آلامتو |
8 ماه پیش

بعد از ریختن اسپرم چه کنیم باردار شویم بعد از نزدیکی چه بخوریم تا باردار شویم

بعد از ریختن اسپرم چه کنیم باردار شویم؟ بعد از نزديكي چه بخوریم تا باردار شویم؟

بعد از ریختن اسپرم چه کنیم باردار شویم؟

اگر به دنبال افزایش احتمال بارداری هستید و می‌خواهید بدانید بعد از نزدیکی چه بخوریم تا باردار شویم، تا انتهای مطلب با ما باشید.

بعد از نزدیکی چه کنیم باردار شویم؟

هنگامی که در تلاش برای باردار شدن هستید، مطمئناً به طور تقریبی، زمان تخمک گذاری را می دانید. احتمالاً از قبل می‌دانید که بهترین زمان برای بارداری چند روز قبل، روز تخمک‌گذاری و روز بعد است. این به این دلیل است که، هر چند عجیب به نظر برسد، اسپرم‌ها نسبت به تخمک‌های شما طولانی‌تر در بدن زندگی می‌کنند و می‌توانند چیزی حدود 48 ساعت زنده بمی‌مانند. با توجه به این فرصت کوتاه، طبیعتاً نمی خواهید شانس خود را با انجام کارهای اشتباه از بین ببرید. پس باید بدانید بعد از ریختن اسپرم چه کنیم باردار شویم؟ بعد از نزديكي چه بخوریم تا باردار شویم؟ در این مطلب از آلامتو ما به شرح این موضوع می‌پردازیم.

همچنین بخوانید:طریقه مصرف قرص لتروزول برای بارداری

بعد از ریختن اسپرم چه کنیم باردار شویم

ممکن است از خود بپرسید که بعد از ریختن اسپرم چه کنیم باردار شویم. برخی از مردم فکر می‌کنند که دراز کشیدن به پشت و باسن به مدت 20 دقیقه به بالا بودن لگن کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که اسپرم ها شانس رسیدن به رحم را دارند، اما این باور هیچ پایه علمی ندارد.

تحقیقات نشان می‌دهد زمانی که مردی انزال می کند، اسپرم خارج می شود، مستقیماً به مخاط دهانه رحم و لوله های فالوپ می رود. در واقع این اتفاق در عرض چند ثانیه، صرف نظر از موقعیت در حین مقاربت رخ می دهد. قطعاً بعد از رابطه جنسی بهانه ای برای استراحت دارید، اما اگر وقتتان کم است، نیازی نیست منتظر بمانید تا اسپرم راه خود را به داخل باز کند.

لقاح ناشی از بارور کردن تخمک توسط اسپرم در دستگاه تناسلی است، که می تواند تا شش روز پس از رابطه جنسی اتفاق بیفتد، بسته به اینکه در آن زمان در چه دوره ای قرار داشتید. از آنجا، تخمک بارور شده به رحم می رود و در دیواره رحم لانه گزینی می کند تا بارداری آغاز شود.

برخی از متخصصان بر این باورند که انقباضات رحمی در طول ارگاسم ممکن است به حرکت اسپرم به دهانه رحم کمک کند، اما یک چیز قطعی است، اینکه سیل اکسی توسین در طول ارگاسم قطعا می تواند به شما کمک کند تا احساس آرامش کنید. و این بدان معناست که شما در حال حاضر بزرگترین مانع برای باردار شدن، یعنی استرس را از بین برده‌اید.

همچنین بخوانید:طریقه مصرف قرص ال دی بعد از رابطه

کارهای شب اقدام به بارداری

کارهای شب اقدام به بارداری

رعایت برخی کارهای شب اقدام به بارداری می‌تواند شانس شما برای فرزند دار شدن را افزایش دهد، از جمله:

1. رابطه جنسی به موقع داشته باشید

وقتی تصمیم به بارداری دارید، دائما سعی در رابطه جنسی با این هدف دارید. اما مانند هر چیز دیگری، چیزهای خوب بیش از حد می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. متخصصان می گویند بهترین راه برای سریع باردار شدن، داشتن رابطه جنسی یک بار در روز، یک روز در میان، در طول پنجره باروری درست قبل و بعد از تخمک گذاری است. اگر خیلی مکرر رابطه جنسی داشته باشید، ممکن است تعداد اسپرم شریکتان کاهش یابد و اگر رابطه جنسی کافی نداشته باشید، اسپرم ممکن است پیر باشد و قادر به شنا کردن سریع نباشد. از طرف دیگر بررسی ها نشان داده است احتمال بارداری پس از نزدیکی هنگام صبح شانس بیشتری دارد.

2. از روان کننده ها استفاده نکنید

اگر باردار شدن هدف است، ممکن است بخواهید روغن کاری را کنار بگذارید. در حالی که باعث می شود در طول رابطه جنسی احساس راحتی بیشتری داشته باشید، برخی از روان کننده ها می توانند احتمال مرگ اسپرم را قبل از رسیدن به تخمک افزایش دهند. روان‌کننده‌ای را انتخاب کنید که برای اسپرم مضر نباشد، یا سعی کنید پیشبازی را افزایش دهید تا روان‌کاری طبیعی خود را افزایش دهید.

3. بعد از رابطه جنسی دوش نگیرید

دوش بعد از رابطه جنسی می تواند شانس باردار شدن شما را مختل کند. این یکی از مهمترین نکاتی است که بعد از ریختن اسپرم باید رعایت کنید. علاوه بر این، مطالعات نشان داده‌اند که می‌تواند شما را در معرض خطر عفونت لگنی قرار دهد، به همین دلیل است که اکثر پزشکان توصیه می‌کنند که از آن اجتناب کنید، حتی اگر فعالانه در تلاش برای باردار شدن نباشید.

4. از رابطه جنسی دهانی صرف نظر کنید

در حالی که هیچ مدرک قطعی وجود ندارد، برخی تحقیقات نشان داده اند که مقادیر زیادی بزاق ممکن است حرکت اسپرم را مهار کند. بنابراین اگر می‌دانید که در حال تخمک‌گذاری هستید و فعالانه در تلاش برای باردار شدن هستید، شاید بهتر باشد از این فعالیت خاص خودداری کنید.

5. برای باردار شدن نگران پوزیشن های جنسی خاص نباشید

باور کنید یا نه، تحقیقات ثابت نکرده است که هیچ پوزیشن خاصی در کمک به سریع باردار شدن افراد بهتر باشد – تقریباً در هر موقعیت جنسی می توانید باردار شوید یکی از مواردی که هنگام انتخاب موقعیت باید در نظر داشت، انتخاب موقعیتی است که هر دو طرف در آن راحت باشند و بتوانند از رابطه و همچنین ارگاسم لذت ببرند. اگر می خواهید، می توانید سعی کنید بعد از رابطه جنسی به پشت دراز بکشید، زانوهای خود را خم کنید و لگن خود را با زاویه 45 درجه به عقب به مدت 30 دقیقه خم کنید، که ممکن است به نگه داشتن مایع منی کمک کند، با این حال بیرون ریختن بخشی از آن طبیعی است.

همچنین بخوانید:جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران

بعد از نزديكي چه بخوریم تا باردار شویم

بعد از نزديكي چه بخوریم تا باردار شویم

آنچه می خورید می تواند بر باروری شما (شانس باردار شدن) تأثیر بگذارد. موارد دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر شانس باردار شدن شما تأثیر بگذارد، مانند سیگار کشیدن یا داشتن برخی از بیماریها. بهترین غذاها برای باردار شدن (باردار شدن) همان غذاهایی است که برای سلامتی عمومی وجود دارد. این به معنای خوردن غلات کامل، چربی های سالم و پروتئین است.

برای داشتن بهترین تغذیه قبل از بارداری، سعی کنید:

 • وعده های غذایی را بر اساس غذاهای نشاسته ای (مثلا نان، برنج، ماکارونی، سیب زمینی) قرار دهید، در صورت امکان غلات کامل را انتخاب کنید.
 • غذاهای غنی از فیبر (به عنوان مثال میوه، سبزیجات، جو، لوبیا، نخود، عدس) بخورید.
 • هر روز حداقل 5 قسمت از میوه ها و سبزیجات مختلف بخورید.
 • رژیم غذایی کم چرب داشته باشید.
 • تا حد امکان از غذاهای سرخ شده، نوشیدنی ها و شیرینی های حاوی شکر اضافه شده (به عنوان مثال کیک، نوشابه های گازدار) و سایر غذاهای پرچرب و قند استفاده کنید.
 • صبحانه بخورید.
 • میزان وعده های غذایی و میان وعده ها و تعداد دفعاتی که می خورید را تحت کنترل داشته باشید.

مراقبتهاي بعد از نزديكي براي بارداري

رعایت مراقبتهای بعد از نزدیکی برای بارداری بسیار اهمیت دارد، ازجمله:

 • تغذیه خوب بخش بسیار مهمی از این امر است. اگر در حال حاضر از سالم ترین رژیم غذایی که ممکن است پیروی نمی کنید، اکنون زمان آن است که شروع کنید.
 • باید از الکل کاملاً اجتناب کنید. در مراحل اولیه رشد جنین می تواند آسیب های قابل توجهی ایجاد کند.
 • سیگار نه تنها به باروری شما آسیب می رساند، بلکه احتمال باردار شدن شما را کاهش می دهد. همچنین می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. علاوه بر این، خطر کمبود وزن کودک شما در هنگام تولد، نقایص مادرزادی و سایر مشکلات سلامتی طولانی مدت را افزایش می دهد.
 • کافئین در حد اعتدال بعید است در دوران بارداری مشکلی ایجاد کند. با این حال، این یک اقدام احتیاطی عاقلانه است که اگر قهوه می‌نوشید، از مصرف آن خودداری کنید و همچنین از نوشیدنی‌های کافئین‌دار «انرژی‌زا» خودداری کنید. کافئین بیش از حد می تواند خطر سقط جنین را کمی افزایش دهد. بهتر است حداکثر 200 میلی گرم کافئین در روز مصرف کنید. این تقریباً مقداری است که از یک فنجان قهوه متوسط ​​دریافت می کنید.
همچنین بخوانید:طریقه مصرف قرص مترونیدازول ۲۵۰

نحوه خوابیدن بعد از رابطه برای بارداری

نحوه خوابیدن بعد از رابطه برای بارداری

برخی از زنان تصور می‌کنند که با بالاتر نگه داشتن پایین تنه بعد از رابطه جنسی به حفظ اسپرم درون دستگاه تناسلی کمک می‌کنند. در واقع این کار تاثیری در پیشگیری از نشت اسپرم به بیرون ندارد. با این حال، این اتفاق نیز با نگرانی همراه نیست.

نکته اصلی این است که اگر مقداری مایع منی (و اسپرم) بعد از رابطه جنسی آلت تناسلی در واژن از واژن نشت کند، کاملا طبیعی است. و نیازی نیست نگران تلاش برای “نگه داشتن” آن در داخل باشید. همانطور که گفتیم برای باردار شدن نیازی به دراز کشیدن در رختخواب با پاهای بالا ندارید. این واقعیت که منی بعد از آن نشت می کند ، شانس شما را برای باردار شدن کاهش نمی دهد .

در صورت وجود شرایط مناسب، بارداری می‌توان رخ بدهد. از جمله این شرایط، زمان بندی رابطه جنسی با تخمک گذاری احتمال آماده شدن تخمک برای بارور شدن را افزایش می دهد، اما به خاطر داشته باشید که بارداری اغلب زمان می‌برد.

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع بعد از نزدیکی چی بخوریم تا باردار شویم برای شما همراهان سایت مفید بوده باشد.#‌آشپزی #‌غذای_لذیذ منبع: آلامتو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی مواد غذایی باعث تقویت قوای جنسی می‌شوند و برخی دیگر مشکلاتی را ایجاد می‌کنند که برای قبل از رابطه مناسب نیستند. در این مطلب به این مواد غذایی اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید...

۲ هفته پیش

توصیه می‌شود تا حدامکان این خوردنی‌های مضر را در روزهای گرم سال مصرف نکنید.

۳ هفته پیش

نُه ماه انتظار تمام شده و کوچولوی شما به دنیا آمده و مرحله‌ای کاملاً جدید از زندگی‌تان را تجربه می‌کنید. کم‌کم سعی می‌کنید به ریتم معمول قبلی زندگی‌تان برگردید و شاید مثل خیلی از مادرها در این مرحله به این فکر کنید که حالا چگونه باید اضافه‌وزن ناشی از بارداری را کاهش دهید؟

۱ هفته پیش

بدن شما شگفت‌انگیز است؛ چون مدام کار می‌کند تا شما زنده باشید. هورمون‌ها، همان پیام‌رسان‌های شیمیایی که با ردوبدل‌کردن سیگنال‌ها بین خون و عضلات و اندام‌ها و بافت‌ها و سلول‌ها، عملکردهای بدنتان را متعادل نگه می‌دارند، نقش بسیار بزرگ و مهمی در این میان دارند.

۳ هفته پیش

اگر می‌بینید مدام باید با تک‌سرفه‌هایی گلوی خود را صاف کنید، باوجوداینکه احساس بیماری هم نمی‌کنید، بدانید که فقط شما نیستید و معمولاً جای نگرانی وجود ندارد؛ اما باید حواستان به برخی موارد باشد.

۴ هفته پیش

میوه‌ها جزو گروه‌های غذایی‌ای هستند که خوردنشان همواره به وسیله متخصصان تغذیه توصیه می‌شود و تاکید آن‌ها این است که میوه‌ها تازه و فصل باشند؛ یعنی میوه‌های تابستانی، در تابستان و میوه‌های زمستانی در زمستان خورده شوند. البته تنوع بخشیدن به رژیم غذایی نیز جزو توصیه‌های دیگر آنهاست زیرا میوه‌ها خواص ویژه‌ای دارند که می‌توان از آن‌ها بهره برد.

۱ هفته پیش

اگر می‌بینید مدام باید با تک‌سرفه‌هایی گلوی خود را صاف کنید، باوجوداینکه احساس بیماری هم نمی‌کنید، بدانید که فقط شما نیستید و معمولاً جای نگرانی وجود ندارد؛ اما باید حواستان به برخی موارد باشد.

۴ هفته پیش

اگر سعی داشته باشید وزن کم کنید پس سؤال‌های زیادی احتمالاً در ذهن دارید. مطمئناً مشتاق هستید در مورد توصیه‌های غذایی و ورزشی بیشتر بدانید تا یک روند سالم و تداوم پذیر را در جهت کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌آل پیش ببرید. علاوه بر این، شاید این سؤال برایتان مطرح شود که فرق وزن کم‌کردن و کاهش چربی یا اصطلاحاً چربی‌سوزی چیست.

6 روز پیش

می‌گویند اگر عادت‌هایی سالمی داشته باشید وقتی به ۴۰ سالگی می‌رسید انگار تازه‌وارد دهه ۳۰ زندگی خود شده‌اید. اما بسیاری از خانم‌ها (و آقایان) بعد از ورود به دهه ۴۰ زندگی خود دچار چالش‌هایی در کنترل وزن و دیگر مشکلات پزشکی‌اند.

۴ هفته پیش

بیشتر...