خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

بابلی ها رکورد دار بیشترین شرکت کنندگان در مراسم اربعین در سطح مازندران هستند اخبار مازندران اخبار استانها تسنیم Tasnim


بابلی‌ها‍ رکورد دار بیشترین شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین در سطح مازندران هستند

مسئول ستاد پیاده‌روی اربعین حسینی راهیان کربلا ، گفت : مردم بابل بیشترین شرکت کنندگان در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در سطح استان مازندران را شکل می‌دهند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرنگارخبرگزاری تسنیمازبابل، محمدحسین طبرستانی مسئول ستاد پیاده‌روی مردمی اربعین حسینی راهیان کربلا در جمع خبرنگاران‌ با بیان این مطلب که اربعین یک فریاد رسا از واقعه بزرگ عاشورا است، گفت: فلسفه وجودی اربعین حسینی امتداد فرهنگ ایثار و شهادت است و فرصتی ارزشمند در تقویت ارزش‌های دینی و همبستگی میان امت اسلامی در جریان‌سازی ظهور است.

وی ادامه داد: ستاد مردمی پیاده روی اربعین حسینی براساس دغدغه مقام معظم رهبری از سال 1393 شکل داده شد تا به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی کند و لذا در داخل عراق موکب فاطمه‌الزهرا شهر کربلا را به ثبت رسانده‌ایم.

مسئول کانون‌های فرهنگی و تبلیغی کشور، اظهار کرد: نگاه ما به حوزه اربعین، فعالیت‌های جهادی و اجتماعی در داخل کشور برای افزایش قدرت درونی جامعه شیعی و ظرفیت‌سازی برای ایجاد یک همگرایی و هم‌پوشانی مجموعه‌های مردمی در سطح کشور است.

وی ادامه داد: موضوع اربعین برای یک زمان خاص نیست بلکه باید دستاوردهای اربعین در همه امور در طول سال سرریز شود.

طبرستانی با بیان این مطلب که از نگاه مقام معظم رهبری اربعین تمدن‌ساز است ، خاطرنشان کرد: ما در مجموعه مردمی اربعین به دنبال طرح‌ریزی و جریان‌سازی تمدنی دوران ظهور هستیم و این را برای خودمان تکلیف می‌دانیم.

مسئول ستاد پیاده‌روی اربعین حسینی راهیان کربلا تصریح کرد: از طریق برپایی مراسم اربعین در عراق می‌توانیم فرصت اقتصادی خوبی را برای دو کشور ایجاد کنیم و این فرصت هم‌گرایی به تقویت جریان شیعی دو کشور می‌انجامد.

وی با اشاره به این که بابلی‌ها بیشترین ثبت‌نام شرکت در مراسم اربعین در سطح استان مازندران را برای اربعین امسال تشکیل می‌دهند، گفت: دو محور اصلی خدمت‌رسانی به زائران اربعین امسال در موکب فاطمه الزهرا(س) شهر کربلا در دو حوزه کودک و نوجوان و نیز بخش خانواده و بانوان است و حال تدارک امکانات بیشتری در اسکان و خدمت‌رسانی به بانوان در یکی از مدارس شهر کربلا در جوار ورزشگاه المپیک کربلا هستیم.

طبرستانی خدمت رسانی در حوزه درمان را به زائران اربعین را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در اربعین امسال درمانگاه امام سجاد(ع) با 80 نفر از کادر درمان که متشکل از پزشک عمومی، متخصص و پرستار است که با همکاری بسیج جامعه پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و قرارگاه جهادی سجادیه در کربلا به زائران خدمت رسانی‌می‌کند.

وی با بیان این مطلب که پیش‌بینی ما از اسکان زائران 5000 نفر در روز در موکب فاطمه(س) در شهر کربلا است، اظهار کرد: موکب فاطمه الزهرا(س) شهر کربلا از 16 تا 27 شهریور پذیرای زائران است و مانند سال‌های گذشته یک ایستگاه پذیرایی شبانه‌روزی در کنار میدان شهدا در شهر کربلا برپا خواهیم کرد.

جانشین قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان از ساخت یک مجموعه تصفیه آب برای خدمت رسانی به زائران اربعین در شهر کربلا خبر داد و گفت: یک مجموعه تصفیه آب در حال ساخت داریم که در کربلا در ایام اربعین روزانه 20 هزار لیتر آب تصفیه می‌کند و در اختیار دیگر مواکب اربعین قرار می‌دهد و در کنار آن هم دستگاه یخ‌ساز ما روزانه 240 قالب یخ در ایام اربعین تولید مانند گذشته تولید خواهد کرد.

برای برخی داوطلبان کنکور "کارنامه" صادر نشده است!
زیرساخت های ‌پیاده روی اربعین در خراسان جنوبی فراهم شد
عراق| پیاده روی اربعین و احداث پلی برای تسهیل عبور زائران
خدمت رسانی به مناطق محروم جایگزین جهادگران برای پیاده روی اربعین


مسئول مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی کشور ، خاطرنشان کرد: مراسم عزاداری در موکب فاطمه الزهرا(س) کربلا در دو نوبت ظهر و شب برگزار می‌شود و سخنرانان و مداحان مطرح کشور در این برنامه استفاده می‌شود و بخشی از برنامه‌ها هم از شبکه‌های صدا و سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/ی#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سحر دولتشاهی با انتشار یک عکس اینستاگرامش را بروز کرد.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشگری منوط به تامین منابع یا مدیریت مصارف است.

2 ساعت پیش

اعلام برخی واردکنندگان و البته تائید مسئولان مربوطه از به سرقت رفتن قطعات خودروهای وارداتی که در گمرک و بنادر قرار دارد، حکایت دارد؛ آن طور که مدیر عامل سازمان اموال تملیکی گفته اکنون تعداد زیادی خودروی وارداتی دپو شده وجود دارد که بسیاری از قطعات آنها به سرقت رفته است.

2 ساعت پیش

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه در حد تراز انقلاب اسلامی است تاکید کرد: با وجود تحریم و فشار حداکثری به کوری چشم دشمنان، توان نظامی جمهوری اسلامی ایران قدرتمند است.

2 ساعت پیش

ویس‌کرمی؛ عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: کاری را که دولت‌ها و مجلس‌های گذشته درباره رتبه بندی شهامت انجام آن را نداشتند، کمیسیون ورود پیدا کرد و آن را به سرانجام رساند. مبالغی که از شهریور ۱۴۰۰ به معلمان پرداخت نشده، دِینی به گردن دولت محسوب می‌شود.

2 ساعت پیش

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ریزش قیمت طلا و سکه در بازار طی روزهای اخیر، گفت: در صورت انتشار اخبار مثبت از مذاکرات و کاهش نرخ دلار، قیمت طلا و سکه نیز کاهش می یابد.

2 ساعت پیش

وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه نگاه ما پایداری خودکفایی در گندم و نان است، گفت: در سال‌های گذشته خودکفایی گندم داشتیم، اما این حرکت سینوسی بود و ما به دنبال پایداری این امر هستیم.

2 ساعت پیش

قیمت سمند LX امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ به ۳۱۱ میلیون تومان و قیمت پراید ۱۳۱ به ۱۸۳ میلیون تومان رسید.

2 ساعت پیش

بیشتر...