سلامت نیوز |
۲ هفته پیش

این اعجاز شیر مادر را جدی بگیرید سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران و فوق تخصص نوزادان با اشاره به اهمیت و نقش ویژه شیر مادر در سلامت نوزادان،گفت:‌یکی از محاسن شیر مادر تقابل و پیشگیری از آلرژی و حساسیت است؛ از جمله اینکه احتمال بروز آلرژی از جمله آسم و مشکلات تنفسی و آلرژی‌های پوستی را کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: کودکانی که شیر مادر می‌خورند کمتر دچار این حالات می‌شوند و اگر شیر مادر را به صورت خالص دریافت کنند اگر دچار حساسیت نیز شوند این حساسیت بسیار ملایم تر است.

فوق تخصص نوزادان با بیان اینکه استفاده از شیر مادر توسط کودکان، خون ریزی در مدفوع و بروز اگزمای پوستی را ملایم تر خواهد کرد، افزود: قطعا تغذیه کودک با شیر مادر نقش زیادی در پیشگیری از این آلرژی دارد و اگر احیانا این حالت وجود داشته باشد نیز شدت کمتری دارد.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با بیان اینکه بروز چنین حالاتی با میزان استفاده کودک با شیر مادر ارتباط مستقیم دارد، خاطرنشان کرد:‌اینکه آیا استفاده از شیر مادر انحصاری بوده یا در کنار شیر مادر از شیر خشک نیز استفاده کرده‌ایم.

مرندی یادآور شد: اگر بعد از سن 6 ماهگی که از غذای کمکی برای کودکان استفاده می‌کنیم مصرف شیر مادر نیز ادامه داشته باشد این آلرژی‌ها یا بروز پیدا نمی‌کند یا اگر بروز پیدا کند بسیار ضعیف خواهد بود.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قاعدگی می تواند کلید اصلی برای نشان دادن سلامت هورمونی شما باشد و حالا این رنگ خون قاعدگی است که می گوید این نشان حیاتی درست کار می کند یا خیر.

4 روز پیش

بسیاری از افراد تصور می کنند استفاده از عینک آفتابی تنها در روزهای تابستانی امری واجب بوده و در فصول پائیز و زمستان نیازی به زدن عینک آفتابی نیست. باید توجه داشت امواج ماورابنفش در هر شرایط فصلی وجود داشته و به چشم آسیب می زنند.

4 روز پیش

خودمان را دوست داشته باشیم و نکاتی که برای حفظ سلامتان ضروری است را رعایت کنیم.

6 روز پیش

بسیاری از ما یک وضعیت خوابیدن داریم که مورد علاقه مان است؛ به عبارت دیگر، اگر به آن شکل بخواهیم احساس راحتی بیشتری داریم.

3 روز پیش

صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روز است، خوردن یک صبحانه مغذی می‌تواند به نوجوان کمک کند تا تغذیه بهتر و حتی عملکرد بهتری در مدرسه داشته باشد.

دیروز

دکتر سیده شایسته موسوی، روانشناس کودک می‌گوید: «دل‌بستگی یک پیوند عاطفی است که میان کودک و مراقبت‌کننده‌های اصلی که معمولاً والدین هستند، شکل می‌گیرد. اگر وابستگی ایمن باشد، وابستگی کودک به والدین سالم و بیشتر دل‌بستگی خواهد بود نه یک وابستگی ناسالم و چسبنده.»

3 روز پیش

استاد طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ارتباط با استفاده از کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان، توصیه هایی ارائه کرد.

5 روز پیش

استفاده از کافئین ممکن است برای یک روز به ما انرژی می‌دهد، اما در مقابل این احتمال هم وجود دارد که منجر به مشکلات جانبی بسیاری از جمله سردرد، بی‌خوابی و بسیاری عوارض دیگر شود. بنابراین بسیاری از جایگزین‌های دیگر؛ از مواد غذایی مناسب گرفته تا سبک‌های زندگی می‌توانند رخوت روزانه را دور کرده و وابستگی به کافئین را کاهش دهند.

6 روز پیش

نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد خواب خوب به تنظیم یک جزء کلیدی از سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

5 روز پیش

بیشتر...