اکونا پرس |
6 روز پیش

توان بالای بخش خصوصی برای تامین امنیت شهرهای هوشمند

توان بالای بخش خصوصی برای تامین امنیت شهرهای هوشمند

هوشمندسازی شهرها به عنوان اصلی مهم در دستیابی به توسعه پایدار شهری، همواره مورد توجه ویژه مدیران و برنامه‌ریزان بوده است. که با ارائه آموزش و استفاده درست از انرژی می‌توان این هدف را محقق کرد.

توان بالای بخش خصوصی برای تامین امنیت شهرهای هوشمند

جهان با شتابی خیره‌کننده، حرکت در مسیر هوشمند شدن را دنبال می‌کند و این فناوری، تمامی ابعاد زندگی انسان‌ها را در بر گرفته است. از نتایج مهم این تحول جهانی، هوشمند شدن شهرها و توسعه سخت‌افزار و نرم‌افزار مرتبط با خدمات عمومی مورد نیاز شهروندان است که با فناوری‌هایی همچونهوش مصنوعی(AI) و اینترنت اشیاء (IoT) عجین شده و بر بستراینترنتپرسرعت و با کیفیت به مردم ارائه می‌شود.

توکیو، لندن، نیویورک، زوریخ، پاریس، ژنو و سوئیس، به عنوان شهرهای هوشمند پیشتاز درجهانشناخته می‌شوند و الگوهای موفقی در این عرصه هستند. در کشور ما، اگرچه گام‌هایی برای هوشمندسازی برخی کلانشهرها برداشته شده، اما هنوز فاصله‌مان با الگوهای جهانی بسیار زیاد است و این فاصله روز به روز بیشتر می‌شود، اگر شتاب اجرای برنامه‌هایمان را بیشتر نکنیم.  

در کنار این شتاب، اهمیت امنیت شهرهای هوشمند را نباید از یاد برد و تمرکز بر تقویت آن، یک ضرورت است. توجه بهمعماریلایه‌ای اینترنت اشیاء، استفاده از پروتکل‌ها و استانداردهای جدید، به‌روز بودن سامانه‌های پیشگیری از حملات سایبری و تکیه به دانش فنی متخصصان، از جمله نیازهای اساسی در اجرای پروژه‌های هوشمندسازی است کهبخش خصوصیما توان تامین آن را دارد و لازم است دولتمردانمان، با اعتماد بهنخبگاناین عرصه و حمایت از آنها، بستر تحققش را فراهم کنند.

سومین نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند ایران، که از 12 تا 14 تیرماه امسال در مصلا تهران برگزار خواهد شد، فرصت بسیار خوبی برای بحث و تبادل نظر بخش خصوصی ودولتدرباره نیازهای شهر هوشمند، به ویژه مباحث امنیت آن است و امیدوارم با هم‌افزایی حاصل از آن، بتوانیم مسیر تحقق اهدف کلان این حوزه را هموارتر کنیم.

سیدحسن هاشمی

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهردارى تهران با بیان اینکه نقشه راه انرژی های تجدیدپذیر به مناطق 22گانه شهرداری…

شهردار منطقه ۶ تهران از راه اندازی اولین پله تعاملی و هوشمند شهری در تهران خبر داد .#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر افراد دست‌کم یک‌بار در زندگی خود درد و فشار سینوس را تجربه کرده‌اند و البته در بیشتر مواقع بدون مصرف هیچ داروی تجویزی بهبود یافته‌اند.

5 ساعت پیش

فال ابجد جزو مشهورترین و قدیمی ترین فال ها بوده و در میان بسیاری از ایرانیان به دلیل پیشینه آن مورد توجه قرار گرفته است.

4 ساعت پیش

مهاجم هلندی بارسلونا خیلی زود به دوران حضور خود در این تیم پایان داد.

5 ساعت پیش

کنایه عبدالله روا به مذاکره همزمان بازیکنان با چندین تیم لیگ برتری را ببینید.

5 ساعت پیش

روایت عبدالله روا از درگیری علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی و پولادگر، معاونت وزارت ورزش بر سر بودجه اختصاص یافته به کشتی را ببینید.

5 ساعت پیش

انتقادات سعید عبدولی و پیشنهاد عبدالله روا برای این کشتی گیر را ببینید.

5 ساعت پیش

شوخی عبدالله روا با اظهارات سایپنتو سرمربی جدید آبی پوشان در مراسم معارفه را ببینید.

4 ساعت پیش

کاپیتان تیم ملی فوتسال کشورمان با انتشار پستی در اینستاگرام از تیم بنفیکا هواداران این تیم خداحافظی کرد.

5 ساعت پیش

کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران از جمع قرمزپوشان پرتغالی خداحافظی کرد.

5 ساعت پیش

بیشتر...