دستگیری قاچاقچیان سکه های قدیمی

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پلیس پیشگیری ناجا گفت: با تلاش کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه، دو قاچاقچی عتیقه دستگیر شدند و ۱۱۴ سکه دارای ارزش تاریخی کشف و ضبط شد.
سردار امیر رحمت‌الهی افزود: با رصد مستمر فضای مجازی و ثبت آگهی فروش سکه های تاریخی در سایت دیوار توسط گروهی که خود را فروشنده اشیاء تاریخی معرفی کرده بودند، موضوع در دستور کار یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه قرار گرفت.

وی افزود: در این رابطه با هماهنگی مقام قضائی و با همکاری عوامل انتظامی در عملیاتی غافلگیرانه افرادی که در فضای مجازی اقدام به چنین کاری می کردند، شناسایی و دو قاچاقچی اشیای عتیقه دستگیر شدند و ۱۱۴ عدد سکه کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس رحمت الهی خاطرنشان کرد: برابر نظر کارشناسان میراث فرهنگی سکه های مکشوفه دارای ارزش تاریخی و قدمت آن‌ها مربوط به دوره های ایلمایی، اشکانی، صفویه و قاجاریه است.

دستگیری قاچاقچیان سکه‌های قدیمی


#‌گردشگری منبع: دیده بان گردشگری

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

در موزه جهانی فیفا می‌توانید کلکسیونی از پیراهن‌های ورزشی، رویدادهای تاریخی فوتبال، کفش‌های ورزشی بازیکنان محبوب و... را ببینید.

17 ساعت پیش

جنگل ابر شاهرود یکی از معرو‌ف‌ترین و زیباترین جاذبه‌های طبیعی ایران است و اقیانوسی از ابر در زمان‌های مختلف سال، آن را در بر می‌گیرد.

20 ساعت پیش

ارتفاع آسانسور این پارک 326 متر است و مردم چین آن را با نام آسانسور صد اژدها می‌شناسند. نام این آسانسور در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده.

1 روز پیش

می‌توانید با تله کابین حیران سفری از بین ابرها داشته باشید، این یک استعاره زیبا در توصیف این جاذبه نیست بلکه واقعیتی‌ست که اتفاق می‌افتد.

1 روز پیش

ارتقای کیفیت محصولات صنعتی با خدمات آزمایشگاهی محققان کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

۱۶۵ هزار تن قارچ خوراکی تا پایان امسال تولید می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

روسیه تعرفه صادرات گندم را ۲ برابر کرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

در موزه شکلات فیدانی این خوراکی‌ خوشمزه و منحصربه‌فرد را در قالب یک نمایشگاه و یا حتی موزه به نمایش گذاشته‌اند.

2 روز پیش

معمار خلاق خانه استخوانی بارسلونا ، با جادوی رنگ و نورپردازی، اثری بی‌نظیر در دنیا ساخته که نمونه‌اش در هیچ کجای دیگر قابل مشاهده نیست.

2 روز پیش

تبدیل اقتصاد خودمصرفی روستا به اقتصاد کشاورزی با ایجاد تعاونی زنان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

دانش بنیان شدن کشاورزی اصلی ترین هدف سند امنیت غذایی است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

جلسه مشترک وزیر جهاد کشاورزی، استاندار کرمان و هیات مدیره بانک کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

خرید ویلا در شمال   به صورت کلی سفر برای ما به عنوان اصلی ترین تفریح به شمار می رود و برای رفتن به سفر قطعا به یک اقاتگاه مناسب نیاز است   اما بدون هیچ شکی می توان گفت مهم ترین نقطه کشور که بیشترین مسافر را در ایام تعطیل جذب می کند، شمال کشور به ویژه استان مازندران است   استان

3 روز پیش

فستیوال های تایلند نگاه عمیقی به تاریخ پر فراز و نشیب این کشور دارد. اگرچه اکثر این فستیوال ها مراسم‌هایی فرهنگی‌اند.

3 روز پیش

قیمت خرید تضمینی دانه های روغنی و چای فردا نهایی می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

بیشتر...