم از دوران انقلاب، دفاع مقدس و پس از آن موفقیت‌های بزرگی کسب کرد همواره از ظرفیت‌ها و ایفای نقش جوانان بهره‌مند باشیم.
آقای جلیلی گفت‌: دشمن دوست داشت که دهه شصت تکرار نشود، اما در دهه ۹۰ جوانانی را دید که در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی کردند و حججی‌ها دوباره ظاهر شدند و در عرصه‌های علمی نیز موفقیت‌های بزرگی شکل گرفت.
نامزد ریاست جمهوری اظهار امیدواری کرد: همان طور که در ۴۰ سال گذشته؛ جوانان موتور حرکت کشور بودند در آینده کشور نیز بتوانند این مسیر را با دقت و پرشتاب ادامه دهند.

  •  در موضوع‌های اقتصادی باید نگاهی داشته باشیم که بی عدالتی شکل نگیرد 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در موضوع‌های اقتصادی باید نگاهی داشته باشیم که زمینه‌های بی عدالتی نتواند شکل بگیرد.
آقای سعید جلیلی در برنامه رئیس جمهور و جوانان شبکه سوم سیما رسانه ملی با بیان اینکه یکی از شعار‌های انقلاب اسلامی عدالت و کاهش فاصله طبقاتی و تبعیض است، افزود: در این زمینه باید دو کار انجام شود و آن این است که امکانات کشور را به خوبی توزیع کنند و به خوبی برای اقشار جامعه توزیع کنند و نباید فقط شهر تهران را ببینند یعنی در همه ایران و هر کسی که در سیستان و بلوچستان و خوزستان و هر جایی که هست باید برای آن‌ها برنامه ریزی لحاظ شود.
وی با بیان اینکه در کشور ما متأسفانه امروز فاصله طبقاتی چشمگیری را شاهدیم، گفت: در بعضی شاخص‌ها حتی در بین استان‌های کشور هم باید عدالت مورد توجه قرار گیرد و موضوعات اقتصادی رئیس جمهور باید نگاهی داشته باشد که زمینه‌های بی عدالتی و فقر و شکاف طبقاتی شکل نگیرد.

نامزد ریاست جمهوری افزود: الان بانک‌های ما مثلاً دارند تسهیلات می‌دهند و این خیلی بد است که ۵۰ درصد مردم تسهیلات دریافت نکنند یا ۹۰ درصد تسهیلات فقط به ۱۰ درصد داده شود که باید طرح‌های جدی داشته باشیم و جلوی این رویه‌ها گرفته شود و در بعضی موضوعات در زمان کوتاه مدت این کاهش فاصله طبقاتی را مردم احساس کنند.
آقای جلیلی گفت: مثلاً طرح برخورداری مردم از سهم شان در مصرف انرژی باید مورد توجه قرار گیرد و آن چیزی که دردناک است این است که برخی دهک‌های جامعه دچار مشکل حتی در تغذیه هستند که باید سهم مساوی برای این قشر در نظر گرفته شود.
وی افزود: ما بر این اساس یک طرح سبد غذایی را تبیین کردیم که با آن هر فردی که باید در روز ۲ هزار و ۵۰۰ کیلو کالری غذا به او برسد این مقدار غذا را تأمین می‌کنیم و طرح دیگر ما این است که وقتی می‌گوییم نباید این فاصله طبقاتی باشد فقط غذا و انواع سوخت نیست، حتی در بخش سفر و تفریح از امکاناتی که امروز در اختیار دولت است باید استفاده شود که البته این امکانات که در حوزه مسافرتی و سیاحتی در اختیار دولت است قابل توجه است و اگر این‌ها در اختیار مردم قرار بگیرد می‌توان با آن ۵۰۰ هزار زوج را در سال ۵ روز سفر رایگان ارائه کرد که البته شرح مفصل این طرح‌ها را مردم می‌توانند در شبکه تلویزیون ببینند.

  •  مناطق آزاد یک فرصت است 

سعید جلیلی نامزد ریاست جمهوری در برنامه رئیس جمهور و جوانان در پاسخ به سوالی درباره مناطق آزاد کشور، گفت: یکی از بحث‌های جدی در کشور واردات است، اینجا یکی از بحث‌های بسیار مهم این است که اصلاً منطقه آزاد فلسفه اش چه بوده است؟
آقای جلیلی در ادامه سخنان خود در برنامه رئیس جمهور و جوانان در شبکه سه، افزود: منطقه آزاد بر این مبنا شکل گرفته است که سکو‌هایی باشد برای صادرات کشور، همچنان که ما به غیر از مناطق آزاد همه پایانه‌های مرزی مان هم با توجه به نگاه مان و رویکرد مان که می‌گوییم می‌خواهیم اشتغال و ارزآوری را بیشترکنیم و لازمه‌اش این است که تولید را بیشتر کنیم.
این نامزد ریاست جمهوری افزود: وقتی تولید را بخواهیم بیشتر کنیم باید صادرات را بیشتر کنیم نه اینکه واردات را بیشتر کنیم لذا این باید برنامه اصلی باشد برای دولت که صادرات را یک وظیفه مهم قرار دهد.
جلیلی گفت: بر این اساس مناطق آزاد هم یک فرصت است که در صورت صادرات و تولید می‌تواند به بهترین نحو مورد استفاده قرار گیرد
لذا ما باید ببینیم همه دستگاه‌ها در این باره چه برنامه‌ای دارند/خبرگزاری صدا و سیما#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه پایگاه‌های مشاوره حقوقی در ایستگاه‌های های تجریش، امام خمینی(ره)، دروازه دولت، دروازه شمیران، تئاتر شهر، میدان حضرت ولی‌عصر‌ (عج)، میدان انقلاب اسلامی و طالقانی برگزار می‌شود.

11 دقیقه پیش

سیزدهم خرداد ماه تولد سرمربی استقلال بود.

یک ربع پیش

فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین در تشریح نقطه نظرات خود از بانکداری دیجیتال می‌گوید: «وجه تمایز بانکداری دیجیتال با اشکال دیگر بانکداری تمرکز آن بر نیازهای مشتری و داده‌محور بودن آن است، این داده‌محور بودن است که کلان داده‌ای از مشتری به سیستم بانکی می‌دهد و این کلان‌داده‌ها هستند که تشخیص می‌دهند چه تسهیلاتی می‌تواند در اختیار مشتری قرار دهد.»

یک ربع پیش

همزمان با سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اجرای طرح تحول اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم آغاز شد

نیم ساعت پیش

برگزاری مجمع سالانه آب نیروی پتروشیمی بندرامام با تفسیر و تشریح موفقیت‌ها و دستاوردهای این مدیریت در سال گذشته همراه شد.

نیم ساعت پیش

بسیاری از بیماری‌ها ریشه در کم‌خوابی و کاهش ساعت خواب دارند.

نیم ساعت پیش

کرباسیان عنوان کرد: حوزه معدن در ایران از عنایت‌های خداوندی است و با اکتشاف درست جزو ۸ کشور برتر دنیا خواهیم بود. ما در حوزه گاز در دنیا نخست و در حوزه نفت ذخایر بسیار خوبی داریم و بیش از ۳ میلیون تن ذخایر زغال‌سنگ پیش‌بینی‌شده داریم.

1 ساعت پیش

بر اساس نص صریح قانون، سوءاستفاده از لباس و نشان نظامی جرم بوده و برای آن مجازات تعیین شده است.

1 ساعت پیش

قرارداد EPCطرح کریستال ملامین لردگان امروز با حضور رسول اشرف‌زاده مدیرعامل پترول، حسین بامیری نماینده لردگان در مجلس شورای اسلامی، نادر جداری مدیرعامل شرکت پتروآرمندلردگان و شرکت پناه صنعت پارت امضا شد.

1 ساعت پیش

وزارت برق عراق اعلام کرد پس از توافق با ایران در مورد نحوه پرداخت بدهی به تهران، این کشور امیدوار به از سر گیری کامل واردات گاز از ایران است.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی اسکاتلند از حذف زودهنگام شاگردانش از یورو 2020 پس از کسب تنها یک امتیاز در این رقابت‌ها ابراز تأسف کرد.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره شرایط آبی پوشان توضیحاتی را بیان کرد.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال چک پس از باخت شاگردانش به سه‌شیر به برتری حریف اذعان کرد اما صعود تیمش به مرحله بعدی را مهم دانست.

1 ساعت پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت فرزند نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفتند.

1 ساعت پیش

تهران- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ازآغاز ثبت نام مجدد مسکن ملی از امروز خبر داد.

1 ساعت پیش

بیشتر...