سلامت نیوز |
2 ماه پیش

۴۰ ساله ها بخوانند لیست کارهایی که باید انجام دهید سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، ۴۰ سالگی که با آغاز دوره میانسالی همراه است، یک مرحله مهم در زندگی انسان می باشد که با توجه به تغییرات فیزیولوژیکی و روانشناختی در این دوره، نیازمندی‌های جدیدی از جمله مراقبت‌های خاص برای حفظ سلامتی جسمی و روحی دارد. بسیاری از افراد با ورود به چهل سالگی دچار بحران شده و ناخودآگاه به نگرانی‌ها و از دست‌دادن سلامت و نشاط جوانی و افکار مخرب دیگر می اندیشند، اگر شما در سن ۴۰ سالگی برخی از عادات و رفتارهای خود را کنار بگذارید و درست تصمیم گیری و هدف گذاری نمایید، متوجه می شوید که چهل سالگی نه تنها بحران نیست بلکه می توانید از این دوره از زندگی لذت ببرید.

با هرکسی بحث کردن

برای بسیاری از ما پیش آمده که گاهی با افراد زیادی بحث می کنیم و جالب است که اغلب این بحث ها بر سر موضوعات بی ارزش و احمقانه شکل می گیرد، شما باید بعد از چهل سالگی یاد بگیرید که با همه آدم ها وارد بحث نشوید و بر روی رفتار و صحبت هایتان کنترل داشته باشید. همیشه قبل از بحث با هر کسی دو سوال از خود بپرسید(کجای زندگی او هستم؟ او در زندگی من چه نقشی دارد؟) اگر جوابتان به این سوالات هیچ جا بود، بحث بیخود نکنید!!

بی هدف به زندگی ادامه داد

بدون هدف و برنامه‌های از پیش تعیین شده، هیچ فعالیتی نتیجه مطلوب و دلخواه را نخواهد داشت. هدف گذاری در زندگی باعث ایجاد انگیزه و انرژی در شما می شودو به زندگیتان جهت و معنا می دهد و سبب افزایش تمرکزتان بر فعالیت هایتان شده و امکان اندازه گیری پیشرفت و ارزیابی عمکرد را فراهم می کند. هدف گذاری پس از چهل سالگی موجب افزایش اعتماد به نفس شما و احتمال رسیدن به موفقیت را بیشتر می کند.

گفتن رازهای واقعا مهم به دیگران

رازداری یکی از ویژگی های مثبت انسان هاست که سبب موفقیت در زندگی فردی و شخصی و حتی زندگی اجتماعی می شود. پس از چهل سالگی شما باید طریقه سخن گفتن در جمع را بلد باشید و بدانید که هر حرفی را کی و کجا بزنید. رازداری و نهان کردن اسرار خود و دیگران باعث رشد شخصیت و احساس استقلال فرد و اعتماد بیشتردیگران نسبت به شما خواهد شد.

بی برنامه پول خرج کردن و بی پول آخر ماه

پس از چهل سالگی شما باید برنامه ریزی دقیقی برای دخل و خرجتان داشته باشید و از ولخرجی دست برداشته و بتوانید مقداری پول برای روز مبادا ذخیره نمایید. برای این منظورلیستی از تمام هزینه ها مانند اجاره ماهانه، قبوض آب و برق، مواد غذایی، غذا، حمل و نقل و بیمه تهیه کنید و مقداری از حقوقتان را برای آنها در نظر بگیرید و سعی کنید مقداری از پولتان را حتی کم ذخیره نمایید.

نگران نظر دیگران بودن

اگر در این برهه از زمان و بعد از چهل سالگی اهمیت زیادی به اظهار نظر دیگران درباره زندگی تان می دهید باید بگویم یقینا قادر نخواهید بود مسیر رشد و پیشرفت را به پایان برسانید. باید بدانید که هرکس زندگی متفاوتی دارد و دیگران هیچ وقت به جای شما نبودند و حس و حال و شرایط زندگی شما را نداشته اند پس واضح است که نمی‌توانند درباره زندگی و کارهای شما اظهار نظر کنند پس به نظر آنها اهمیت ندهید و مسیر رشد و ترقی تان را با اعتماد به نفس بر روی توانایی های خود بپیمایید.

اینکه ندانید از زندگی چه میخواهید

عمر در گذر است و فرصت ها خیلی زود از دست می روند، شما باید بعد از چهل سالگی بدانید که چه خواسته ای از زندگی دارید و این سوالات را از خود بپرسید(از زندگی خود چه می‌خواهم؟ می‌خواهم در پایان امروز به چه چیزی رسیده باشم؟ پنج سال دیگر به کجا رسیده‌ام؟ آیا اصلا هدفی دارم؟) وقتی هدفی برای خود انتخاب می‌کنید و می دانید از زندگی چه می خواهید، موانع کنار می‌روند، فرصت‌ها از راه می‌رسند و زندگی شما از روزمرگی و بطالت خارج می‌ شود.

با هر خبر و اتفاقی بهم ریختن

بسیاری از ما حساس و زود رنج هستیم و با هر اتفاق و خبری به هم می ریزیم،پس از چهل سالگی شما باید به ثبات رفتاری رسیده باشید و به رفتار و صحبت های دیگران بیش از اندازه اهمیت ندهید. زود رنجی بیشتر از هر کسی به خودتان آسیب می رساند، به دنبال درمان زودرنجی و حساسیت باشید زیرا این کار به شما کمک می کند تا با قدرت بیشتری در مقابل محرک های بیرونی دوام بیاورید.

برای هر چیز بی اهمیتی وقت اضافه صرف کردن

زمان با ارزش ترین سرمایه هر انسانی است که اگر به ارزش آن پی نبرد، ممکن است تمام زندگی تباه شود. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که مرتب امروز و فردا می کنید و کار امروز را به فردا موکول می کنید و شنبه مورد نظرتان هیچ گاه نمی رسد، در اشتباه هستید، پس از چهل سالگی و برای موفقیت و رسیدن به اهداف شما نباید وقتتان را به بطالت بگذرانید و زمان زیادی را صرف کارهای بیهوده و گذراندن در فضای مجازی و... نمایید و لازم است مدیر زمان خود باشید.

به سلامتی خود اهمیت ندادن

مراقبت از سلامتی پس از چهل سالگی به عنوان یک وظیفه مهم اجتناب‌ناپذیر برای حفظ آینده‌ی خوب مهم است. در این دوره از زندگی شما باید مراقب سلامتی جسمی و روحی خود با تغذیه مناسب، فعالیت‌های ورزشی، مدیریت استرس، مراقبت از پوست و مشاوره پزشکی و... باشید و از این دوره به عنوان یک فرصت برای بهبود کیفیت زندگی خود بهره‌برداری کنید.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ورزش از جمله مواردی است که می‌تواند به سلامت قلب کمک کند.

5 روز پیش

لوازم خانگی بخش مهمی از بافت استاندارد زندگی معاصر هستند. در حالی که احتمالا وجود برخی از آنها ضروری بنظر نرسد اما سطح قابل توجهی از راحتی و آسایش ما را در خانه‌ تامین میکنند.یکی از این وسائل ماشین ظرفشویی است.

4 روز پیش

افزایش ظرفیت حافظه ممکن است با رعایت یک رژیم غذایی مغذی و متعادل، انجام دادن ورزش‌های منظم، داشتن خواب کافی و کنترل استرس حاصل شود.

پریروز

بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای بیش از ۱۲ تا ۱۵ ساعت در هفته ورزش می‌کنند.

22 ساعت پیش

 زنان بیشتر از مردان عمر خود را با سلامت ضعیف می‌گذرانند، در نتیجه هر سال ۷۵ میلیون سال از زندگی زنان از بین می‌رود و پرداختن به این شکاف می‌تواند یک تریلیون دلار سود اقتصادی جهانی تا سال ۲۰۴۰ به همراه داشته باشد که بیشتر این پتانسیل از سوی زنان در سن کار حاصل می‌شود.

دیروز

 یک مشاور خانواده گفت: ﺷﺎﺩی، یک ﺍﺣﺴﺎس ریشه‌ای ﻭ ﻧﻴﺎﺯ فطری انسان است که نقش تعیین کننده‌ای در حفظ سلامت افراد دارد و به ما امکان می‌دهد که فعال باشیم و مسئولیت اعمال خود را بر عهده بگیریم و اگر به هدف خود هم نرسیم، اما رضایت بیشتری از زندگی داریم.

دیروز

پروستات غده ای کوچک و گردو مانند در سیستم تولید مثل مردانه است. این غده، مجرای میزراه را در بر گرفته و مقدار زیادی از مایع موجود در منی را می سازد. عملکرد پروستات به بیرون راندن مایع منی در طول انزال جنسی کمک می کند. در بسیاری از مردان پروستات می تواند به بیماری های مختلفی از جمله بزرگی خوش خیم و سرطان پروستات منجر شود.

دیروز

 با انجام یک تست ۳۰ ثانیه‌ای سن واقعی بدن خود را مشخص کنید.

4 روز پیش

چکیده : در یک رابطه سالم باید علاوه بر عشق و صمیمیت، خط قرمزهایی از هر دو طرف تعیین شوند. در مشاوره قبل از ازدواج با دکتر حامد توکلی می توانید مهارت برقراری رابطه ایمن را کسب کنید.

دیروز

بیشتر...