سلامت نیوز |
۲ هفته پیش

ورزش سنگین برای کودکان خطرناک است سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، کودکان پیش از بلوغ، نیازهای روانی و تمرینی ویژه‌ای دارند؛ این گروه از کودکان به طرز فزاینده‌ای در ورزش‌های سازمان یافته شرکت می‌کنند و کودکانی که در ورزش‌های متعدد و متفاوت در طول هفته و در طول سال حضور دارند، ممکن است دارای الگوی آسیب‌دیدگی کمی متفاوت با کودکانی که در بازی‌ها به طور آزاد شرکت می‌کنند، باشند.

به هر حال کودکانی که شروع به شرکت در یک یا چند ورزش ویژه می‌کنند چنانچه آمادگی مناسبی نداشته باشند بیشتر در معرض خطر آسیب‌دیدگی قرار می‌گیرند. کودکان در این سن بیشتر علاقمند هستند که تفریح داشته باشند تا اینکه به پیروزی برسند. مربیان احتیاج به دانستن این مطلب دارند و نیاز است که تفاوت‌های بالقوه‌ای در مسابقات رقابتی کودکان ایجاد کنند و حس بازی کردن باید به طور قطع مورد تشویق قرار گرفته و خود مسابقه باید پیش از رقابت، مورد تاکید قرار گیرد.

بر اساس این مطلب که از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی حیدریان متخصص پزشکی ورزشی تهیه شده و از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: راهنمایی‌های متعددی در مورد زمان و چگونگی شروع ورزش و فعالیت جسمانی وجود دارد و هیچ مدرکی دال بر این فرضیه وجود ندارد که فعالیت در کودکی به معنی بهبود سلامتی دوران کودکی یا سلامتی و آمادگی جسمانی او در بزرگسالی است.

آسیب‌های عضلانی-اسکلتی ناشی از کار مفرط، اغلب در کودکانی که به طور شدید در یک ورزش شرکت می‌کنند نسبت به کودکانی که در فعالیت‌های متفاوت با شدت کمتری شرکت دارند، بیشتر است زیرا استخوان‌های بدن در این سنین هنوز کاملا رشد نکرده‌اند و ورزش‌های سنگین، فشار زیادی به کودکان وارد می‌کند.

یک گروه تحقیقی دریافته‌اند که ورزشکاران نخبه قبل از بلوغ، آسیب‌پذیری کمتری نسبت به همتای غیر نخبه خود داشتند و این امر ممکن است حاکی از این باشد که گروه اول به طور ژنتیکی از آمادگی شرکت در تمرینات شدید در ورزش انتخابی‌شان برخوردار بوده‌اند.

بر اساس نظر متخصصان بهتر است کودکانی که قبل از بلوغ تصمیم دارند در یک ورزش سازمان یافته شرکت کنند، در فعالیت‌های متنوع شرکت کرده که از آن لذت ببرند و شرکت در یک ورزش ویژه مانند بوکس، وزنه‌برداری و کشتی را به بعد از دوران بلوغ موکول کنند چرا که اقدام زودهنگام به فعالیت‌های حرفه‌ای در سنین پایین باعث عدم موفقیت کودک در تداوم فعالیت ورزشی می‌شود اما در آن دسته از ورزش‌ها که به حرکات ماهرانه پیچیده و انعطاف‌پذیری زیاد نیاز دارند، مانند ژیمناستیک، شیرجه و... لازم است ورزشکاران، تخصصی شدن را از سنین پایین شروع کنند و مهارت‌های لازم را فرا گیرند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ما روزانه ساعت‌های زیادی را پشت رایانه صرف می‌کنیم و اگر شیوه درست نشستن در پشت رایانه و نحوه صحیح قرارگیری دست‌ها هنگام تایپ کردن و استفاده از رایانه را مراعات نکنیم، استفاده طولانی مدت از رایانه، ما را دچار مشکلاتی در مچ دست‌ها، کمر،‌ گردن و سایر نواحی خواهد کرد.

3 روز پیش

اگر یک تغییر مثبت وجود داشته باشد که تقریباً همه افراد بتوانند در راستای سلامت کلی آن را ایجاد کنند، «کاهش التهاب مزمن» است. این فرآیند فیزیکی ریشه اکثر مشکلات جسمی است؛ از درد مفاصل گرفته تا شرایط خودایمنی مانند کولیت اولسراتیو (نوعی بیماری التهابی روده) و لوپوس.

3 روز پیش

زمانی که پدر و مادر می‌شوید، مسئولیت بزرگی برای آینده نوزادتان بر عهده می‌گیرید. همه می‌خواهند بچه‌هایشان مهربان، شریف، دلسوز و شجاع باشند، با این حال، این ویژگی‌ها از ناکجاآباد ظاهر نمی‌شوند، تربیت خوب و مثال‌های شخصی، کلیدهای موفقیت هستند.

4 ساعت پیش

بسیاری از والدین تصور می‌کنند اختلال زبانی یا تاخیر در گفتار کودک‌شان طبیعی است و با گذشت زمان برطرف خواهد شد. اما متخصصان می‌گویند اگر به این موضوع بی‌توجهی شود و کودک از «سن طلایی» بگذرد، بهبود او در بزرگسالی تقریبا غیرممکن خواهد بود.

دیروز

بدن ما با قرار گرفتن در برابر آفتاب ویتامین دی تولید می‌کند که بسیار حیاتی است. به گزارش نیویورک‌پست، این ویتامین برای سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها ضروری است و در تنظیم التهاب‌ها در بدن و حمایت از سیستم ایمنی نقش مهمی ایفا می‌کند.

6 ساعت پیش

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که دوره‌های کوتاه ورزش با شدت بالا، تقویت قابل‌توجهی برای حافظه است.

دیروز

رفتار جنسی اجباری وضعیتی است که در آن فرد نمی تواند رفتار جنسی خود را مدیریت کند. افکار جنسی مداوم در توانایی او برای کار، حفظ روابط و تکمیل فعالیت های روزانه آنها اختلال ایجاد می کند.

3 روز پیش

روانشناسان کودک معتقدند بردن گاه به گاهِ کودک نزد روانشناس یک ضرورت است. چراکه به رشد و سلامت روانی کودک، افزایش بینش و تجربه او، افزایش آگاهی و تجربه او نسبت به مسائل و شناخت بهتر نسبت به خودش و ... کمک می‌کند.

یک ربع پیش

چگونه می توانید بفهمید که مسمومیت با مونوکسید کربن دارید؟

دیروز

بیشتر...