مجله دلتا |
۳ هفته پیش

استفاده از ضد آفتاب ضد آفتاب لافارر کرم ضد آفتاب کرم ضد آفتاب لافارر مجله دلتا

با نزدیک شدن به فصل گرما، باید از پوستمان در مقابل نور آفتاب محافظت کنیم. پس استفاده از ضد آفتاب یک نکته لازم و ضروری است.
استفاده از ضد آفتاب

بسیاری از ما در روزهای گرم تابستان، استفاده ازضد آفتابرا فراموش نمی‌کنیم. چرا که نمی‌خواهیم روزمان را با آفتاب سوختگی به پایان برسانیم. همانگونه که باید در تابستان از ضدآفتاب استفاده کنیم، در زمستان نیز به همانگونه است. بنا به نظر متخصصان پوست، باید در تمام طول سال با استفاده از ضدآفتاب، از پوست‌مان محافظت کنیم. با ما درمجله دلتاهمراه باشید.

چرا باید از ضد آفتاب بخصوص در تابستان استفاده کنیم؟

ضد آفتاب لافارر

 

  • درک شما از نور خورشید، میزان در معرض UV بودن شما را نشان نمی دهد

متخصصان پوست بیان می‌کنند که دو نوع اشعهUVAو UVB داریم. اشعه UVB همان است که در طول تابستان باعث آفتاب سوختگی شما می شود و شدت دارد. اما اشعه UVA آن اشعه ای است که شدت مشابه‌ای در تابستان و زمستان دارد.

اشعه‌ UVA باعث ایجاد صدمات خیلی عمیقی در شما نمی‌شود اما باعث پیری پوست می‌شود و احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد. که این آسیب برگشت پذیر نیست. استفاده مداوم از ضدآفتاب مناسب به شما در این امر کمک می کند.

  • فقط به این دلیل که هوا ابری است فکر می‌کنید که اشعه ای وجود ندارد

با توجه به گزارش‌های بنیاد سرطان پوست، ۸۰ درصد اشعه‌های UV از میان ابر‌ها عبور می‌کنند. به ویژه زمانی که به اسکی می‌روید، برف می‌تواند تا ۸۰ درصد اشعه‌ UV را به صورتتان بازتاب کند.

  • حتی زمانی که در اتومبیل و جاهای سربسته هستید، اشعه‌ی UV از شیشه‌ها عبور می‌کند

شیشه می‌تواند اشعه‌های UVB را فقط فیلتر کند اما UVA به راحتی از آن عبور می‌کند به ویژه هنگام رانندگی، تابش مداوم آفتاب می‌تواند به شما آسیب بزند.

  • اگر از ضدآفتاب استفاده می‌کنید، نگران جذب ویتامین دی D نباشید

اگر مدت زمان کمی هم درمعرض نور خورشیدباشید، کافی است. در همان زمان کم هم ویتامین دی مورد نیازتان جذب می‌شود. چون ضدآفتاب بصورت ۱۰۰ درصد شما را محافظت نمی کند.

نکاتی که در انتخاب ضد آفتاب باید به آن‌ها توجه کنیم

کرم ضد آفتاب

  1. به دنبال ضدآفتاب‌هایی با برچسب “طیف‌ گسترده” باشید.
  2. از ضدآفتاب‌های‌ با حداقل SPF 30 استفاده کنید.
  3. به اندازه کافی ضدآفتاب بزنید. باید هر دو ساعت یک بار ضد آفتاب خود را تمدید کنید. بنابراین استفاده از آن فقط یک بار در صبح کافی نیست.

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلببهترین طریقه مصرف کرم ضد آفتابرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خوشتیپ بودن می‌تواند در شما احساس خوبی ایجاد کند. با این وجود چندین روش وجود دارد که شما می‌توانید خوش‌تیپ بودن با هزینه کم را تجربه کنید.

1 روز پیش

در این مطلب ۵ آیتم ضروری که برای خوش استایل بودن باید لباس‌هایی را به کمد لباستان اضافه کنید پس با ما در مجله دلتا همراه باشید

4 روز پیش

انتخاب مانتو برای خانم‌ها اهمیت زیادی دارد و بهتر است با توجه به فرم اندام انتخاب شود. برای آشنایی با اصول انتخاب مانتو با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

بیشتر...