مبارزه علیه ملخ بومی از ۲۸ هزار هکتار گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

مبارزه علیه ملخ بومی از ۲۸ هزار هکتار گذشت
اقتصادسبز آنلاین: مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون بیش از ۲۸ هزار هکتار مبارزه علیه ملخ بومی در استان های کشور صورت گرفته است.

اقتصادسبز آنلاین: مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون بیش از ۲۸ هزار هکتار مبارزه علیه ملخ بومی در استان های کشور صورت گرفته است.

سعید معین، مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فروردین تاکنون در سطح بیش از ۲۸ هزار هکتار مبارزه علیه ملخ صحرایی در استان‌های گلستان، گیلان، قزوین، زنجان،‌ تهران، اردبیل، فارس، کردستان و آذربایجان غربی صورت گرفته است.
به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که سطح مبارزه علیه ملخ بومی در کل کشور به ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار هکتار برسد.
معین می‌گوید: حدود ۸۰ درصد مبارزه ملخ های بومی مربوط به ملخ های مراکشی و مابقی سایر ملخ‌هاست.

بیشتر بخوانید:رونمایی از نخستین ربات نظارت بر طیور با سقف معلق

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: ملخ مراکشی از گیاهان مرتعی و سپس از گیاهان زراعی و باغی تغذیه می‌کند که به دلیل ضعیف شدن پوشش گیاهی در مرتع کشور و حرکت این آفت به سمت اراضی زراعی و باغی، حساسیت ما برای مبارزه با آن بیشتر از سال‌های قبل است.
بنابر آمار سال گذشته در سطح ۱۷۶ هزار هکتار علیه انواع ملخ‌های بومی در کشور مبارزه شد که ۸۰ درصد آن مربوط به ملخ مراکشی بود.
با توجه به آنکه ملخ های بومی جزو آفات عمومی هستند، مبارزه با این آفات بر عهده دولت است که بنابر گفته مسئولان سازمان حفظ نباتات به دلیل ضعیف شدن پوشش گیاهی، کمک‌های این سازمان بیش از حد معمول است. / باشگاه خبرنگاران جوان#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرومکس و گلکسی S21 اولترا ، در رقابت نفس‌گیر لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین گوشی‌های پرچم‌دار بازار، برنده کدام است، دوربین

4 ماه پیش

قیمت برنج تایلندی با افزایش تقاضای ایران عراق بالا رفت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

ورود هوش مصنوعی به کشاورزی ایران گام نخست یکپارچه سازی اراضی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

بسیاری از روغن‌های طبیعی در پوست نفوذ می‌کنند و حتی بهتر از کرم‌ها رطوبت پوست را بازمی‌گردانند. با بهترین روغن برای پوست خشک آشنا شوید.

4 ماه پیش

بلندترین آبشارهای ایران جزء جاذبه‌های ایران هستند که ایجاد می‌شوند تا در میانه کویر، جنگل‌هایی سر بر آورند که باورنکردنی‌اند!

4 ماه پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

قطارهای گردشگری ایران در سال‌های اخیر با مسیرهای چشم‌نوازی که دارند جایگاه ویژه‌ای در میان گردشگران ایرانی و خارجی پیدا کرده‌اند.

5 ماه پیش

در مقایسه جزیره قشم و هرمز از موارد مختلفی مثل اقامتگاه، رستوران، جاهای دیدنی می‌گوییم تا انتخاب برایتان ساده‌تر شود.

4 ماه پیش

قیمت نان گران نمی شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

بیشتر...