مجله دلتا |
2 ماه پیش

ماندگاری بوی عطر ماندگاری بوی ادکلن ماندگاری عطر روی لباس ماندگارترین عطر مجله دلتا

استفاده از عطر و ادلکن بهترین روش برای خوش‌بو بودن است اما شاید شما جزو کسانی باشید که با مشکل ماندگاری کم ادلکن‌هایتان مواجه شده‌اید
ماندگاری بوی عطر

هیچکس نیست که دوست نداشته باشد همیشه خوش‌بو باشد و تمام روز بوی خوبی بدهد. عطر و ادکلن‌هایی که در مدت کوتاهی بوی آن‌ها از بین می‌رود و هر یکی دو ساعت یک‌بار مجبور به تجدید آن‌ها هستید، واقعاً نا امید کننده هستند. اما شایدماندگاری بوی عطرو ادکلن، به این علت کم است که از آن‌ها به درستی نگه‌داری و استفاده نمی‌کنید. با ما درمجله دلتاهمراه باشید.

۱. عطر را روی پوست بدن اسپری کنید

ماندگاری بوی ادکلن

پارچه‌ی لباس مانعی برای ماندگاری بیشتر بوی عطر است. بنابراین از اسپری کردن عطر روی لباس خودداری کنید. عطر با ترکیب شدن با روغن‌های طبیعی بدن، بوی مطبوع‌تری خواهد داشت و ماندگاری آن به بالا‌ترین مقدار ممکن می‌رسد.

۲. عطر را به نقاط نبض‌دار بدن بزنید

عطر تحت تأثیر گرما، بیشتر واکنش نشان می‌دهد و استفاده از آن روی نقاط نبض‌دار بدن، می‌تواند به آزاد شدن رایحه‌ی آن در طول روز کمک کند. گردن، قسمت داخلی آرنج، مچ و پشت زانوها از نقاط نبض‌دار بدن هستند.

۳. پوست‌تان را مرطوب کنید

ماندگاری عطر روی لباس

قبل از استفاده از عطر، پوست خود را با مرطوب‌کننده‌های بی‌بو، مرطوب کنید چون رطوبت پوست به ماندگاری بیشتر رایحه‌ی عطر کمک می‌کند.

۴. عطر را روی پوست نمالید

مالیدن مچ دست‌ها به هم، مواد شیمیایی موجود در عطر را تجزیه می‌کند و این باعث می‌شود که نت‌های پایانی رایحه، سریع‌تر از آنچه که انتظار می‌رود از بین بروند. اگر عطر طوری نیست که بتوانید آن را اسپری کنید، مقداری از آن را کم و به آرامی روی پوست بمالید.

۵. عطر را روی موهایتان مسواک کنید!

اگر می‌خواهید بوی عطر بیشتری بدهید و موهایتان هم خوش‌بو باشند، می‌توانید کمی عطر را روی یک مسواک یا براش آرایشی اسپری کنید و آن را به موهای خود بکشید. هیچوقت عطر را مستقیم روی موها اسپری نکنید، چون الکل موجود در آن به موها آسیب می‌رساند.

۶. پنبه‌ای آغشته به عطر را در یک کیسه‌ی پلاستیکی نگه دارید

برای اینکه بتوانید عطرتان را در طول روز تجدید کنید، به تکه‌ای پنبه چند اسپری عطر بزنید و بلافاصله آن را در کیسه‌ی پلاستیکی قرار دهید؛ بعد هوای داخل کیسه را خارج کنید و آن را محکم گره بزنید. با این پنبه می‌توانید در طول روز عطرتان را تجدید کنید.

۷. شیشه‌ی عطر را در مکانی تاریک و خنک نگهداری کنید

رایحه‌ی عطر در اثر نوسانات دما از بین می‌رود. به جای نگه داشتن ادکلن روی میز آرایش یا در قفسه‌های حمام، آن را در کشوی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگه دارید.

۸. عطر را در شیشه‌ی اصلی خود نگه دارید

ماندگارترین عطر

بعضی از افراد ترجیح می‌دهند عطرشان را بطری خاص و فانتزی‌ای بریزند. این انتقال، باعث می‌شود که عطر در معرض هوا قرار بگیرد و ترکیبات شیمیایی آن تغییر کند. بنابراین برایحفظ بوی عطراز چنین وسوسه‌هایی دوری کنید.

۹.  شیشه‌ی عطر را تکان ندهید

تکان دادن عطر هم باعث می‌شود که بیشتر در معرض هوا قرار بگیرد و ماندگاری رایحه‌ی آن را کم می‌کند.

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلبمهم‌ترین ترفندها در استایل شخصیرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استایل مونوکروم یا استایل تک رنگ به استایلی گفته می‌شود که از یک رنگ و یا یک رنگ به همراه دو سایۀ تیره و روشن آن تشکیل شود.

15 ساعت پیش

اگر احساس می‌کنید که تیپتان برای فصل جدید ساده است، سراغ استایل خردلی بروید؛ او شما و کمد لباس‌هایتان را نا امید نخواهد کرد.

22 ساعت پیش

اگر ندانیم چه رنگی را باید با رنگ‌های سال ترکیب کنیم. گاهی، مد جدید تبدیل می‌شود به یک اشتباه وحشتناک! مثلاً زرد و خاکستری با صورتی!!!

1 روز پیش

فیشیال صورت یکی از روش‌های مراقبت پوست است که باعث زیبایی بیشتر پوست شما می‌شود. در چند مرحله انجام شده و نتایج رحیرت‌انگیزی خواهدداشت.

2 روز پیش

هدیه تحفه یا پیشکشی است که شخصی به شخص دیگر تقدیم می‌کند . در واقع چیزی است که به صورت رایگان و بدون چشم داشت به کسی می‌بخشد. معمولا هدیه دادن یک هنر است. زیرا یک هدیه مناسب باعث خشنودی طرف مقابل، بهبودی روابط و رفع کدورت‌ها می‌شود. از جمله اثرات روانشناسی هدیه دادن می‌توان […]

3 روز پیش

بارداری برای هر خانمی یکی از زیباترین تغییرات زندگی اوست. از این جهت است که انتخاب لباس مناسب برای این دوران اهمیت زیادی دارد.

3 روز پیش

اصلی‌ترین چیزی این است که شما چاق نیستید، اور سایز هستید. امروزه بسیاری از زنان و مردان به واسطه اورسایز بودنشان حتی مدل شده‌اند.

4 روز پیش

رنگ نارنجی را رنگی شاد، پر انرژی و زیبا بنامیم چون با ترکیبی از تُن نارنجی می‌‌توانید حس شادابی را در روزهای سرد پاییزی به وجود بیاورید.

4 روز پیش

در بسیاری از مواقع، خستگی، کار زیاد، کمبود استراحت و استرس باعث می‌شود که شما دچار کبودی چشم یا سیاهی دور چشم ایجاد شوید.

5 روز پیش

با اینکه بیشتر افراد معتقدند مدل موی چتری به آن‌ها نمی‌آید، باید بگویم اگر طرز فکرتان را عوض نکنید، از غافله سوپر مدل‌ها عقب خواهید‌ماند.

6 روز پیش

دانشگاه‌ هم آداب خاص خود را دارد هم استایل مخصوص به‌خود. بنابراین، مهم است که دانشجوها حداقل‌ترین نکات تیپ دانشجویی را مدنظر قرار‌دهند.

۱ هفته پیش

رنگ سال با توجه به رویدادهایی که بر زندگی جهانیان مؤثر بوده کاملاً هوشمندانه انتخاب می‌شود تا سرگذشت بشر را برای تا همیشه ماندگار کند.

۱ هفته پیش

گاهی عده‌ای دچار سفیدی موی زودرس می‌شوند و ممکن است از داشتن موی سفید احساس شرم کنند. چرا؟ نگران نباشید موی سفید ترند شده است!

۱ هفته پیش

هرکسی ممکن است با لک صورت مواجه شود. وجود آن‌ها زیبایی شما را تحت شعاع قرار خواهد داد؛ بنابراین از بین بردن لک های پوستی صورت، ضرورت دارد.

۱ هفته پیش

استایل به رنگ زرد و خاکستری بسیار هوشمندانه است. زرد، زندگی دوباره و خاکستری، سکون و افسردگی. این استایل به معنی زنده شدن از افسردگی هاست!

۱ هفته پیش

بیشتر...