آرگا |
1 ماه پیش

استادی پرمیت کانادا چیست

در آخرین رتبه‌بندی جهانی، ۲۰۰ دانشگاه کانادا در لیست برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفته‌اند. دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در این کشور هستند علاوه‌بر ویزای تحصیلی، به مجوز تحصیل یا استادی پرمیت نیاز خواهند داشت. در این مقاله به شما خواهیم گفت که استادی پرمیت کانادا چیست و برای دریافت آن باید چه شرایطی داشت و چگونه اقدام کرد. اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط تمدید و تبدیل استادی پرمیت به ورک پرمیت هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

استادی پرمیت کانادا چیست؟

آشنایی با استادی پرمیت؛ مجوز تحصیل در کانادا

برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا این سوال مطرح است کهاستادی پرمیت کانادا چیست؟ استادی پرمیت (Study Permit) به معنای مجوز برای تحصیل در کشور کانادا است. متقاضیان تحصیل در این کشور برای دوره‌های بیشتر از ۶ ماه به استادی پرمیت نیاز دارند. براساس این سند اتباع خارجی اجازه خواهند داشت که در موسسات آموزشی تعیین شده در کانادا تحصیل کنند. توجه داشته باشید که مجوز تحصیل، ویزا نیست و به شما اجازه ورود به کشور کانادا را نمی‌دهد.

دانشجویان خارجی تا زمانی‌که استادی پرمیت داشته باشند، مجاز به تحصیل و زندگی در کانادا هستند. روی این برگه قوانینی که باید در حین تحصیل در کانادا رعایت کنید به‌دقت نوشته شده است. در صورت رعایت نکردن این قوانین ممکن است برای ادامه تحصیل و تمدید استادی پرمیت کانادا یا درخواست ویزای کاری کانادا مشکل ایجاد شود.

استادی پرمیت کانادا چیست؟

نحوه دریافت استادی پرمیت کانادا؛ ثبت نام آنلاین

برای دریافت مجوز تحصیل کانادا باید روند ساده‌ای را سپری کنید. پروسه دریافت Study Permit به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. برای بررسی شرایط و ثبت‌نام باید به وب‌سایت ادره مهاجرت شهروندی کانادا به آدرس Canada.ca مراجعه کنید. در صفحه Apply online به سوالات فرم Check your eligibility to apply پاسخ دهید. این سوالات به‌منظور بررسی شرایط شما برای دریافت استادی پرمیت پرسیده می‌شود. سپس باید به سوالات بخش مربوط به تحصیل در کانادا نیز پاسخ دهید. بعد از ثبت‌نام در‌صورتی‌که واجد شرایط باشید یک کد منحصر‌به‌فرد به شما تعلق می‌گیرد.

شرایط دریافت Study Permit در اداره مهاجرت و امور شهروندی کانادا

بعد از اینکه به سوالات به‌طور دقیق پاسخ دادید، شرایط شما برای دریافت Study Permit مورد بررسی قرار می‌گیرد. شرایط مورد‌نظر برای دریافت این مجوز در اداره مهاجرت و امور شهروندی کانادا به‌این‌ترتیب تعیین شده است:

  • متقاضی در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا ثبت‌نام و نامه پذیرش دریافت کرده باشد.
  • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا
  • نامه عدم سوء پیشینه
  • نامه سلامت پزشکی و پذیرش در آزمون‌های فیزیکی مورد تایید سفارت
  • ثابت کنید که بعد از پایان تحصیل کانادا را ترک می‌کنید.

بعد از تایید و دریافت کد انحصاری وارد حساب کاربری MyCIC خود شده و مدارک درخواستی برای دریافت استادی پرمیت کانادا را آماده کنید. بعد از پرداخت هزینه‌های اخذ مجوز و بارگذاری مدارک مورد‌نیاز، یک معرفی‌نامه دریافت خواهید کرد که باید برای دریافت مجوز آن را به افسر مرزی فرودگاه تحویل دهید.

چه زمان به تمدید استادی پرمیت کانادا نیاز دارید؟

در‌صورتی‌که دوران تحصیل شما طولانی‌تر و بیشتر از مدت اجازه تحصیل شود، حداقل ۹۰ روز قبل از انقضای مجوز تحصیل می‌توانید برای تمدید آن اقدام کنید. بهترین زمان برای تمدید مجوز تحصیل کانادا ۳۰ روز قبل از پایان اعتبار آن است. همچنین قبل از اقدام برای تمدید Study Permit کانادا حتما مطمئن شوید که پاسپورت اعتبار کافی داشته باشد؛ زیرا امکان ندارد که اعتبار استادی پرمیت بیشتر از اعتبار پاسپورت صادر شود.

برای تمدید Study Permit باید دلایل شما برای تمدید بیش از مدت تعیین‌شده کامل و قانع‌کننده باشد. در نتیجه صرفا ارسال درخواست به‌معنای تمدید وضعیت نیست و احتمال رد شدن درخواست نیز وجود دارد. تا زمان بررسی وضعیت تمدید، اقامت شما در کانادا مانعی ندارد و کاملا قانونی خواهد بود. در‌صورتی‌که با درخواست تمدید مجوز موافقت نشود باید در اولین فرصت این کشور را ترک کنید؛ بنابراین بهتر است برای تمدید مجوز تحصیل از تجربه افراد متخصص کمک بگیرید.

مدت اعتبار مجوز تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی

اعتبار مجوز تحصیل معمولا هم‌سان با طول دوره تحصیلی در کانادا به اضافه ۹۰ روز خواهد بود. نود روز اضافه‌تر به‌منظور آماده‌سازی برای ترک کانادا یا اقدام برای تمدید مجوز اقامت در این کشور در نظر گرفته شده است.

تفاوت استادی پرمیت و ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا باید قبل از هر چیز فرق استادی پرمیت با ویزای تحصیلی را بدانند. ویزای تحصیلی مجوز ورود شما به کشور کانادا محسوب می‌شود اما استادی پرمیت به شما این امکان را می‌دهد که در کانادا بمانید و تحصیل کنید.

در برگه Study Permit جزئیات تحصیلی دانشجویان درج می‌شود. به‌عنوان مثال در مجوز تحصیل دکتری در کانادا هدف و دلیل حضور شما در کانادا، مقطع تحصیلی، مدت دوره تحصیل و محدودیت‌های کاری برای دانشجو ذکر شده است.

آیا امکان تبدیل استادی پرمیت به ورک پرمیت وجود دارد؟

در دو حالت ممکن است که افراد بخواهند مجوز تحصیلی خود را به مجوز کار (work Permit) کانادا تغییر دهند. حالت اول زمانی است که فرد در حین تحصیل با یک فرصت شغلی مناسب روبه‌رو شود. حالت دوم نیز در صورت پایان یافتن دوره تحصیل اتفاق می‌افتد. در این شرایط فرد با تبدیل استادی پرمیت به ورک پرمیت نوع اقامت خود را اقامت تحصیلی به اقامت کاری تغییر می‌دهد.

بر‌اساس قوانین کانادا منعی برای تغییر مجوز تحصیل به مجوز کاری وجود ندارد؛ اما متقاضی برای انجام این تغییر قبل از هر چیز به پیشنهاد کار (job offer) از یک کارفرمای کانادایی نیاز خواهد داشت. کارفرما باید در کانادا تاییدیه LMIA داشته باشد.

استادی پرمیت کانادا چیست؟

تکمیل پروسه تحصیل در کانادا با دریافت استادی پرمیت

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که استادی پرمیت کانادا چیست؟ دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا علاوه‌بر ویزای تحصیلی، به مجوز تحصیل (Study Permit) نیاز خواهند داشت. در واقع دانشجویانی که در دوره‌های تحصیلی با بازه زمانی بیشتر از ۶ ماه شرکت می‌کنند باید این مجوز را دریافت کنند. در برگه Study Permit جزئیاتی در خصوص هدف دانشجویان از مهاجرت به کانادا، همچون رشته و مقطع تحصیلی، بازه زمانی و محدودیت‌هایی که برای دانشجو در زمان تحصیل وجود دارد، ذکر شده است.

از آنجایی‌که پروسه دریافت و تمدید مجوز تحصیل جزئیات و شرایط به‌خصوصی دارد، برای دریافت به‌موقع Study Permit بهتر است از مشاوران با تجربه کمک بگیرید. به‌این‌منظور مجموعه ویزا موندیال صفر تا صد خدمات اخذویزای تحصیلی کانادارا برای متقاضیان انجام می‌دهد. با مراجعه به سایتvisamondial.comبا انواع خدمات مجموعه ویزا موندیال آشنا شوید. همچنین از طریق تماس با شماره ۰۲۱۲۸۱۱۱۵۵۵ نسبت به رزرو و دریافت وقت مشاوره تحصیلی اقدام کنید.

منبع : آرگا
#‌سفر #‌گردشگری منبع: آرگا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیدنی های نارا شامل جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی بوده که شما در این بخش با آن آشنا می شوید. این شهر در ژاپن قرار دارد.

۴ هفته پیش

دیدنی های ناهارخوران از تنوع و جذابیت های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این ناحیه جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است.

1 ماه پیش

مجمع الجزایر استکهلم یکی از مهم ترین مجموعه هایی است که درسوئد قرار دارد و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

1 ماه پیش

کاروانسرای تی تی یکی از مجموعه های تاریخی در سیاهکل است که علاقه مندان زیادی از نواحی مختلف ایران دارد.

1 ماه پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

1 ماه پیش

سوغات بوشهر از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید در بوشهر سوغاتی های مرغوب و نفیسی را خریداری کنید.

۴ هفته پیش

مسجد سلیمیه یک مسجد تاریخی در ترکیه می باشد. این بنا دارای 4 گنبد و محراب است همچنین معماری تاریخی دارد.

1 ماه پیش

مرکز ژرژ پمپیدو یک مرکز دیدنی و فرهنگی در فرانسه است که ویژگی های زیادی دارد. این مجموعه دارای هنر و معماری است.

1 ماه پیش

دریاچه زیتون بهارستان یکی از مجموعه های تفریحی با امتیازات مناسب می باشد که در شهر اصفهان قرار دارد. این دریاچه طبیعت زیادی دارد.

1 ماه پیش

بیشتر...