ایران آنلاین |
6 ماه پیش

جریمه سنگین کبک برای واکسن نزده ها ایران آنلاین

جریمه سنگین کبک برای واکسن نزده ها
آرزوکیهان

کبک جریمه قابل توجهی را برای ساکنان واکسینه نشده اعمال می کند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از سی ان ان،‌ واکسن نزده های شهر کبک  کانادا با جریمه سنگین و قابل توجهی روبرو خواهند شد.
این جریمه برای کسانی که معافیت پزشکی دارند اعمال نمی شود و جزئیاتی نیز اعلام نشده است. با این حال، مقام های این شهراعلام کردند که مبلغی که قرار است اخذ شود "قابل توجه" خواهد بود.


طبق گفته دولت کبک، نزدیک به 90 درصد کبکی های واجد شرایط حداقل یک دوز واکسن کووید-19 را دریافت کرده‌اند.
مقامات بهداشت عمومی می گویند که اکثریت قریب به اتفاق بیماران در بیمارستان های کبک واکسینه نشده باقی مانده اند مقامات نگفته اند که چه تعداد از بیماران کووید بستری در بیمارستان واکسینه نشده اند.


یکی از مقام های مسئول این شهر گفت: "فقط در چند روز، با توجه به قوانین جدید تعداد دوزهای تزریقی واکسن کرونا  از 1.5 هزار در روز به بیش از 6 هزار در روز گذشته رسیده است. از همه کسانی که تصمیم به واکسینه شدن گرفتند تشکر می‌کنیم. برای دریافت اولین دوز دیر نیست. از خود محافظت کنید." 


کبک، جایی که نزدیک به یک چهارم کل کانادایی ها در آن زندگی می کنند، یکی از اولین استان های کانادا بود که پاسپورت واکسن را معرفی کرد و برای غذا خوردن در رستوران، رفتن به باشگاه یا شرکت در رویدادهای ورزشی، مدرک واکسیناسیون لازم است.


ماه گذشته برای بار دوم مقررات منع آمد و شد شبانه برای جلوگیری از گسترش ویروس امیکرون اعمال شد.


کبک اولین شهری نیست که چنین اقداماتی را برای تشویق مردم به دریافت واکسن انجام می دهد.هفته گذشته، ایتالیا واکسیناسیون علیه کووید-19 را برای افراد 50 سال و بالاتر اجباری کرد.
تزریق واکسن در حال حاضر برای معلمان و کارکنان بهداشتی در ایتالیا اجباری است و همه کارمندان از اکتبر قبل از ورود به محل کار خود موظف به نشان دادن مدرک واکسیناسیون یا نشان دادن آزمایش منفی هستند.


فرمان جدید واکسن برای افراد 50 سال و بالاتر، گزینه انجام آزمایش به جای واکسینه شدن را حذف می کند. یک منبع دولتی روز پنجشنبه به سی‌ان‌ان گفت، افرادی که از واکسینه شدن خودداری می‌کنند در معرض جریمه 600 تا 1500 یورویی (تقریباً 680 تا 1700 دلاری) هستند و بعد از پنج روز حقوق خود را از دست می دهند این منبع گفت که این بدان معناست که اگر واکسینه شوند، می توانند دوباره حقوق دریافت کنند.


این منبع که نامش فاش نشده گفت: برای افراد واکسینه نشده که 50 سال به بالا هستند و بیکار یا بازنشسته هستند، 100 یورو جریمه در نظر گرفته می شود.
"فرانچسکو پائولو فیگلیولو"، کمیسر کمپین واکسیناسیون، روز شنبه گفت، دو روز پس از اعلام دولت این اقدام جدید، ایتالیا افزایش سه برابری واکسن‌هایی را که روزانه برای افراد بالای 50 سال تجویز می‌شود، ثبت کرده است.
اتریش همچنین اعلام کرده است که از ماه آینده واکسیناسیون را برای افراد بالای 14 سال اجباری می کند و افراد بالای 60 سال در یونان نیز باید از 16 ژانویه واکسن را دریافت کنند.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

علیرضا طبایی که معتقد است «سایه» از دیدگاه‌های مختلف بر ادبیات ما تاثیرگذار بود، از سهم او در تحولات غزل و شعر نو می‌گوید.

7 ساعت پیش

هوشنگ ابتهاج (ه.ا. سایه) در واکنش به کشتار کودکان فلسطینی در غزه گفت: دلم خون است.

8 ساعت پیش

فیلم سینمایی «روز واقعه» با کارگردانی شهرام اسدی از شبکه الکوثر پخش می شود.

8 ساعت پیش

توجه به حوزه تنظیم بازار داخل و غفلت از تجارت خارجی باعث خواهد شد که ما وارد یک بازی بسیار خطرناک شویم. در این صورت ما دوباره واردکننده را رو در روی تولیدکننده قرار خواهیم داد.

8 ساعت پیش

روزگارما 1401 05 18

8 ساعت پیش

اگر چه بازیکنان می‌توانند در تیم‌های باشگاهی هر شماره‌ای را به تن کنند اما به علت محدودیت‌های موجود، کمتر می‌توان شماره‌ای غیر متداول را در تیم‌های ملی مشاهده کرد.

8 ساعت پیش

شرایط اقتصادی نامناسب و ناامنی اجتماعی صهیونیست ها به عنوان دو عامل مهاجرت در برنامه «غیاهب الکیان» شبکه العالم واکاوی می شود.

8 ساعت پیش

با حکم علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما، سیاوش عقدای�

7 ساعت پیش

رئیس رسانه ملی، عصر روز سه شنبه هجدهم مرداد، به منظور پاسداشت روز خبرنگار، با حضور در جمع مدیران و کارکنان بخش های خبری معاونت برون مرزی از تلاش های شبانه روزی همکاران فعال در این حوزه، قدردانی کرد.

8 ساعت پیش

بیشتر...