نصب دوربین های حفاظتی در محور ورودی تخت جمشید

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مرودشت از نصب دوربین‌های حفاظتی در محور ورودی تخت جمشید باهدف ارتقاء کیفیت رفاهی و امنیتی گردشگران و همچنین کنترل، نظارت و حفاظت بهتر از میراث جهانی تخت جمشید، خبر داد.
 
به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، بهمن مردانی امروز ۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ اظهار کرد: «با توجه به مسیر اختصاصی ورود به مجموعه میراث جهانی تخت جمشید که از میدان ملل تا ورودی این اثر جهانی و اهمیتی که در خصوص تردد و حوزه حمل‌ونقل در چارچوب طرح ساماندهی وجود دارد در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته فاز اول، امکانات زیرساختی پنج دوربین حفاظتی در محور ورودی تخت جمشید با تأمین اعتبارات استانی نصب شد.»

او ادامه داد: «با توجه به اهمیت تشریفاتی که در محور ورودی مجموعه جهانی تخت جمشید و بعضاً موارد و مشکلاتی که در این محور ورودی نظیر سرعت غیرمجاز و موارد مربوط به حفاظت از میراث‌فرهنگی وجود داشت به‌منظور ارتقای کیفیت رفاهی و امنیتی گردشگران و همچنین کنترل، نظارت و حفاظت بهتر از میراث‌فرهنگی این اقدام صورت پذیرفت.»

مردانی بیان کرد: «پروژه دوربین‌های حفاظتی در راستای تکمیل فرآیند طرح ساماندهی محور ورودی بااعتباری بالغ‌بر شش میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و مساعدت مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس به‌منظور ارتقای زیرساخت‌های گردشگری صورت پذیرفته است و امیدواریم شرایط مطلوب‌تری برای گردشگران و شهروندان ایجاد شود.»

میراث جهانی تخت جمشید در شمال استان فارس در شهرستان مرودشت قرار دارد.

#‌گردشگری منبع: دیده بان گردشگری

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

خرید ویلا در شمال   به صورت کلی سفر برای ما به عنوان اصلی ترین تفریح به شمار می رود و برای رفتن به سفر قطعا به یک اقاتگاه مناسب نیاز است   اما بدون هیچ شکی می توان گفت مهم ترین نقطه کشور که بیشترین مسافر را در ایام تعطیل جذب می کند، شمال کشور به ویژه استان مازندران است   استان

14 ساعت پیش

فستیوال های تایلند نگاه عمیقی به تاریخ پر فراز و نشیب این کشور دارد. اگرچه اکثر این فستیوال ها مراسم‌هایی فرهنگی‌اند.

15 ساعت پیش

کوه نانگا پاربات به معنی “کوه عریان” است. بعضی به آن کوه دیامیر به معنی سلطان کوه‌ها نیز می‌گویند. این قله به کوه قاتل هم مشهور است.

18 ساعت پیش

بدون شک تجربه حضور در یک مدرسه جادوگری که انگار از دل قصه‌ها وارد دنیای واقعی ما آدم‌ها شده، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی و جذاب است.

1 روز پیش

آثار سنگی تمدن بشر در پارک ملی قبوستان که موزه‌ای روباز و منحصربه‌فرد است، قرار دارد. در این فلات سنگی، بیش از ۶هزار حکاکی سنگی وجود دارد.

1 روز پیش

گیاهان دارویی ذخایر ارزشمند ملی محروم از حمایت دولتی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

ساخت جدیدترین غذاپز خورشیدی قابل حمل پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

شروع خرید توافقی پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی از استان های جنوب پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

ثبت 27 مهر به عنوان روز ملی زعفران سند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

بیشتر...