فنگ شویی چیست آشنایی با علم فنگ شویی کاربرد های آن کامل فنگ شویی ایران

فنگ شویی چیدمان | سایت فنگ شویی ایران

فنگ شویی قدمت بالایی دارد !

در زمانهای قديم بشر کاملا در ميان طبيعت زندگی می‌کرد ! در اين دوران از زندگی بشری ، رودها ، درختان ، بیابان‌ها ، مزارع و هر چه اطراف او قرار داشت ، جزء خانه او محسوب می‌شد ! شايد درختان اولين جان‌ پناه انسان در مقابل نور آفتاب ، باران و دشمنان بودند . بعد از این دوره بشر با پديد آوردن ابزار و کندن کوه‌ها و صخره‌ها به‌تدریج زندگی در داخل غارها را شروع کرد . بعد از آن ، خانه‌های گلی و چوبی شکل گرفت و پس از ده‌ها هزار سال خانه‌های امروزی پديد آمدند .

فنگ شویی چیست ؟

فنگشویی ، علمی قديمی ، و هنر ايجاد تعادل و هماهنگی در جريان طبيعي انرژی‌های پيرامونمان می‌ باشد !

 

اگر بخواهیمفنگ شوییرا لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است و به این معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا می کند . هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند، نتیجه اش، زندگی خوب و موفقیت برای ماست . هدففنگ شوییهم رسیدن به همین موفقیت است .

فنگشویی هنرى است ساده، انعطاف‌ پذیر و ملموس برای :

 • افزايش نشاط
 • آرامش و تعادل

در زندگى روزمره است ، كه با انواع سبک‌های دكوراسيون سازگارى دارد .

فنگ شوییدانش زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون اوست که آغاز پیدایش آن به اندیشه‌های کهن شرقی باقدمت چند هزار سالهبرمی‌گردد .

هدف فنگ شویی

هدف فنگ شويیدر مجموع خلق حس هماهنگی در خانه شما و در نتیجه زندگی شماست !

فنگ شویی چیست ؟ | فنگ شویی ایران

فنگ شويی ذهن،كمك می‌کند تا فقطموقعیت‌های مثبت ذهنیو شانس خوب در محيط خلق شود ! فنگ شويی يك هنر شهودی است كه حس هارمونی در آن بسيار مهم است ! شما با چند اصلاح كوچك در چیدمان منزلتان می‌توانید انرژی‌ها را با خود هماهنگ كنيد .

خواستگاهفنگ شویی قاره آسیااست به همین خاطر قوانینش برای ما ایرانیان بیگانه و نا آشنا نیست و بسیاری از راه کار هایش از قدیم در فرهنگ ما وایران باستانیما نیز وجود داشته و بخشی ازباور های کهن ما بوده است. بسياری از راه‌کارهای اين علم ازقدیم‌الایام در فرهنگما نيز وجود داشته است . مانند شیشه های رنگی، هشت دریهای ورودی، دربهای دو لنگه، جدا بودن حمام و دستشویی ها خارج محل سكونت و …

معنای فنگ شویی

معناي لغوی فنگ شویی عبارت است از :

 • فنگ به معنای “باد” .
 • شوئي به معنای “آب”.

در فرهنگ آسیای شرقی معتقدند در اثر اتحاد باد و آب ، می‌توان سلامتی و محصول خوب به دست آورد . بنابراين”فنگ شوییخوب “به معنای معاش و دارایی و ثروت خوب و” فنگ شویی بد “به معناي سختی و بيچارگی می‌باشد .

مردم چین معتقند که” آنچه زندگی انسان را می‌سازد، نخست سرنوشت ، پس‌ازآن اقبال ، سوم فنگ شویی و در آخر انسان‌دوستی و تحصيل دانش است . “

خواستگاه فنگ شویی

اگر بخواهیم فنگ شویی را لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است و به این معناست که چگونگی جریان پیدا کردن و چرخش انرژی از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در فضا های زندگی ما جریان پیدا می کند.فنگ شوییهنر باستانی شرقی، برای قرار دادن هر وسیله در جای صحیح خود چه در منزل و چه در فضای کار است .

مثال

خانه تکانیکه مردم ما همیشه قبل از بهار انجام می دهند و آلودگی هایی که در طول سال ایجاد شده و بی نظمی هایی که به خاطر استفاده مداوم از وسایل در طول سال به وجود آمده را پاکسازی می کنند و با انرژی جدید و تازه به استقبال سال جدید می روند و فضا را از هر گونه آلودگی و انرژی های کهنه خالی می کنند.

فنگ شویی چیست ؟ | کاربرد های فنگ شویی | فنگ شویی ایران

شاید در زندگی خود با مواردی برخورد کردید که خرید یا اجاره محل جدید برای کار یا زندگی باعث می‌شود تا تغییراتی خوب یا بد در زندگی شما به وجود آیند . وقتی محل زندگی یا کار قبلی خود را با هم مقایسه می‌کنید ، می‌ بینید که در خانه قبلی کار و حرفه خوبی نداشتید ولی در این خانه که آمدید وضع کار بهتر شده ولی از نظر روابط عاطفی با همسر خود در مشکل هستید و در مکالماتتان این کیفیت را این طور بیان کنید که این خونه برامون اومد داشته یا برای ما خوش یمن می باشد درقوانین فنگ شوییاین بدان معنا است که فضا ی پیرامون ما با انرژی های ما سازگار است یا خیر.

قوانین فنگ شویی برای پولدار شدن، نیز می تواند از دیگر مطالب مرتبط با علم فنگشویی باشد که برای کاربران جذابیت بالایی دارد . شما می توانید باآموزش فنگ شوییموجود درکتابمربوط به این علم ، سرعت خود را بالاتر ببرید .

فنگ شویی در غرب

در غرب نيز با وجودي که از آشنای غربيان باقوانین فنگ شوییبيش از ربع قرن نمی‌گذرد ، متخصصين فراواني وجود دارند که مشاوره فنگ شویی انجام می‌دهند ! این علم در کشور های غربی به شدت علاقه مند پیدا کرده است ! آنچه در بهره‌برداری از دانش فنگشویی مهم است ، مطابقت دادن آن با امکانات موجود است ! ممکن است محلي که شما زندگي می‌کنید، يک اتاق کوچک اجاره‌ای يا يک آپارتمان يا يک ويلای بزرگ با حياط وسيع باشد .

مهم اين است که از آنچه در اختيار شماست، بهترين بهره‌برداری را داشته باشيد و تا حد ممکن محل خواب، نشستن، کار و مطالعه ، حتیفنگ شویی در لباس پوشیدنشما طوري تنظيم شود که بتوانيد به‌واسطه زندگي در آن بنا، آسايش و آرامش کافي را داشته باشيد . بدانيد که جمع‌کردن چه چیزهایی به دورتان باعث دردسر است و اضافه کردن چه چیزهایی می‌تواند حال شما را به خوب تغيير دهد !

امروزه کمتر مردمي هستند که در خانه‌ای رو به آفتاب جنوب زندگي می‌کنند ! با نظاره به تپه‌ای در پشت خانه خود به صداي جويبار در کنار خانه خود گوش می‌دهند ! اما متاسفانه به دليل عرضه محدود واحدهاي مسکوني، اکثريت مردم می‌پذیرند که در آپارتمان‌ها زندگي کنند ! اما خوشبختانه فنگشویی براي سکنه آپارتمان‌ها نيز به‌اندازهخانه‌های ویلاییراه‌ حل دارد ! به عبارتی ، سودي کهفنگ شویی براي آپارتمان‌ هادارد، بيش از خانه‌های ویلایی می‌باشد .

فنگ شویی در آپارتمان

با کمکفنگشویی در آپارتمانخود ، به تعادل و هماهنگي با محيط دست خواهيد يافت ! اين هم‌ نوایی به‌ نوبه خود باعث رضايت خاطر ، زندگي شاد و وفور نعمت براي شما خواهد شد ! استفاده ازمجسمه های فنگشوییدر خانه و محل کارتان می تواند از راهکار های علم فنگ شوئی باشد .

فنگ شویی در آپارتمان | فنگ شویی ایران

اثراتمنفی را از خود دور کنید!

با استفاده از اصول این علم می‌توانید اثرات انرژی منفی را در زندگی و کار خود کاهش داده و سعی در تقویت و حفظ انرژی مثبت زندگی خود خواهید کرد . سعیسایت فنگ شویی ایراندرعلم فنگ شوئیشناساندن انرژی‌های محیط به شماست با داشتن اطلاعات کافی می‌توانید مقدار ، چگونگی و کیفیت یک انرژی را تشخیص داده و از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

فنگ شویی چیدمان

فنگ شویی چیدمان، برای داشتن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیاء در :

 • ساختمان‌های مسکونی
 • ساختمان های تجاری
 • باغ و غیره

استفاده می‌شود ! فنگ شویی باعث می شود تا بهترین اثر را بر سلامتی ، شادی و موفقیت ، هماهنگی و به‌طورکلی انرژی مثبت داشته باشد ! مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد استفاده از رنگ‌های مناسب اشکال مناسب و در نظر گرفتنجهت‌هایمناسب است .

فنگ شوییبه من یاد می‌دهد با تحلیل انرژی‌های فضای داخل و بیرون محل زندگی و کار خود ، کیفیت انرژی‌هایمثبت و منفیاطراف خود را شناخته و با ایجاد و افزایش انرژی‌های مثبت و کاهش و حذف انرژی‌های منفی ، کیفیت زندگی خود را بهبود بخشم . فضای زندگی و کار خود را ” مکانی برای خوشبختی ” سازم امروز در سراسر دنیا بسیاری از مردم برای طراحی و ساخت خانه و محل کار خود ازفنگ شوییاستفاده می‌نمایند .

همچنین این علم در تعداد زیادی ازمراکز علمی معتبر دنیاتدریس می‌گردد .

مثال

مثلا وقتیمهمانیمیرویم ممکن است یک جا ، علی رغم این که زیاد با افراد آشنا نیستیم، ولی احساس راحتی و صمیمیت کنیم ولی در عوض جای دیگری بدون هیچ علت مشخصی احساس ناراحتی کنیم. گاهی اوقات ما می توانیم از هنرچیدمان در فنگ شوییخود استفاده کنیم و این انرژی ها را تغییر دهیم.

واقعیت این هست که بسیاری از این مشکلات و تغییرات زندگی با وضعیت محیط زندگی ما و چگونگی قرار گرفتن وسایل ما در این محیط ارتباط دارد وعلم فنگ شوییبه ما کمک می کند تا این ارتباط را بشناسیم و جنبه های مثبت را تقویت و نقاط ضعف را بر طرف نماییم.

فنگ شویی منزل

هنگامی‌که عمیق‌ترین باورهای خود را دوباره زندگی تغییر می‌دهم ، زندگی‌ ام نیز به همان ترتیب دستخوش تغییر می‌گردد. تمام کسانی که زندگی‌شان سرشار از آرامش و پویایی است ، افرادی هستند که با کسب آگاهی و به‌کارگیری مهارت‌های لازم توانسته‌اند توازن و هماهنگی را به زندگی خویش هدیه دهند .

فضای منزلمان مکانی برای موارد زیر است :

 • عشق ورزیدن به همسر و فرزندان
 • دعا و نیایش
 • آرامش
 • امنیت
 • برکت
 • جذب ثروت
 • لذت استفاده از تجربه بزرگان
 • خلاقیت دانش
 • سلامتی

در  فضای کار من مکانی است برای :

 • برکت و روزی حلال
 • کمک
 • خلاقیت
 • دوستی
 • پیشرفت
 • اعتماد
 • آرامش
 • همکاری
 • رضایت و خدمت

فضای خانه و کار من نمای بیرونی چیزی است که در ذهنم می‌گذرد و برای خود آرزومندم پس :

 1. آن‌ها را به‌گونه‌ای می‌سازم که هر کس در آن قدم گذارد روح صداقت و صمیمیت را با تمام وجودش احساس نماید .
 2. آن‌ها را به‌گونه‌ای می‌سازم که نور و زیبایی خداوند جلوه‌های همیشگی آن باشند .
 3. آن‌ها را به‌ گونه‌ای می‌سازم که مرا به خوشبختی نزدیک‌تر کنند .
 4. آنها را به‌ گونه‌ای می‌سازم که هر روز برکت و روزی در آن افزون شود .

فضای خانه و کار من آینده و مسیر زندگی من است.

تاریخچه‌ای مختصر درباره فنگ شویی

بيان تاريخچه برای فنگ شویی کار ساده‌ای نيست. چون فنگ شویی نگرشی به هستی است که برای شکل‌گیری آن به‌صورت امروز چند هزار سال وقت صرف شده است .

فنگ شویی | فنگ شویی ایران

هزاران سال پیش‌ از این ، مردم چين دريافتند که کيفيت زندگي آنها هنگامی ارتقاء می‌یابد که بجای نبرد با طبيعت، به هماهنگی با آن بپردازند. چنين گفته می‌شود که علمفنگ شوییبه ۴۰۰۰ سال قبل از ميلاد بر می‌گردد . در آن زمان زندگي اطراف رودخانه لو در چين باستان رشد زيادي کرده بود. طغيان مکرر رودخانه باعث بروز خسارت‌های زياد به محصولات کشاورزی می‌شد. در همين دوره مردي به نامفو-هسیروزهاي متوالي بالای کوه می‌نشست و به مسير رود نگاه می‌کرد تا بالاخره راهی براي اصلاح مسير رودخانه پيدا کرد و توانست براي هميشه به طغيان آب پايان دهد .

فو – هسی بعد از مدتی امپراتور منطقه شد !

بسياری او را پایه‌گذار فنگ شویي می‌دانند و معتقدند که جرقه‌های اوليه این علم در همين دوران زده شد ! يک روز که فو-هسي در کنار رودخانه لو در حال مراقبه بود، لاک‌پشت عظيمي را ديد که در حال بيرون آمدن از آب بود . هنگامی‌که لاک اين خزنده را از نزديک ديد . متوجه نقش‌های خال‌ها سياه و سفيدي بر روي لاک شد که در يک مربع(که به مربع جادویی)معروف شد با ۹ خانه قرار گرفته بودند . ترتيب قرارگيری نقش‌ها ( خال‌ها ) به‌گونه‌ای بود که حاصل جمع آنها از هر طرف ( چه عمودی ، چه افقی ) برابر ۱۵ می‌شد . اين کشف ، امپراتور را شگفت‌زده و به تفکری طولانی وا داشت و سرانجام اين تفکر طولانی ، بوجود آمدن علم فنگ شویی بود .

نتیجه گیری

بر اساس گفته های بالا به این نتیجه میرسیم که کار های زیر را انجام دهیم :

 1. شناسایی نقاط خوب برای ما
 2. تقویت نقاط شناسایی شده
 3. یافتن جهت هایی که در پاسیو و یا آسانسور رفته اند

در نهایت با کمک علم فنگ شویی برای تقویت کردن آن تمهیداتی را در نظر بگیریم !به کمک این تمهیدات فضایی با بهترین انرژی را برای خود مهیا سازیم.

می توانید سایت فنگ شویی ایران را دراینستاگرامدنبال کنید .

فنگ شویی ایران تنها موسسه ارائه کنندهمدرک معتبر فنگ شوییاز دانشگاه در ایران

نمادها در فنگ شویی :

 • وزغ سه پا
 • کشتی برکت
 • چرتکه
 • سکه یی چینگ سایز بزرگ
 • سکه یی چینگ سایز کوچک
 • کاسه تبتی
48
6


منبع: فنگ شویی ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

‌ #دیرین_دیرین ? این قسمت: #عقاب ‌ ?چشم‌ها رو باید شست، اما نه الزاما همیشه! گاهی جاهای دیگه رو بشورین! ‌ ? isaco.ir ‌ ? @dirindirincartoon ‌ #️⃣ Hashtag ‌ ———————————————— ‌‌ #اسل_نخرید #اپلیکیشن_ایساکو #امدادخودروایران #بینایی_سنجی #خدمات_متمایز #امداد_فوری #ایساکو #خدمات_پس_از_فروش #طنز_انتقادی #طنز #کارتون #انیمیشن #animation #fun ———————————————— ‌‌ ? Comment ‌

1 سال پیش

پوشیدن کفش از مهمترین نکاتی است که در دنیا به آن توجه خاصی می شود در فنگ شویی نیز نکاتی برای آن وجود دارد از جمله این که آیا پوشیدن کفش داخل خانه انجام شود؟

1 سال پیش

مدرک فنگ شویی و آموزش فنگ شویی زیر نظر دانشگاه الزهرا با صورت می گیرد و تمام دانشجویان می توانند تسلط لازم و کافی بر روی علم فنگ شویی داشته باشند.

7 ماه پیش

هنگامی که تفکر فنگ شویی به تعیین سرنوشت یک معامله کمک می کند، از آغاز و پایان موفق معامله می توانید آسوده خاطر باشید که دستاوردی بزرگ است.

1 سال پیش

گلممد روزه گرفته اعصابش ضعیف شده?? اینم اولین کلیپی که سال ۹۶ ساختیم و خیلی زیاد مورد توجه شما عزیزان قرار گرفت و یه جورایی گلممد با این کلیپ خیلی دیده شد و فک کنم کسی نباشه که اینو ندیده باشه خلاصه خیلی خیلی ممنونم از حمایت ها و لطف های بی کران شما عزیزان طی این ۴ سال و ممنون که همراهی کردید و مارو دور ننداختید، ما تلاشمون و کردیم که شمارو شاد کنیم و بازهم اینکارو میکنیم امید واریم که خوشتون بیاد?❤?❤ قرعه کشی قبلیمون که به سه نفر نفری یه میلیون قراره هدیه بدیم سرجاشه و همه عزیزانی که صد نفر تگ‌کنن اسمشون تو این قرعه کشی میره.هر صد نفر یه امتیاز دوستاتون تگ کنید حتما ❤❤ @golmammadj @golmammadjorg ?پیج دوم #خدا #عشق #کلیپ_طنز #کلیپ_شاد #گلممد #کمدی #طنز #انیمیشن #روزه #ماه_رمضان #خنده #شادی

1 سال پیش

? #آمیگاو #دیرین_دیرین ?این قسمت: #دق ?خواننده: رضا جعفری ?بازسازی آهنگ: حامد حبیب‌زاده ✍️ ترانه‌سرا: سحر بهجو ?بر اساس آهنگی از اون خانومه که با الکس رودریگز نامزد کرده ولی الان به مشکل خوردن و دارن رو یه سری از مسائل کار می‌کنن. ? 021-42140 ? mobile140.com ? @Mobile.140 ? @Mobile.140 ? @Reza13j ? @dirindirincartoon #️⃣ Hashtag ———————————————— ‌ #دیرین_دیرین #موزیکال #موزیک_ویدیو #کار_نو #نوروز #سال_نو_مبارک #گرانی #واکسن_بخرید #کرونا #هفت_سین #سال_گاو #نوروز_1400 #فروشگاه_آنلاین #موبایل #موبایل140 #موبایل_آنلاین #مردمی #طنز #سرگرمی #انیمیشن #کارتون ‌‌ #animation #clip #fun #mobile140 ———————————————— ‌ ? Comment ‌

1 سال پیش

فنگ شویی میز کار شما مهم است! اگر مجبور شوید ساعت های زیادی را پشت میز خود بگذرانید. بنابراین اصول آن را در فنگ شویی ایران بیاموزید.

1 سال پیش

فنگ شویی چیدمان منزل از مهمترین نکات درخانه شما است60 قانون ذکر شده از قوانین فنگ شویی در چیدمان محیط به شما کمک می کندتا محیطی آسوده وپر انرژی داشته باشید .

10 ماه پیش

با 5 اصل فنگ شویی که شامل آتش، چوب ، فلز ، آب ، خاک می شود در فنگ شویی آشنا شوید و با استفاده از آن به آرامش و آسایش در تمامی مقاطل زندگیتان برسید.

11 ماه پیش

بیشتر...