همکاری وزارت جهاد کشاورزی کمیته امداد امام خمینی ره برای توانمندسازی روستاییان عشایر پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

همکاری وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی‌(ره) برای توانمندسازی روستاییان و عشایر
اقتصادسبز آنلاین: وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای توانمندسازی روستاییان و عشایر تحت پوشش این نهاد، تفاهم نامه امضا کردند.

اقتصادسبز آنلاین: وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای توانمندسازی روستاییان و عشایر تحت پوشش این نهاد، تفاهم نامه امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ما، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست مشترک مدیران وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای توسعه همکاری‌های کشاورزی و امنیت غذایی که بعدازظهر امروز در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی این جلسات را با نهادهای مختلف و توانای کشور برگزار می کند تا بتواند از کمک‌های این نهادها در راستای هم افزایی بیشتر برای رفع مشکلات مردم استفاده کند.
وی با بیان این که یکی از بخش‌های سریع و ارزان برای اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد، بخش کشاورزی است، تصریح کرد: یکی از اهداف کمیته امداد این است که مددجویان را از مستمری بگیر به یک فرد مستقل و صاحب درآمد تبدیل کند که این هدف یک نقطه اشتراک با حوزه پر ظرفیت کشاورزی است.
وی افزود: مجتمع‌های اقتصادی کمیته امداد در بخش کشاورزی و دامپروری فعالیت دارند که حوزه امنیت غذایی کشور محسوب می شود و در بحران‌های کشور می توانند نقش آفرینی کنند و نواقص بازاررسانی و توزیع را برطرف کنند.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما این بود که در حوزه امنیت غذایی از کمیته امداد درخواست کنیم تا در حوزه‌های کشاورزی سرمایه گذاری کرده و به وزارت جهاد کشاورزی کمک کند.
ساداتی نژاد ابراز امیدواری کرد: بتوانیم از ظرفیت‌های کمیته امداد در بازاررسانی و تنظیم بازار استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید:رونمایی از بسته‌های دوستدار محیط‌زیست «Colin Coffee»

در این نشست، سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، مشترک وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این که بخش عمده ای از مددجویان کمیته امداد می توانند با اشتغال زایی به تولید کشور کمک کنند و اشتغال پایدار داشته باشند، اظهار کرد: اولویت ما توانمندسازی است که سه رکن آن اشتغال، مسکن و کار فرهنگی در راستای خوداتکایی است.
وی با اشاره به این که ۵۳ درصد از اشتغال کشور در روستاها است، افزود: در سال ۹۹، ۱۹۷ هزار اشتغال پایدار در کشور با ۵۷۰۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه ایجاد کردیم، در ۷ ماهه سال ۱۴۰۰ در روستاها توسعه اشتغال افزایش یافته و به ۵۳ درصد رسیده است.
بختیاری با بیان این که نوغانداری از مشاغل روستایی پر درآمد بوده است، خاطرنشان کرد: با کمک وزارت جهاد کشاورزی چندین توتستان در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، گیلان و برخی مناطق مستعد دیگر ایجاد شده است و نوغانداری به یکی از برندهای اقتصادی و اشتغال کمیته امداد تبدیل شده است.
وی افزود: قالی بافی و گلیم بافی در روستاها بیشتر از شهرها توفیق داشته و فرش کمیته امداد با نشان احسان ثبت جهانی شده است.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: در حوزه دام سبک و سنگین، کشت‌های گلخانه ای معاونت اشتغال کمیته امداد فعالیت خوبی داشته و در بخش شیلات هم در سیستان و بلوچستان ۱۰ مرکز را به صورت پایلوت راه اندازی کردیم که نتایج خوبی داشته و توسعه خواهد یافت.
وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که اشتغال زایی پایدار در روستاها داشته باشیم و بازاررسانی را هم با همکاری مجتمع‌های اقتصادی کمیته امداد انجام دهیم.
بختیاری ادامه داد: اگر اقتصاد روستاها را ارتقا دهیم، مهاجرت معکوس خواهیم داشت.
گفتنی است در پایان این مراسم، وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای توانمندسازی روستاییان و عشایر تحت پوشش این نهاد، تفاهم نامه امضا کردند.
از مفاد اصلی این تفاهم نامه، اشتغال زایی روستایی و عشایری و اجرای کشاورزی قراردادی است. / پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد‌کشاورزی#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عکس های غول پیکرترین گربه جهان به طول بیش از 1 متربرخی از حیوانات خانگی در جهان بسیار بزرگ می باشند این حیوانات در اثر مواظبت صاحبشان بزرگ می شوند. در ادامه جزئیات بیشتر تصاویری از غول پیکرترین گربه جهان

8 ساعت پیش

غذای مورد علاقه جن ها چیست و جنیان چگونه غذا می خورند ؟اگر این سوال ذهن شما را مشغول کرده است که غذای مورد علاقه جن ها چیست و چگونه غذا

9 ساعت پیش

محصولات کشاورزی باید شناسنامه دار شوند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

شروع به کار پروژه خودکفایی کشور در کودهای فسفاته پتاسه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

دفاع تمام قد مهاجر از محصولات کشاورزی ایران پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

جدیدترین قیمت میوه در بازار پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

کشورهای اروپایی بزرگترین مشتری فندق ترکیه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

16 ساعت پیش

یارانه ۱۹ میلیارد دلاری هند برای کود به کشاورزان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

16 ساعت پیش

کاهش 60 درصدی صادرات سیب زمینی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

16 ساعت پیش

تضمین سلامت، اولویت تامین کالاهای اساسی وارداتی است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

16 ساعت پیش

زنگ خطر تعطیلی کارخانجات آرد به گوش می رسد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

16 ساعت پیش

جزییات برگشت فلفل دلمه ای صادراتی ایران از روسیه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

16 ساعت پیش

برگزاری هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران از ۲۸ دی ماه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

16 ساعت پیش

ثروتمندان پارسال 17 برابر کم درآمدها برنج ایرانی مصرف کردند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

16 ساعت پیش

چرا لیموشیرین گران شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

18 ساعت پیش

بیشتر...