مجلس درباره سازوکار صدور مجوز بهره برداری دامداری های صنعتی نیمه صنعتی تجدیدنظر کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

مجلس درباره سازوکار صدور مجوز بهره‌برداری دامداری‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی تجدیدنظر کند
اقتصادسبز آنلاین: سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: از ۱۴ ماده طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرارگرفته ۱۲ ماده این طرح بررسی و تصمیم‌گیری شده است.

اقتصادسبز آنلاین: سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: از ۱۴ ماده طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرارگرفته ۱۲ ماده این طرح بررسی و تصمیم‌گیری شده است.

به گزارش خبرنگار ما، پیمان عالمی، سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، درباره طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی که در دستور مجلس شورای اسلامی قرار دارد، گفت: از ۱۴ ماده طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرارگرفته ۱۲ ماده این طرح بررسی و تصمیم‌گیری شده است.
وی افزود: از برخی مواد این طرح خیلی راضی هستیم و اگر اجرایی شود بسیار مؤثر خواهد بود یکی از ماده‌هایی که خیلی به دنبال آن بودیم و مؤثر است ماده ۶ این طرح است که مربوط به بیمه تأمین اجتماعی و استفاده از بخشودگی سهم کارفرما بوده که این قانون تصویب‌شده است.
سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در ادامه گفت: خود کارفرما، بخش کشاورزی را یک نفر از کارگران بخش کشاورزی محسوب می‌کنند که از معافیت پرداخت حق کارفرما برخوردار شود.

بیشتر بخوانید:‌کنگره بین‌المللی علوم غذا و سلامت عمومی 24 و 25 شهریور برگزار می‌شود

عالمی بیان کرد: ماده دیگر بحث کارگروه رفع موانع تولیدات است که در شهرستان‌ها به ریاست فرماندار تشکیل می‌شود و کشاورزان می‌توانند از ظرفیت به وجود آمده استفاده کنند و مشکلات را در خصوص صدور مجوزها، پروانه‌ها و مشکلات دیگر، در کارگروه مطرح و تصمیم‌گیری کنند حسن کارگروه این است که نماینده خود کشاورزان نیز در آن کارگروه حضور دارد و از منافع صنفی کشاورزان دفاع می‌کند.
وی اظهار کرد: از ۱۴ ماده این طرح ماده ۱۳ و ۱۴ باقی‌مانده است که ماده ۱۳ برای کشاورزان بسیار خطرناک است و چالش و مشکل ایجاد می‌کند بنابراین از نمایندگان مجلس خواستار اصلاحات شده‌ایم تا رفع ابهام شود و با رفع ابهام، این ماده نیز همانند دیگر موارد به جامعه کشاورزان کمک می‌کند.
عالمی اذعان کرد: در ماده ۱۳ مطرح‌شده است که نظام‌مهندسی کشاورزی مطابق با ماده ۵ قانون جامع دامپروری برای دامداری‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی مجوز بهره‌برداری صادر می‌کنند، اما بیش از ۷۰ درصد دامداری‌های غیر صنعتی هستند و به‌صورت سنتی و روستایی فعالیت می‌کنند.
سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در ادامه گفت: در فعالیت‌های زراعت و باغ، صدور پروانه، مجوز نظام‌مهندسی و نظام دامپزشکی نداریم و فقط پروانه‌های صنفی از خدمات صنفی بهره‌مند می‌شود و باید برای بخش کثیری که بیش از ۸۰ درصد بهره‌برداران بخش کشاورزی را تشکیل می‌دهند نیز تصمیم‌گیری کنیم و دولت را مکلف کنید تا به آن‌ها خدمات بدهد تا از خدمات محروم نشوند همچنین باید به این نکته نظر موافق داده شود که این افراد با پروانه فعالیت و پروانه صنفی بتوانند از خدمات بهره‌مند شوند. / میزان#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انواع برنج ایرانی با کیفیت های مختلف را بشناسید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 ساعت پیش

تشکل های کشاورزی قدرتمند یکپارچه نیستند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 ساعت پیش

آرد سه نرخی بازار نان را بهم ریخته است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 ساعت پیش

عملکرد تسهیلاتی بانک کشاورزی ۶۰ درصد رشد کرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 ساعت پیش

بی‌دلیل نیست که به دره‌ کامچاتکا «دره‌ مرگ» گفته می‌شود. در ادامه‌ این مطلب همراه ما باشید تا درباره دره مرگ روسیه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

5 ساعت پیش

قبایلی وجود دارند که حتی نمی‌توان گفت آن‌ها در بدوی ترین حالت ممکن زندگی می‌کنند. با ما همراه باشید تا به جزیره اومو در قاره آفریقا سفر کنیم.

8 ساعت پیش

همه حلقه های کشاورزی باید سهم بری عادلانه ای داشته باشند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

10 ساعت پیش

نان گران نمی شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

10 ساعت پیش

قیمت گذاری دستوری ارز ۴۲۰۰ تومانی باید از اقتصاد کشور حذف شوند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

10 ساعت پیش

مبارزه علیه ملخ صحرایی به ۸۰ هزار هکتار می رسد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

10 ساعت پیش

افزایش دلاری قیمت گندم در بازارهای جهانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

10 ساعت پیش

حمایت از تولید استراتژیک تقویت حوزه تحقیق توسعه اولویت های دولت سیزدهم پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

10 ساعت پیش

دره ستارگان از پدیده‌های منحصربه‌فرد زمین‌شناسی به حساب می‌آید. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با دره ستارگان قشم آشنا شوید.

11 ساعت پیش

سرزمینی هیجان‌انگیز که به قول محلی‌ها، محل سکونت اجنه است. با ما در این مطلب همراه باشید تا همه چیز را درمورد ریگ جن سمنان کشف کنید.

دیروز

این باغ را فردی به نام درویش خان اسفندیارپور ساخته است. در ادامه به داستان پشت پرده باغ سنگی سیرجان می پردازد. با ما در مجله دلتا همراه شوید.

دیروز

بیشتر...