هماهنگی برای صادرات زعفران خراسان شمالی به چین برزیل پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

هماهنگی برای صادرات زعفران خراسان شمالی به چین و برزیل
اقتصادسبز آنلاین: رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از انجام هماهنگی برای صادرات زعفران این استان به دو کشور چین و برزیل خبر داد.

اقتصادسبز آنلاین: رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از انجام هماهنگی برای صادرات زعفران این استان به دو کشور چین و برزیل خبر داد.

سعید پورآبادی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی، با اشاره به درخواست یکی از فعالان حوزهزعفراندر ارتباط با اینکه آمادگی صادرات ۳ تن زعفران را از فاروج دارد، اظهار کرد: برای پیدا کردن بازار این محصول پیگیری هایی از وزارت امور خارجه انجام شد.
وی گفت: با پیگیری های انجام شده از سوی مسئولان، مقرر شد تا آنالیز زعفران‌های اعلام شده از سوی شرکت مذکور به دو کشور چین و بزریل ارسال شود تا در صورت توافق با کشورهای مذکور، محموله صادر شود.
پورآبادی افزود: آنالیز زعفران ها به هر دو کشور ارسال شده و منتظر پاسخ هر دو کشور برای ارسال بار هستیم.

بیشتر بخوانید:کدگذاری و برچسب‌گذاری خودکار برای بهبود فرآیند تولیدکننده برنج

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی سومین استان تولید کننده زعفران در کشور است، ادامه داد: یکی از مواردی که موجب می شود صادرات این محصول افزایش یابد، فرآوری زعفران است که سبب می شود تا ارزش افزوده آن افزایش یابد.
به گزارش ایسنا، خراسان شمالی و شهرستان فاروج سومین تولید کنندهزعفراندر کشور محسوب می شود؛ سطح زیر کشت مزارع زعفران در فاروج ۳ هزار هکتار است که حدود ۲۲ تن محصول از مزارع آن برداشت می شود.
البته طی امسال سازمان تعاون روستایی به منظور حمایت از زعفران کاران، اقدام به خرید توافقی زعفران کرد که در حال حاضر قرارداد خرید توافقی یک تن و ۱۵۰ کیلوگرمزعفرانبا زعفران کاران استان نهایی شده است.
در مجموع، ۲ تن و ۴۰۰ کیلوگرم زعفران از کشاورزان خریداری شده که استان منتظر پاسخ نتایج آزمایشگاهی است. البته ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم از زعفران ها نیز بنا به درخواست خود کشاورزان به آنها برگردانده شده است. / ایسنا#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آسیاب بادی نشتفیان یکی از سازه های مهمی هستند که در خواف قرار داشته و شما با نوع معماری بی نظیر آن آشنا می شوید.

1 ماه پیش

مجمع الجزایر استکهلم یکی از مهم ترین مجموعه هایی است که درسوئد قرار دارد و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

1 ماه پیش

دیدنی های آرهوس از جذابیت و تنوع زیادی برخوردار هستند که شما در این بخش با آن آشنا خواهید شد. این شهر در دانمارک قرار دارد.

۴ هفته پیش

دیدنی های نارا شامل جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی بوده که شما در این بخش با آن آشنا می شوید. این شهر در ژاپن قرار دارد.

۳ هفته پیش

کاروانسرای تی تی یکی از مجموعه های تاریخی در سیاهکل است که علاقه مندان زیادی از نواحی مختلف ایران دارد.

1 ماه پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

۴ هفته پیش

مرکز ژرژ پمپیدو یک مرکز دیدنی و فرهنگی در فرانسه است که ویژگی های زیادی دارد. این مجموعه دارای هنر و معماری است.

1 ماه پیش

دریاچه زیتون بهارستان یکی از مجموعه های تفریحی با امتیازات مناسب می باشد که در شهر اصفهان قرار دارد. این دریاچه طبیعت زیادی دارد.

۴ هفته پیش

مسجد سلیمیه یک مسجد تاریخی در ترکیه می باشد. این بنا دارای 4 گنبد و محراب است همچنین معماری تاریخی دارد.

۳ هفته پیش

بیشتر...