زومیت |
6 ماه پیش

قطع دوباره ظرفیت بین الملل شرکت زیرساخت اینترنت را کند کر زومیت

قطع دوباره ظرفیت بین‌الملل شرکت زیرساخت اینترنت را کند کر‌د

قطع دوباره ظرفیت بین‌الملل شرکت زیرساخت اینترنت را کند کر‌د

شرکت ارتباطات زیرساخت از قطع ۱۰۰۰ گیگ از ظرفیت بین‌‌الملل این شرکت خبر داد.

مرکز عملیات شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که ۱۰۰۰ گیگ از ظرفیت بین‌‌الملل این شرکت قطع شده است. در این اطلاعیه، دلیل قطعی پیش‌آمده قطعی ۲ مسیر فیبر نوری در گرجستان از ساعت ۱۴:۳۰ عنوان شده است؛ البته با پیگیری‌های این مرکز اختلال مذکور تا ساعاتی دیگر رفع خواهد شد.

این قطعی در حالی اتفاق افتاد که ۲۲ دی،عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، اعلام کرده بود که۴۳۰ گیگ از پهنای باند اینترنتکه به‌دلیل قطع فیبرنوری حدود ۲ ماه از دسترس خارج شده بود، دوباره دردسترس قرار گرفته است. زارع‌پور گفته بود: «حدود ۲ ماه پیش یکی از کابل‌های فیبر نوری دریایی به‌سمت قطر قطع شد و ۴۳۰ گیگ از پهنای اینترنت کشور از دسترس خارج شد.»

وزیر ارتباطات تأکید کرد: «این اختلال پهنای باند مصرفی کشور را ۷ درصد کاهش داد؛ اما حالا خبر خوش این است که با پیگیری و تلاش مستمر همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت، خرابی این خط فیبر نوری دریایی ترمیم شده و این ۴۳۰ گیگ دوباره به پهنای باند کشور برگشته است.»

به‌گفته‌ی او، با‌‌توجه‌‌‌به قطع این مسیر دریایی و زمان‌بر‌بودن بازیابی مجدد آن، اقدامات فوری برای تأمین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستورکار قرار گرفته است و به‌زودی ظرفیت‌های جدید برای تأمین این بخش از ترافیک آماده بهره‌برداری می‌شود.

در ۲ ماه گذشته، در چند نوبت به‌دلیل قطع فیبر دریایی، مقداری از ظرفیت اینترنت بین‌الملل از دست رفت و تعمیر آن نیز به‌دلیل جغرافیای محیط کمی به‌طول انجامید. آن زمان معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: «به‌دلیل قطع کلاس دوم فیبر نوری درمحدوده‌ی دریایی بین قطر و امارات، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت از دسترس خارج شده؛ اما ظرفیت‌های جایگزین در حال تأمین است.»

هفته‌ی بعدی این قطعی نیز ۳۰۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل با قطعی مواجه شد که درنهایت بعد از پیگیری‌های لازم این قطعی نیز از بین رفت.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: زومیت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

موتورولا قیمت مدل پایه گوشی تاشو Razr 2022 را معادل ۸۸۸ دلار اعلام کرد.

17 ساعت پیش

مایکروسافت تیمی ۲۰۰ نفره را اخراج کرد که روی بازگرداندن مشتریان قدیمی این شرکت تمرکز داشتند.

13 ساعت پیش

گوشی گلکسی زد فلیپ ۴ می‌تواند در هر زمینه رقبای خود را کنار بزند و در میدان رقابت گوشی‌های تاشو پیشتازی کند.

11 ساعت پیش

استریمینگ جدا از اینکه هیجان خاصی دارد می‌تواند به کسب درآمد و سود سرشار ختم شود. اما برای استریمینگ حرفه‌ای به تجهیزات مناسبی نیاز خواهید داشت.

19 ساعت پیش

قیمت گلکسی واچ 5 پرو و تاریخ عرضه ساعت سامسونگ Samsung Galaxy Watch 5 Pro اعلام شد با مشخصات فنی و تصاویر و تمام اطلاعات و ویژگی ها و قابلیت ها.

14 ساعت پیش

معاینه‌ چشم‌ می‌تواند به تشخیص فشار خون بالا کمک کند. علائم فشار خون بالا ممکن است مدت ها قبل از تشخیص بیماری در چشمان فرد مشهود باشد.

19 ساعت پیش

یک روز پس از پرتاب ماهواره‌ی خیام به فضا رئیس سازمان فضایی ایران اعلام کرد که این ماهواره ساخت روسیه است.

21 ساعت پیش

همزمان با برگزاری مراسم گلکسی آنپکد ۲۰۲۲، سامسونگ بیانیه مطبوعاتی برای معرفی سری گلکسی Z Fold 4 و Z Flip 4 منتشر کرد.

16 ساعت پیش

ایرنا به نقل از پایگاه خبری فیز نوشت: محققان با بررسی تغییر اوضاع اقلیمی در بروز بیماری‌ها دریافتند بیش از نیمی از بیماری‌های انسانی ناشی از عوامل بیماری‌زا مانند تب دنگی، هپاتیت، ذات الریه، مالاریا و زیکا می‌تواند در اثر تغییر اوضاع اقلیمی تشدید شود.

16 ساعت پیش

بیشتر...