آلامتو |
2 ماه پیش

آموزش مشاغل به کودکان با بازی شعر آموزش مشاغل به کودکان با بازی شعر

آموزش مشاغل به کودکان با بازی و شعر

آموزش مشاغل به کودکان با بازی و شعر

«بزرگ شدی می‌خوای چیکاره بشی؟»؛ بعید است در زمان کودکی این سوال از شما پرسیده نشده باشد یا خودتان این سوال را از کودکان نپرسیده باشید! آشنایی با مشاغل برای کودکان یکی از دغدغه‌های مهم والدین است. این که کودکان از سنین پایین متوجه شوند که باید در آینده مسئولیت‌های اجتماعی بزرگ را بر عهده بگیرند، اهمیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل آموزش مشاغل به کودکان پیش دبستانی و بزرگ‌تر نیز اهمیت پیدا می‌کند. روش‌های بسیار مختلفی برای آموزش مشاغل به کودکان وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. اگر به‌عنوان والدین دغدغه آینده فرزندتان را دارید، خواندن ادامه این مطلب کوتاه و مفید را از دست ندهید.

برای آشنایی با مشاغل برای کودکان از نقش کتاب‌ها غافل نشوید

یکی از بهترین روش‌ها برای آموزش مشاغل به کودکان استفاده از کتاب است. باخرید کتاب کودکبا موضوع آموزش مشاغل، به‌راحتی می‌توانید فرزند خود را با شغل‌های مختلف آشنا کنید. استفاده از کتاب‌ها این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که یک شغل را با جزئیات و اتفاقات مربوط به آن حرفه در اختیار کودک خود قرار دهید. کتاب آموزش مشاغل به کودکان به صورت داستان، شعر یا کتاب‌های رنگ‌آمیزی وجود دارد.

با استفاده از کتاب‌های رنگ آمیزی نقاشی مشاغل برای پیش دبستانی، کودکان علاوه‌ه بر سرگرم شدن ذهنیتی نسبت به شغل‌های گوناگون پیدا می‌کند. علاوه‌بر آن، استفاده از کتاب برای معرفی مشاغل به کودکان پیش دبستانی یا بزرگ‌تر گسترده شدن دایره واژگان و اطلاعات عمومی کودکان را در پی دارد. برای خرید کتاب کودک با موضوع آموزش مشاغل به سایت بادبادک سر بزنید؛ در این سایت آرشیو کاملی از کتاب‌های مختلف با محوریت موضوعی آموزش شغل به کودکان قابل‌تهیه است.

آموزش مشاغل به کودکان با بازی؛ سرگرمی و آموزش در کنار هم

کودکان پر از انرژی و هیجان هستند و به‌سادگی نمی‌توانید آن‌ها را برای آموزش با روش‌های معمول و حوصله‌سربر متقاعد کنید. بازی کردن یکی از ابزارهای آموزش موضوعات مختلف از جمله آموزش مشاغل به کودکان است که خودشان هم از آن استقبال می‌کنند. آموزش موضوعات گوناگون با استفاده از بازی، نه‌تنها به تخلیه انرژی کودکان کمک می‌کند، بلکه تاثیری به مراتب بیشتر نسبت به شیوه‌های آموزش سنتی دارد. انواع بازی آشنایی با مشاغل برای کودکان وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

استفاده از اسباب‌بازی‌های مرتبط با مشاغل مثل گوشی پزشکی، لباس پلیس یا وسایل آشپزی به‌راحتی کودکان را در فضای مربوط به یک شغل قرار می‌دهد. خرید لباس مشاغل برای کودکان نیز روش جالبی به نظر می‌رسد. استفاده از تصاویر کتاب داستان‌ها و نقش بازی کردن به جای شخصیت‌های کتاب داستان نیز برای کودکان بسیار سرگرم‌کننده خواهد بود؛ مثلا اگر در کتاب عکس دکتر وجود دارد، شما نقش یک مریض را بازی کنید و از کودکتان بخواهید به‌عنوان دکتر شما را معاینه کند.قیمت کتاب داستان کودکاندر کنار مزایایی که دارد، بسیار منطقی است.

آموزش مشاغل به کودکان با شعر؛ با این روش مشاغل در ذهن کودک نهادینه می‌شوند

شعرها به دلیل داشتن ریتم و قافیه به‌سرعت در ذهن کودکان نقش می‌بندد؛ به همین دلیل اگر والدین باهوشی باشید از آموزش مشاغل به کودکان با شعر غافل نمی‌شوید. کتاب‌های شعر بسیاری با موضوع آموزش مشاغل به کودکان نوشته و چاپ می‌شوند که به‌منظور آشنایی با مشاغل برای کودکان کاربرد دارند.

شعرهای کودکانه واژگان ساده‌ای داشته و کودکان آن‌ها را به‌سادگی به خاطر می‌سپارند. علاوه‌بر آموزش مشاغل به کودکان با استفاده از کتاب‌ها، اگر دنبال کتاب شعر کودکانه‌ای برای آموزش رفتارهای خوب به فرزند خود هستید،مجموعه کتاب های می می نیرا به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب شعرهای بسیار کوتاه و متنی روان داشته که برای کودکان جذابیت بسیار بالایی خواهد داشت.

با ساختن کاردستی مشاغل برای کودکان، شغل‌ها را به او آموزش دهید

برای آشنایی با مشاغل برای کودکان سرگرم کردن آن‌ها بهترین روش است. درست کردن کاردستی مشاغل برای کودکان، یکی از روش‌های سرگرم‌کننده و مفید است که می‌توانید از آن استفاده کنید. برای این کار با استفاده از مقواهای رنگی ابزار و وسایل یک شغل، مثلا بیل و داس کشاورزی را بسازید؛ یا با الگوهای ساده لباس مشاغل را درست کنید، مثلا لباس‌های آتش‌نشان‌ها با مقوای قرمز و زرد به‌سادگی قابل‌ساختن هستند. هنگام درست کردن کاردستی، یا خودتان مقواها را ببرید یا با استفاده از قیچی‌ کودکان کار را به کودک خود بسپارید.

درباره مشاغل مختلف با کودک خود صحبت کنید

یکی از بهترین روش‌ها به‌منظور معرفی مشاغل برای کودکان این است که آن‌ها را در معرض آشنایی با مشاغل مختلف قرار دهید. اگر با کودک خود بیرون می‌روید، پلیس، راننده تاکسی، آتش‌نشان، رفتگر، فروشنده، آرایشگر و هر شغل دیگری را می‌بینید به او معرفی کنید. بعد از معرفی با جملات ساده به توصیف شغل‌ها بپردازید، مثلا بگویید رفتگر یک آدم مهربان است که خیابان‌ها و پارک‌ها را تمیز می‌کند. علاوه‌بر این‌ها، نمایش دادن عکس مشاغل مختلف برای کودکان به این هدف بسیار کمک می‌کند. برای این کار از عکس‌های کتاب‌ها کمک بگیرید.

فروشگاه بادبادک؛ بهترین مرجع برای تهیه کتاب آموزش مشاغل به کودکان

در این مطلب درباره روش‌های معرفی مشاغل برای کودکان صحبت کردیم. برای این که به کودک خود کمک کنید ذهن بازی نسبت به مشاغل گوناگون داشته باشد، بهتر است این کار را از سنین پایین آغاز کنید. کودکانی که درباره مشاغل مختلف اطلاعات دارند، از همان سن کم نسبت به شغل موردعلاقه خود شروع به رویاپردازی می‌کنند.

با او درباره مشاغل مختلف صحبت کنید و از هر روشی برای معرفی مشاغل به کودکان پیش دبستانی کمک بگیرید. استفاده از کتاب مثل همیشه یکی از بهترین روش‌ها برای آموزش مشاغل به کودک محسوب می‌شود. اگر قصد تهیه کتاب مشاغل برای کودکان را دارید، به سایت بادبادک سر بزنید و از آرشیو کامل این سایت کتاب موردنظر خود را تهیه کنید.#‌فناوری #‌دانش منبع: آلامتو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در پاییز امسال، اپل AirPods Pro 2 را با سه ویژگی جدید برجسته به‌روزرسانی می‌کند؛ صدای تطبیقی، صدای شخصی‌سازی شده، و آگاهی مکالمه.

3 ساعت پیش

همشهری‌آنلاین نوشت: تاکنون چندین نمونه بسیار خوب از کامپتوسورس در سنین مختلف به‌دست آمده است؛ از بچه‌های کوچک تا نمونه‌های بالغ. ۴۰سال پیش، دانشمندان تصور می‌کردند ردپاهای کرمان، متعلق به چنین موجودی بوده است.

6 ساعت پیش

یک مطالعه جدید گزارش می دهد که ستاره شناسان قدیمی ترین نمونه های شناخته شده مولکول های آلی پیچیده را در جهان کشف کرده اند.

4 ساعت پیش

براساس گزارش‌های رسمی سامسونگ سهم بزرگی از بازار تلفن افغانستان را در اختیار دارد و پس از آن به ترتیب اپل و شیائومی در جایگاه دومو سوم ایستاده‌اند.

7 ساعت پیش

زومیت نوشت: موز و پرتقال برایتان تکراری شده است؟ با میوه‌های عجیبی آشنا شوید که شاید دلتان بخواهد آن‌ها را امتحان کنید.

4 ساعت پیش

انتظار می رود سونی به زودی یک هدفون پرچمدار TWS را عرضه کند.

5 ساعت پیش

یک گونه انسانی منقرض شده که صدها هزار سال پیش می زیسته، ممکن است عمداً نمادهای معنادار مرتبط با مرگ خود را در اعماق غارهای آفریقای جنوبی دفن کرده باشد، رفتارهای پیشرفته‌ای که عموماً منحصر به نئاندرتال‌ها و انسان‌های مدرن و انسان خردمند هستند. اگر تایید شود، این دفن‌ها اولین دفن‌هایی خواهند بود که دست‌کم 100000 سال پیش تاکنون شناخته شده‌اند.

3 ساعت پیش

شاتل‌ موبایل رنج جدید شماره سیم‌کارت‌های هوشمند خود را با پیش شماره ۰۹۹۸ و کد ۱۹ به بازار ارتباطات کشور عرضه کرد.

7 ساعت پیش

یک پزشک نوشت: وقتی عکسی تاریخی ثبت می‌شود، عکاس یک کادر خاص با توجه به هنر و چیزی که می‌خواهد بیان کند، می‌بننند، اما در ورای این کادر برخی چیز فنا می‌شوند و هرگز دیده نمی‌شوند.

6 ساعت پیش

بیشتر...