راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

مخبر: دو تحول اساسی در هلال احمر ایجاد شده است راهبرد معاصر

به گزارش راهبرد معاصر، محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری بیش از ظهر امروز (پنجشنبه، ۲۱ تیرماه) در آیین الحاق تعدادی از تجهیزات امدادی به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: در این مدتی که در خدمت آقای کولیوند رئیس هلال احمر در دولت بودیم، موفق شدند دو ویژگی مثبت و تحول اساسی در هلال احمر را رقم زدند که یکی از آنها در پخش سخت‌افزار و به روز رسانی تجهیزات و امکانات بوده است و نیز در بخش نرم‌افزار این تحول شکل گرفته است تا خدمات در بهترین وضعیت و کمترین زمان بتوانند ارائه دهند.


وی افزود: هلال احمر موفق شد از همه وعده‌های خود را عملی کند. موضوع خودرو آن حل شده است همچنین مسئله ربات‌هایی که در درون آب و دریا برای نجات مردم وارد شوند، تهیه شده است تا نیروهای هلال احمر گرفتار نشوند ولی نجات مردم در حوادث اتفاق بیفتد.


سرپرست ریاست جمهوری تاکید کرد: همچنین تهیه اتوبوس‌هایی که بتواند در شرایطی که هیچ گونه ارتباطی با مرکز وجود ندارد بتواند بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر ارتباط برقرار کند و نیز تهیه دوربین‌های دید در شب که می‌تواند حدود سه تا چهار کیلومتر در شرایط نامناسب شناسایی را انجام دهد، امکاناتی است که ایجاد شده است هرچند امیدواریم که چندان نیاز نباشد تا از آنها استفاده کنیم ولی اتفاقات و حوادث وجود دارد.


وی با اشاره به حضور هلال احمر در سایر کشورها عنوان کرد: حضور هلال احمر در ترکیه و افغانستان در سوریه و سایر نقاط جهان برای کشور افتخارآفرین شده است و مسئولین کشورها از کشورمان تقدیر به عمل آوردند.


مخبر گفت: باید توجه کنیم که این امکانات صرفاً در حوادث به درد نخواهند خورد، بلکه در ایجاد اشتغال و نیز معیشت مردم ظرفیت‌های خوبی دارد./ فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مسجد «چهار برکه» لار است که به عنوان اولین و قدیمی‌ترین مسجد با پلانی منحصربه‌فرد و روی آب در ایران و احتمالاً در دنیا هم اولین و قدیمی‌ترین باشد.

1 ساعت پیش

عباس عبدی در توییتی به انتقاد از شعار دهندگان در نماز جمعه علیه محمد جواد ظریف پرداخت.

1 ساعت پیش

F-۱۶ ساخت ایالات‌متحده برای اوکراین حیاتی تلقی می‌شود، با این امید که این جنگنده‌ها با حملات روسیه که مواضع خط مقدم اوکراین را ویران کرده‌اند، مقابله کنند.

1 ساعت پیش

وینگر سرخ ها دیروز بعد از مدت ها مصدومیت در تمرین این تیم حضور پیدا کرد.

1 ساعت پیش

مطابق سال‌های گذشته متقاضیان شرکت در مراسم اربعین ۱۴۰۳ باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند که برای این امر شرایطی تعیین شده است.

1 ساعت پیش

باشگاه موهان باگان هند که علاقه مند به جذب گیورگی گولسیانی بود از خرید این بازیکن صرف نظر کرد.

نیم ساعت پیش

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مسیر دولت سایه که آغاز شده است، قوی‌تر از گذشته دنبال خواهد شد.

1 ساعت پیش

روز ۲۱ تیرماه یک خانواده اهل ایذه برای تفریح به حاشیه رودخانه کارون در روستای ده شیخ در بخش سوسن شهرستان ایذه رفته بودند که با توجه به بالا آمدن آب رودخانه، مادر و فرزند این خانواده دچار حادثه شدند.

نیم ساعت پیش

در این ویدئو ، عکس العمل سریع پدرها برای نجات فرزندانشان را ببینید.

1 ساعت پیش

بیشتر...