مجله دلتا |
4 ماه پیش

پارتنون در آلمان ساختمانی با کتاب های ممنوعه ساختمان پارتنون در آلمان مجله دلتا

پارتنون نیایشگاهی باستانی در آکروپلیس آتن است که قدمت آن به ۲۵۰۰ سال قبل برمی‌گردد.
پارتنون در آلمان

یکی از هنرمندان مفهومی خوش ذوق در کشور آلمان، پارتنونی جدید در آلمان درست کرده است! این سازه در واقع ساختمانی از کتاب‌های ممنوعه است که خیلی زود توانست گردشگران زیادی را به خود جذب کند. با ما درمجله دلتاهمراه باشید تا باپارتنون در آلمانآشنا شوید.

پارتنون در آلمان

نام این هنرمند خلاق، خانم Marta Minujín’s است که این پارتنون را از ساختمانی با کتاب‌های ممنوعه درست کرده است. این ساختمان در شهر کاسل آلمان قرار دارد و در همان روزهای اول ساخت توانست نظرهای زیادی را به خود جلب کند. جالب است بدانید، این هنرمند، ۷۴ ساله است. این بنا به تقلید از پارتنون واقعی در آتن، به خوبی تواسنته عظمت و ابعاد آن را تقلید کند و دارای ۱۰ متر ارتفاع، ۷۰ متر طول و ۳۰ متر عرض است.

ساختمانی با کتاب های ممنوعه

در ساخت این بنا، از ۴۶ ستون استفاده شده است که هر کدام از این ستون‌ها، خود از ۱۰۰ هزار کتاب ساخته شده است. این کتاب‌ها در بیشتر کشورهای اروپایی ممنوع شده‌اند. اگرچه در گذشته چاپ می‌شده‌اند اما امروزه دیگر اجازه پخش ندارند و بیش‌تر آن‌ها را رمان‌ها و کتاب‌های تاریخی تشکیل می‌دهند.

البته نباید تصور کنید که ستون‌های چنین بنای عظیمی را تماما کتاب‌ها تشکیل داده‌اند. در واقع در ساخت ستون‌ها از آهن استفاده شده است و بعد این کتاب‌ها در کیسه‌های پلاستیکی، به این داربست فلزی چسبانیده شده‌اند. این هنرمند، نیایشگاه باستانی پارتنون را به دلیل زیبایی نما و کهن بودن آن انتخاب کرد و به عنوان مدلی برای کار خود قرار داده است.

این بنا کجاست؟

این بنا در شهرکاسلو در نزدیکی جایی به نام Fridericianum  ساخته شده است.

ساختمان پارتنون در آلمان

پیشنهاد مطالعه:شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمندزادگاه پول در جهان کجاست؟

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف ، آشنایی با ابزارهای گلویی پلی یورتانابزار پلی یورتان دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این نوع گچبری

۲ هفته پیش

راهنمای کامل سفر به وان ترکیه به شما کمک می‌کند که یک سفر مناسب با کمترین هزینه و بهترین تفریح‌ها را برای خود تدارک ببینید.

۲ هفته پیش

قطارهای گردشگری ایران در سال‌های اخیر با مسیرهای چشم‌نوازی که دارند جایگاه ویژه‌ای در میان گردشگران ایرانی و خارجی پیدا کرده‌اند.

۲ هفته پیش

چند راز مهم برای خرید لباس کار ایده آل ، برای خرید لباس کار ایده‌آل یکسری موارد وجود دارد که باید قبل از خرید به آنها توجه کنید تا بتوانید یک

۲ هفته پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

بلندترین آبشارهای ایران جزء جاذبه‌های ایران هستند که ایجاد می‌شوند تا در میانه کویر، جنگل‌هایی سر بر آورند که باورنکردنی‌اند!

۲ هفته پیش

قیمت برنج ایرانی ۶۴ هزار ۹۰۰ تومان است نرخ های دیگر صحت ندارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

به روز رسانی نظام تشکیل استقرار شرکت های کشت صنعت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

دریاچه لزور یکی از جذاب‌ترین مقصدها برای سفرهای یک‌روزه و کوتاه اطراف تهران است. این دریاچه در مکان خوش‌ آب‌وهوایی قرار گرفته است.

۲ هفته پیش

بیشتر...