مجله دلتا |
1 ماه پیش

آرایش مناسب انواع چشم آرایش انواع چشم آرایش مناسب چشمان مجله دلتا

چشم‌ها نقش مهمی در زیبایی صورت دارند. یک آرایش چشم مناسب و ملایم کمک می‌کند تا صورت بشاش و پرانرژی شود.
آرایش مناسب انواع چشم

آرایش چشم تاثیر بسزایی در زیبایی صورت دارد و باید با ظرافت و دقت صورت گیرد. ابتدا مدل چشم‌تان را بررسی کنید تا بتوانید آرایش مناسبی برای مدل چشم و پلک‌ خود را داشته باشید. در این مطلب ازمجله دلتاآرایش مناسب انواع چشمرا بررسی کرده‌ایم.

آرایش چشم پلک افتاده یا کوتاه

برای آرایش مناسب انواع چشم پیش از آرایش، حتما از پرایمر چشم استفاده کنید. پرایمر باعث می‌شود که آرایش مدت بیشتری ثابت باقی بماند. در صورتی که پوست چرب دارید، می‌توانید پس از پرایمر، از پودر بیک استفاده کنید تا چربی پوست باعث از بین رفتن آرایش نشود.

افرادی که پلک کوتاه یا افتاده دارند، بهتر است از سایه چشم تیره استفاده نکنند. رنگ مناسب این مدل چشم، سایه روشن مانند سفید یا کرم است. مقداری سایه چشم کرم پشت پلک‌های خود بزنید. سپس مقداری سایه چشم سفید زیر ابرو بزنید تا فاصله بین چشم تا ابرو بیشتر شود.

آرایش مناسب انواع چشم

آرایش مناسب چشم ریز یا بادامی

ابتدا مقداری پرایمر چشم روی پلک‌های خود بزنید تا آرایش زمان بیشتری ثابت بماند و پاک نشود. سپس پشت پلک‌ خود را سایه روشن مانند کرم یا نخودی بزنید. سعی کنید سایه را بالاتر از خط پلک بزنید تا پلک‌تان، اندازه چشم‌ها را محدود نکند.

مقداری سایه چشم قهوه‌ای روشن و لایت را انتخاب کنید و از گوشه چشم به بیرون بکشید. سپس با یک براش گرد، سایه را به داخل چشم محو کنید. سایه چشم قهوه‌ای کم‌رنگ باید کمی بالاتر از سایه کرم کشیده شود. مقداری سایه چشم سفید را با نوک انگشتان خود بردارید و به گوشه چشم نزدیک بینی بزنید تا چشم‌ها زیباتر شوند. هرگز از مداد یا خط چشم داخل چشم‌های خود استفاده نکنند.

آرایش مناسب انواع چشم

آرایش مناسب چشم درشت یا گرد

برای آرایش مناسب انواع چشم پیش از آرایش، حتما از پرایمر چشم استفاده کنید. پرایمر را می‌توانید با نوک انگشت یا یک براش تخت به پشت پلک تا زیر ابروها بزنید. در صورتی که می‌خواهید یک آرایش لایت داشته باشید، سایه چشم کرم را به نوک انگشت یا براش گرد بزنید و بی‌آنکه به بالا یا گوشه پلک کشیده شود، آن را به صورت ساده پشت چشم‌ها بکشید.

در صورتی که می‌خواهید آرایش بیشتری داشته باشید، رنگ سایه چشم سماقی یا برنزی نیز انتخاب مناسبی خواهد بود. پس از آنکه سایه کرم را روی پلک‌ خود زدید، سایه سماقی یا برنزی را از گوشه چشم به صورت خط چشم بکشید و با یک براش گرد آن را به داخل چشم به صورت عدد ۸ کج محو کنید.

آرایش مناسب چشم درشت یا گرد

آرایش مناسب چشم پف‌دار

پس از استفاده ازپرایمر چشمبه منظور ثابت ماندن آرایش چشم‌، می‌توانید از یک کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر را زیر ابرو و گوشه چشم نزدیک بینی بزنید و سپس با یک براش گرد، آن را به قسمت میانی چشم محو کنید.

در این آرایش به سایه چشم کرم و قهوه‌‌ای نیاز دارید. سایه کرم را روی پلک بزنید و با یک براش محو کنید. سپس سایه چشم قهوه‌ای را از گوشه چشم به صورت خط چشم بکشید و آن را با یک براش به سمت داخل چشم و بالای خط پلک بزنید و سپس محو کنید.

چشم پف‌دار

پیشنهاد مطالعه:مطلبشیک‌ترین و مناسب‌ترین مانتوهای فصل پاییزرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک ماه مدت زمان لازم برای جایگزین شدن سلول‌های جدید به جای سلول‌های قدیمی است. در این مطلب تعدادی توصیه برای داشتن پوست شاداب آورده‌ایم.

5 روز پیش

قصد داریم مدل‌هایی از بلوزهای پاییزی که با برش‌هایی کاملا جدید و نوآوری شده‌اند به شما معرفی کنیم که ظاهر زیباتری به لباس‌های اورسایز می‌دهند.

6 روز پیش

رنگ مو مناسب پاییز دارای طیف گسترده‌ای است که باعث می‌شود تا خانم‌های خوش سلیقه حق انتخاب بیشتری داشته باشند.

۱ هفته پیش

درست است که پارچه چهارخونه ظاهری پاییزی و عالی برای شما درست می‌کند اما بهتر است با چند پارچه طرح دار مناسب برای پاییز آشنا شوید.

۱ هفته پیش

در آرایش صورت به‌نظر می‌رسد استفاده از محصولات ضد آفتاب همراه با بقیه مواد آرایشی کاری سخت باشد، اما چگونگی استفاده از ضد آفتاب را می‌دانید؟

۱ هفته پیش

استایل جذاب و کاربردی پاییزه ویژگی‌های خاص خودش را دارد، از آیتم‌هایی که می‌توانید در ست پاییزی خود از آن‌ها استفاده کنید.

۱ هفته پیش

شاید برای شما هم یکی از سخت‌ترین کارها بستن چمدان و انتخاب لباس‌هایی باشد که باید در یک سفر همراه خود داشته باشید.

۱ هفته پیش

آرایش طبیعی صورت بیش از اینکه به صورت ظاهری و تقلبی نقص‌های صورت شما را بپوشاند، تنها ویژگی‌های صورت شما را زیباتر می‌کند.

۱ هفته پیش

پلیور یکی از لباس‌هایی است که در فصل سرد می‌توانید استایل‌های متفاوت و جذابی داشته باشید. اما فراموش نکنید پلیور خود را با چه لباسی ست کنید.

۱ هفته پیش

برخی از خانم‌ها یک گام جلوتر از مرحله آراسته به‌نظر رسیدن هستند و از نکته‌های هوشمندانه‌تری برای داشتن استایل جذاب استفاده می‌کنند.

۱ هفته پیش

بیشتر...