راهبرد معاصر |
۴ هفته پیش

اعلام جنگ اقتصادی علیه تشکیلات خودگردان راهبرد معاصر

بتسلائل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی طرحی را ارائه داده که عملا باعث نابودی اقتصاد کرانه باختری خواهد شد. این درحالی است که تشکیلات خودگردان در آستانه ورشکستگی قرار گرفته و در ماه جاری نیمی از حقوق‌ها را پرداخت خواهد کرد.

به گزارش راهبرد معاصر؛کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در پاسخ به اقدامات تشکیلات خودگردان علیه اسرائیل در مجامع بین‌المللی مجموعه‌ای مجازات‌های مالی را علیه این تشکیلات اعمال خواهد نمود. براساس گزارش‌ها این طرح که توسط بتسلائل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی به کابینه ارائه شده مورد موافقت قرار گرفته، اما به درخواست یوآو گالانت، روزیر جنگ این رژیم فعلا اجرای آن متوقف شده است.

گالانت که در راستای مقابله با مقاومت فلسطین نیازمند جلب همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان است، فعلا طرح اسموتریچ را معلق کرده ولی انتظار می‌رود با توجه به انحلال کابینه جنگی و افزایش نقش وزرای کابینه اصلی، این طرح در اولین فرصت به اجرا درآید.

جزئیات این طرح حاکی از آن است که اسموتریچ در اقدامی انتقام جویانه اعلام کرده به ازای هر کشوری که دولت مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد، شهرکی جدید در کرانه باختری احداث خواهد کرد. در این طرح قید شده که باید سه شهرک جدید در واکنش به رسمیت به شناخته شدن دولت مستقل فلسطین توسط اسپانیا، ایرلند و نروژ ساخته شود.

همچنین براساس این طرح کارت‌های VIP مقامات تشکیلات خودگردان برای تردد در داخل کرانه باختری (عبور از ایست‌های بازرسی) و حتی ورود به سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ باطل خواهد شد.

علاوه براین کارت‌های ورود کارگران فلسطینی که برای کار‌های ساختمانی وارد سرزمین‌های اشغالی می‌شدند، نیز ملغی خواهد شد. این درحالی است که صهیونیست‌ها از ۷ اکتبر ورود ۵۰۰ هزار کارگر فلسطینی به مناطق اشغالی ۱۹۴۸ را تعلیق کرده بودند. این در حالی است که در روز‌های اخیر گزارش‌هایی درخصوص تصمیم تل آویو برای وارد کردن حدود ۱۰۰ هزار کارگر از کشور‌های آسیایی منتشرشده است.

با این حال بدترین بخش از طرح اسموتریچ مربوط به بخش مالی و بانکی کرانه باختری است بطوری که مقرر است تا تحریم‌های مالی و بانکی (منع تراکنش بانک‌های اسرائیلی با بانک‌های کرانه باختری) از ماه آینده اعمال شود. همچنین در نظر گرفته شده تا جریان ارسال حواله‌های خارجی به کرانه و بالعکس نیز متوقف گردد تا عملا بانک‌های فلسطینی از مدار فعالیت‌های پولی و بانکی خارج شوند.

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی ماه گذشته تهدید کرده بود که از این ماه مجوز بانک‌های اسرائیلی را که با فلسطینی‌ها تبادل و تراکنش داشته باشند، تمدید نخواهد کرد.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی در نظر دارد تا ۲۱۶ میلیون دلار از درآمد‌های گمرکی تشکیلات خودگردان را نیز مصادره نماید و آنرا به خانواده‌های یهودی که در حملات فلسطینی‌ها کشته شده اند، بپردازد. این درحالی است که اسموتریچ پیش از این نیز ۳۵ میلیون دلار از دارایی‌های تشکیلات خودگردان را میان شهروندان صهیونیست توزیع کرده بود.

این اقدامات رژیم صهیونیستی باعث شده تا تشکیلات خودگردان در آستانه ورشکستگی قرار گیرد. وزیر خارجه نروژ که کشورش به عنوان ضامن توافق اسلو (میان سازمان آزادی بخش و اسرائیل در ۱۹۹۳) شناخته می‌شوأ، تاکید کرده که اقدامات تل آویو در حال نابود کردن تشکیلات خودگردان فلسطینی است.

روزنامه الشرق الاوسط هم در گزارشی با اشاره به طرح اسموتریچ، تاکید کرد که تشکیلات خودگردان این ماه نیمی از حقوق نیرو‌های امنیتی و کارمندانش را پرداخت می‌کند. این روزنامه با اشاره به اینکه تشکیلات خودگردان ورشکست شده و تنها یک ماه دیگر می‌تواند حیات اقتصادی داشته باشد، از قول منابعی در شاباک (سازمان امنیت داخلی رژیم) گزارش داد: فروپاشی تشکیلات خودگردان و آشوب در کرانه باختری قریب الوقوع است. / تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

1 ساعت پیش

طبق اعلام سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن تجدیدنظر صورت گرفته توسط این سازمان، تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از هفتم شهریور ماه سال جاری، برای توزیع هر حلقه تایر، ملزم به ارائه برگه‌ ضمانت‌نامه خواهند بود.

1 ساعت پیش

به گفته سخنگوی شورای رقابت هرگونه قیمت‌گذاری در مورد خودرو از فیلتر سازمان حمایت، شورای رقابت و وزارت صمت عبور می‌کند و خودروساز نمی‌تواند در این زمینه مستقل عمل کند.

1 ساعت پیش

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در نامه‌ای از رئیس سازمان حمایت خواست علت افزایش قیمت پژو پارس را تعیین تکلیف کند و درباره افزایش قیمت این خودرو اظهارنظر کارشناسی داشته باشد.

1 ساعت پیش

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت اعلام کرد که تمام خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه‌ها، به شرط اینکه از طریق بازار سرمایه صورت گیرد، رایگان خواهد بود.

1 ساعت پیش

معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه هیأت وزیران در خصوص حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری، قضات، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، کارانه پزشکان و حقوق والدین شهدا را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

1 ساعت پیش

با انتخاب«جو بایدن» و اتمام دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، خوش‌بینی به رفع ناگهانی و یک‌شبه مشکلات بین‌المللی در فضای سیاسی و اجتماعی کشور حاکم شده است. صنعت خودرو همپای صنعت نفت، آسیبی جدی از تحریم‌های امریکا دیده است.

1 ساعت پیش

به همت کسبه بازار مسگران ۱۶ هزار صبحانه نذری بین عزاداران حسینی مراغه توزیع شد.

1 ساعت پیش

بر اساس شاخص سرمایه‌گذاری لوکس نایت فرانک، خودروهای کلاسیک یکی از دارایی‌ها با بهترین عملکرد در سطح جهان بوده‌اند و در طول سال‌ها گاهی از کلاس‌های دارایی سنتی بهتر عمل کرده‌اند. حتی در دوران اوج کووید، اتومبیل‌های کلاسیک دومین سرمایه‌گذاری پرطرفدار بودند.

1 ساعت پیش

بیشتر...