خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

تولید ۶۸۰ هزار تن گندم توسط ۹۴ هزار بهره بردار کشاورزی آذربایجان شرقی ایسنا

حیدر فتح‌زاده در حاشیه بازدید از مزارع برداشت گندم در شهرستان‌های اهر و ورزقان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: استان آذربایجان شرقی با اختصاص بیش از ۹ درصد بهره برداران زراعی کشور و با تولید بیش از ۴۵۰ هزار تن گندم در زمین‌های زارعی دیمی در بین استان‌های کشور در رتبه اول قرار دارد.

وی افزود: در بین شهرستان‌های استان بیشترین سهم تولید گندم دیمی مربوط به شهرستان‌های چاراویماق و هشترود است.

فتح‌زاده ابراز کرد: تولید گندم در زمین زارعی با عملکرد مطلوب در هر هکتار در استان نشأت گرفته از رویکردهای مبتنی بر امنیت غذایی، تامین نهاده‌های مورد نیاز در زمان کشت و توزیع بموقع سموم آفاتی مورد نیاز، تعامل و ارتباط تاثیر در بخش آموزش و ترویج با بهره برداران، خرید تضمینی گندم و اجرای دقیق دستورالعمل‌های مرتبط با خرید و بخصوص اجرای سیاست‌های مرتبط با کشاورزی قرادادی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۶۵ هزار تن گندم از بهره‌برداران کشاورزی استان خریداری شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، وی ادامه داد: با شروع برداشت گندم در نقاط مختلف و بارندگی مناسب در طول فصل و حمایت‌های فنی و مشاوره کارشناسان جهادکشاورزی در نقاط مختلف استان، فرایند خرید گندم در استان با سرعت لازم انجام و گندم خریداری شده جهت نگهداری به سیلوها ارسال خواهد شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی افراد نزدیک به رئیس جمهور آمریکا می‌گویند او تا آخر این هفته از رقابت‌های ریاست جمهوری کناره‌گیری خواهد کرد.

1 ساعت پیش

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

1 ساعت پیش

رئیس کمیته امداد شهرستان ساوجبلاغ گفت: از ابتدای امسال، مردم نیکوکار شهرستان بیش از ۷۴۰ میلیون تومان زکات فطره، زکات مستحبی و زکات واجب پرداخت کرده‌اند.

1 ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

1 ساعت پیش

علیپور مهاجم سابق باشگاه پرسپولیس بعد از چهار سال دوری برگشت در ادامه بیشتر مطالعه خواهید کرد.

1 ساعت پیش

بازار گوشت قرمز نسبت به روز گذشته تغییر اندکی داشت.

1 ساعت پیش

در مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی بدون نیاز به حداقل خرید، شما می‌توانید از ۲۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی بهره بگیرید.

1 ساعت پیش

از سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.

1 ساعت پیش

تصاویر مربوط به جیپ گرند واگنیر 2023 را مشاهده می کنید. نسل قدیم این خودرو با عنوان جیپ آهو در ایران مونتاژ و عرضه شد.

1 ساعت پیش

بیشتر...