خبرگزاری تسنیم |
11 ماه پیش

220 میلیارد تومان تسهیلات از بین بردن موانع تولید در استان بوشهر پرداخت شد اخبار بوشهر اخبار استانها تسنیم Tasnim


220 میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از پرداخت ۲۲۰ میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید به فعالان اقتصادی خبر داد و گفت: علاوه بر این تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی استان پرداخت شده است.

- اخبار استانها -

مهدی صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهراز افزایش صادرات غیرنفتی از استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: صادرات از بنادر استان بوشهر به قطر افزایش یافته و این درحالی است که 70 درصد صادرات کشور به قطر از بنادر استان بوشهر انجام می‌شود.

وی با اشاره به افزایش 2 برابری صادرات به قطر بیان کرد: اکنون صادرات به قطر از استان بوشهر 90 میلیون دلار در سال است که تا سه سال آینده به 200 میلیون دلار افزایش می‌یابد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه سالانه بین 30 تا 40 میلیون دلار به صادرات از استان بوشهر به قطر افزوده می‌شود خاطر نشان کرد: صادرات از استان بوشهر در سه ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 95 درصد افزایش یافته است.

صفوی از افزایش صدور جواز افزایش تأسیس در استان خبر داد و بیان کرد: تاکنون 578 فقره جواز تأسیس واحدهای تولیدی در استان صادر شده که 28 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی سرمایه‌گذاری این واحدها با اشتغال 17 هزار نفر است.

وی با اشاره به صدور پروانه بهره‌برداری از واحدهای صنعتی و تولیدی استان خاطر نشان کرد: تاکنون 589 پروانه بهره‌برداری برای واحدهای تولیدی و صنعتی و در سه ماه نخست امسال شش پروانه صادر شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال 45 فقره جواز تأسیس صادر شده است گفت: برای این تعداد جواز پیش‌بینی یک هزار و 700 میلیارد تومان سرمایه‌‌‌گذاری و اشتغال یک هزار و 700 نفر شده است.

صفوی از افتتاح شش واحد تولیدی و صنعتی در سه ماه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: برای اجرا این طرح‌ها 409 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال 160 نفر فراهم شده است.

وی تعهد اشتغال امسال استان بوشهر را 30 هزار نفر دانست و بیان کرد: یک سوم این میزان اشتغال در بخش‌های اقتصادی، تولیدی، صنفی، صنعتی و معدنی محقق می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از وجود 80 واحد تولیدی غیرفعال در استان خبر داد و تصریح کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود 50 واحد راکد تولیدی به چرخه بازگردند و زمینه اشتغال 500 نفر فراهم می‌شود.

صفوی با اشاره به نوسازی 5 واحد تولیدی افزود: امسال 5 واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومان و اشتغال 30 نفر نوسازی می‌شود.

وی از پرداخت 220 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی برای حل مشکلات اعتباری آنها از محل تبصره 18 قانون بودجه گفت: علاوه بر این تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی پرداخت شده است.

به گفته مدیرکل صمت استان بوشهر 10 فرصت جدید تولیدی با سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد تومان و اشتغال 1500 نفر از دیگر برنامه‌های امسال است.

تمام واحدهای صنعتی شهرک صنعتی اشتهارد مشمول معافیت مالیاتی شدند
واحدهای صنعتی تشدید کننده آلودگی هوا در زنجان تعطیل می‌شوند
1500 فرصت شغلی توسط واحدهای صنعتی و تولیدی استان اردبیل ایجاد می‌شود

صفوی بازسازى واحدهای تولیدی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بازسازی 59 واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری 4 هزار و 600 میلیارد تومان و اشتغال 2 هزار نفر در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: سال گذشته 59 واحد راکد صنعتی و معدنی به چرخه تولید برگشتند که برای سال جاری نیز احیای 50 واحد دیگر هدف‌گذاری شده است.

انتهای پیام/190/ی#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سیل شب گذشته در جاده چالوس، باعث  تخریب جدی جاده در چند نقطه (حدفاصل تونل شماره 2تا تونل شماره 6) و خسارت جدی به زیرساخت‌ها شد.

یک ربع پیش

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ میلادی، ۳ میلیون و ششصد هزار نفر از مردم افغانستان به کشورهای دیگر مهاجرت کرده اند که مقصد هفتاد درصد این مهاجرت ها، ایران بوده است.

12 دقیقه پیش

ناهید کیانی نماینده وزن ۵۷-کیلوگرم تیم ملی تکواندو بانوان کشورمان در نیمه نهایی گرندپری رم با شکست حریف کره ای به فینال این رقابت ها راه یافت.

یک ربع پیش

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هدف‌گذاری ساخت شهرک در ۵۰ نقطه کشور و تکمیل و تحویل ۷۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال به مردم، گفت: باید طرح هادی اصلاح شود تا احتکار زمین در روستاها نیز از بین برود.

-31 دقیقه پیش

سرپرست مرکز اورژانس تهران از وقوع مسمومیت استنشاقی با گاز کلر در یک استخر شنا خبر داد.

یک ربع پیش

در بیمارستانی در کرمانشاه حادثه نشت مواد رادیواکتیو رخ داد.

9 دقیقه پیش

امام جمعه بجنورد گفت: موشک فتاح نشان‌دهنده عمق دانش دفاعی ایران اسلامی است.

یک ربع پیش

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مسئولان در راستای ارتقاء سطح فرهنگی منطقه کاشان تلاش کنند، گفت: کاشان به عنوان منطقه اصیل فرهنگی معرفی شود.

یک ربع پیش

ابراهیم رئیسی خط آهن «خاوران ـ بستان آباد» را افتتاح کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...