خبرآنلاین |
1 ماه پیش

MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می کند خبرآنلاین

MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می‌کند!

محققان دقت MRI را برای تشخیص نارسایی قلبی در زنان بهبود بخشیدند و امکان تشخیص و درمان زودهنگام را فراهم کردند که می تواند به طور قابل توجهی بر روند بهبود بیمار تأثیر بگذارد.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، یک مطالعه تحقیقاتی جدید و مهم، روند تشخیص نارسایی قلبی در زنان را بهبود بخشیده است و تشخیص زودهنگام را برای بسیاری از بیماران زن ممکن ساخته است. محققان به سرپرستی تیم‌هایی از دانشگاه‌های آنگلیا شرقی (UEA)، شفیلد و لیدز، توانسته‌اند دستگاه (MRI) را برای تشخیص نارسایی قلبی در زنان ارتقاء دهند و آن را دقیق‌تر کنند.

دکتر پانکاج گارگ، نویسنده اصلی این پژوهش، از دانشکده پزشکی نورویچ دانشگاه شرق آنگلیا و مشاور قلب و عروق در بیمارستان دانشگاه نورفولک و نوریچ، گفت:«با اصلاح روش، ما توانستیم ۱۶.۵ درصد بیشتر، زنان مبتلا به نارسایی قلبی را تشخیص دهیم. این روش نرخ تشخیص زودهنگام را افزایش می‌دهد، به این معنی که زنان بیشتری می‌توانند زودتر درمان نجات دهنده را دریافت کنند.»

در سال ۲۰۲۲، دانشگاه شرق آنگلیا و دانشگاه شفیلد تحقیقاتی را منتشر کردند که نشان داد چگونه می توان از اسکن MRI برای تشخیص نارسایی قلبی استفاده کرد و منجر به استفاده گسترده از این روش توسط پزشکان شد. وقتی قلب شروع به از کار افتادن می‌کند، نمی تواند خون را به طور موثر پمپاژ کند و بنابراین فشار در قلب افزایش می‌یابد.

دکتر گرت متیوز از دانشکده پزشکی نورویچ دانشگاه شرق انگلیس گفت:« در حال حاضر یکی از بهترین راه‌های تشخیص نارسایی قلبی اندازه‌گیری فشار داخل قلب با لوله‌ای به نام کاتتر است. اگرچه این روش بسیار دقیق است، اما یک روش تهاجمی است و بنابراین خطراتی برای بیماران دارد که استفاده از آن را محدود می‌کند. به همین دلیل، پزشکان تمایل دارند از اکوکاردیوگرام‌ها که بر اساس سونوگرافی است، برای ارزیابی عملکرد قلب استفاده کنند، اما در ۵۰ درصد موارد نادرست است. با استفاده از MRI، می‌توانیم تصاویر بسیار دقیق‌تری از نحوه کار قلب دریافت کنیم.»

این تیم توانست معادله‌ای ایجاد کند که به آن ها اجازه می‌دهد با استفاده از یک اسکنر MRI به صورت غیرتهاجمی فشار در قلب را استخراج کنند. با این حال، استفاده قبلی از این روش در تشخیص نارسایی قلبی در زنان، به‌ویژه در بیماری‌های اولیه یا مرزی، آنقدر که محققان می‌خواستند دقیق نبود.

پروفسور اندی سویفت از دانشکده پزشکی و سلامت جمعیت دانشگاه شفیلد، یکی از نویسندگان این مقاله گفت:«قلب زنان از نظر بیولوژیکی با مردان متفاوت است. کار ما نشان می‌دهد که در نارسایی قلبی، قلب زنان ممکن است در پاسخ به افزایش فشار واکنش متفاوتی نشان دهد. نارسایی قلبی را می‌توان به طور متفاوت طبقه بندی کرد. زنان به طور نامتناسبی از نوعی نارسایی قلبی رنج می برند که در آن عملکرد پمپاژ قلب حفظ می‌شود اما توانایی قلب برای استراحت و پر شدن از خون مختل می شود. اکوکاردیوگرافی واقعاً برای تشخیص این نوع نارسایی قلبی مشکل دارد. پیشرفت‌های تشخیصی حاصل از این کار جدید، تعداد بیشتری از این گروه خاص را قادر می‌سازد تا با دقت بیشتری تشخیص داده شوند و امیدواریم درمان‌های بهتری انجام شود.»

scitechdaily

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با تجاری‌سازی پروازهای فضایی و افزایش پرواز فردی، فضانوردان تنها کسانی نخواهند بود که این تغییرات را تجربه می‌کنند.

7 ساعت پیش

تلسکوپ فضایی هابل در ۳۴ سالگی، روز ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) به فعالیت علمی معمول بازگشت و با استفاده از سیستم نشانه‌روی جدید خود، این تصویر واضح را از کهکشان NGC 1546 ثبت کرد.

5 ساعت پیش

شیائومی از نسخه‌ی ویژه‌ی ردمی نوت ۱۳ پرو با رنگی جذاب و قیمت منطقی رونمایی کرد.

10 ساعت پیش

در کوهستان‌ها هرچه به سمت قله می‌رویم، هوا سردتر می‌شود. اگر واقعا هوای گرم به سمت بالا حرکت می‌کند، چرا قله کوه‌ها گرم‌تر نیست؟

6 ساعت پیش

منشور مستطیلی درخشانی که در رشته‌کوهی دورافتاده در نزدیکی لاس‌وگاس دیده شد؛ باز هم معمایی در ذهن جهانیان ایجاد کرده است. این‌که آن شی‌ء از کجا آمده و یا اینکه هنوز آنجا است، نامعلوم است و سازمان حیات‌وحش ایالات‌متحده نیز در تلاش برای حل این مسئله است.

14 ساعت پیش

مانند بسیاری از خودروهای جدید، خودروهای مرسدس بنز معمولاً به‌محض اینکه از نمایشگاه خارج می‌شوند، ارزش خود را از دست می‌دهند. با این حال، ثابت شده که G ۶۵۰ لندولت از این امر مستثنا است.

15 ساعت پیش

کمپانی رضوانی از جدیدترین خودروی خود به نام آرسنال (Arsenal) با چهره‌ای محافظه‌کارانه و جذاب رونمایی کرد.

18 ساعت پیش

شیطنت‌های زحل تمامی ندارد؛ این سیاره حلقه‌دار عدم تعادل انرژی را در سراسر کره خود تجربه می‌کند.

11 ساعت پیش

تسلا مدل Y اکنون با یک تشک بادی و کمپرسور مخصوص عرضه می‌شود. این تشک بادی کابین را به اتاق خواب تبدیل می‌کند.

12 ساعت پیش

بیشتر...