تب دنگی تقریبا بی علامت با کیت قابل تشخیص است all tv logo

دکتر عبدالرضا میر اولیایی، مسئول برنامه تب دنگی در وزارت بهداشت با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره پشه آئدس و مضرات آن بر روی بدن انسان گفت: این پشه بیش از ۱۰۰ سال پیش در کشور ایران بوده است و با آن مواجه شده ایم.

میر اولیایی افزود: آموزش‌های لازم به پرستاران و دکتران کشور بابت نحوه مواجهه با پشه ناقل بیماری تب دنگی داده شده است. از سال ۹۵ تا ابتدای سال ۱۴۰۳ ، ۷۵ مورد بیمار تب دنگی را شناسایی کرده ایم. پشه ناقل بیماری تب دنگی از امارات وارد ایران شده است.

مسئول برنامه تب دنگی در وزارت بهداشت همچنین بیان کرد: ۱۴۹ نفر بیمار مبتلا به تب دنگی از امارات وارد ایران شده اند و یک نفر از آن‌ها در امارات فوت کرده است. بیماری تب دنگی بدون علامت است و نمی‌توان تشخیص داد چه فردی این بیماری را دارد.

میر اولیایی گفت: با واکسن و کیت‌های تشخیص می‌توان جلوی این بیماری را گرفت.#‌اخبار_علمی_پزشکی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نتایج قرعه کشی وارداتی چه زمانی اعلام می شود خودرو

یک ربع پیش

کی ام سی E30X، برقیِ همه فن حریف معرفی جدیدترین محصول برقی کرمان موتور خودرو

یک ربع پیش

بر اساس اطلاعات موجود، صنعت خودروی کشور در دهه ۹۰ با وضعیت نابسامانی روبرو بود.تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند. این موضوع نشان‌دهنده عمق بحران در این صنعت است.در دوران اخیر، صنعت خودرو با مشکلات متعددی روبرو بوده است. تعهدات انجام نشده به اوج خود رسیده و شکاف قیمتی میان محصولات تولیدی و بازار به شدت افزایش یافته بود.

2 ساعت پیش

مالیات چه تاثیری بر بازار خودرو دارد خودرو

یک ربع پیش

قیمت گوشت گوسفندی و قیمت گوشت گاو در آخرین آمار‌های رسمی به ترتیب کیلویی ۲۳۵ هزار و ۵۴۴ تومان و ۲۳۴ هزار و ۳۴۴ تومان ذکر شده است.

2 ساعت پیش

مراسم هفتمین روز ارتحال آیت‌الله حاج شیخ علی نکونام گلپایگانی (ره) فردا جمعه در قم برگزار می‌شود.

2 ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

2 ساعت پیش

واردات خودروی کارکرده برای عموم مردم آزاد شد خودرو

یک ربع پیش

بیشتر...