درمان بی میلی در زندگی ۱۵ راه درمان بی میلی بی انگیزگی در زندگی

درمان بی میلی در زندگی
بی میلی در زندگی شامل عدم علاقه به جنبه های مختلف زندگی، از جمله کارهای عادی روزمره و فعالیت های اجتماعی است. این مشکل اغلب در درجات مختلف در افراد سالم دیده می شود، اما همچنین می تواند علامت تعدادی از شرایط مختلف بهداشت روان از جمله افسردگی باشد. بی میلی در زندگی با احساس بی تفاوتی و کمبود احساسات مشخص می شود. این اصطلاح اغلب برای توصیف کمبود مراقبت یا نگرانی استفاده می شود، اما در زمینه های بهداشت روان، این کاهش علاقه به جنبه های مختلف وقایع زندگی اغلب نشانه یک بیماری است.
سرفصل های مقاله
بی میلی در زندگی
علائم بی میلی در زندگی
علل بی میلی در زندگی
تشخیص بی میلی در زندگی
درمان بی میلی در زندگی
۱. داروها
۲. روان درمانی
قدم‌هایی برای درمان بی میلی در زندگی
۱.اهداف کوچک تعیین کنید.
۲. پروژه های بزرگ را به مراحل کوچک تقسیم کنید.
۳. مراقب عوامل محرک باشید.
۴.روال خود را تغییر دهید.
۵. دوباره شروع کنید.
۶. برای درمان بی انگیزگی ، مقداری شکلات یا خوراکی‌ های آزادکنندهٔ دوپامین بخورید.
۷. از رنگ سبز بیشتر استفاده کنید.
۸. با ساده سازی، میل به زندگی را افزایش دهید.
۹. به دستاوردهایتان فکر کنید.
۱۰. اهداف قابل اندازه گیری تعیین کنید.
۱۱. روابط تان را عمیق تر کنید تا انگیزه بیشتری داشته باشید.
۱۲. برای درمان بی انگیزگی ، قدردانی کنید.
۱۳. انرژی خود را افزایش دهید تا انگیزه شما در زندگی بیشتر شود.
نتیجه گیری

در یک مطالعه که در سال 2019 در مجله PLOS ONE منتشر شده است، محققان انواع متفاوت بی میلی در زندگی را مشخص کرده اند:

 • فقدان احساسات مثبت و منفی است.
 • فقدان رفتارهای مبتنی بر خود است.
 • که با انگیزه کمتر، پاسخ های عاطفی ضعیف و عدم تعامل اجتماعی مشخص می شود.

تحقیقات نشان می دهد که بی میلی و عدم لذت ارتباط تنگاتنگی دارند. همچنین افرادی که سطح بالاتری از بی انگیزگی را تجربه می کنند، کمتر از زندگی خود لذت می برند.

 

برخی از علائم بی میلی که در صورت شدت داشتن، نیاز به درمان بی میلی در زندگی دارند، عبارتند از:

 • دشواری در انجام کارهای روزمره
 • احساس بی تفاوتی
 • فقدان احساسات
 • عدم علاقه به انجام فعالیت ها
 • نداشتن انگیزه برای تحقق اهداف
 • سطح انرژی پایین
 • کاهش مشارکت در فعالیت ها
 • پاسخ های غیراحساسی به هر دو رویداد مثبت و منفی

بی میلی ممکن است غالباً از علائم افسردگی باشد، اما این دو مورد یکسان نیستند.

 

بیشتر مردم هر از گاهی احساس بی میلی می کنند. وقتی این بی تفاوتی مداوم باشد و ابعاد مختلف زندگی را تحت تأثیر قرار دهد، به یک مشکل مهم تبدیل می شود و نیاز به درمان بی میلی در زندگی دارد.

برخی از شرایط مختلفی که ممکن است باعث بی میلی شوند عبارتند از:

 • بیماری آلزایمر
 • اضطراب
 • افسردگی
 • زوال عقل موقتی
 • بیماری پارکینسون
 • روان گسیختگی
 • سکته

وقتی بی میلی مزمن و شدید است، می تواند در بسیاری از زمینه های مختلف زندگی تداخل ایجاد کند. بی انگیزگی می تواند عملکرد خوب را در محل کار دشوار کند، روابط اجتماعی را مختل کند و حتی انجام کارهای اساسی مراقبت روزانه از خود را دشوار کند.

 

متخصصان برای درمان بی میلی در زندگی ، ابتدا به تشخیص این مشکل و شدت آن می پردازند.روانپزشکیا درمانگر در مورد احساسات شما، رفتارها و عملکرد شما در زمینه های مختلف زندگی سوالاتی را می پرسد. در برخی موارد، پزشک شما همچنین ممکن است معاینه جسمی انجام دهد یا آزمایشات آزمایشگاهی را برای رد سایر شرایط پزشکی که ممکن است در علائم شما موثر باشند، انجام دهد.

 

درمان بی میلی به دلایل اساسی بستگی دارد. افراد ممکن است بتوانند احساسات عمومی بی انگیزگی را از طریق تغییر سبک زندگی و مراقبت از خود مدیریت کنند، اما علائم ناشی از بیماری های پزشکی یا روانی باید توسط ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما رفع شود. برای بسیاری از شرایط، درمان بی میلی در زندگی ممکن است شامل دارو، روان درمانی یا ترکیبی از این دو باشد. برای بی میلی ناشی از اختلالات نورودژنراتیو پیشرونده، پزشک ممکن است داروهایی را برای آزمایش و رفع این علائم تجویز کند.

 

نمونه هایی از داروهایی که ممکن است برای درمان بیماری هایی که بی میلی را به عنوان یک علامت نشان می دهند، استفاده شود:

 • داروهای ضد افسردگی
 • داروهای ضدروان پریشی
 • محرک ها

 

هنگامی که بی تفاوتی به یک بیماری مانندافسردگییا اضطراب مربوط می شود، ممکن است پزشک، روان درمانی را نیز توصیه کند. رفتار درمانی شناختی (CBT) روشی است که به افکار و رفتارهای اساسی می پردازد که ممکن است در احساس بی تفاوتی و انگیزه ضعیف نقش داشته باشند.

 

 

۱. .

به عهده گرفتن بیش از حد مسئولیت و سپس عدم انجام کارها می تواند احساس شکست وبی انگیزگیدر شما ایجاد کند. درعوض، بر انجام کارهای كوچكتر كه قابل كنترل هستند، تمركز كنید.

 

.

احساس ناراحتی و بی میلی در هنگام مواجه شدن با یک پروژه بزرگ طبیعی است. با پرداختن به قسمت کوچکی از پروژه در هر روز، می توانید به سمت هدفی پیشرفت کنید حتی اگر با احساس بی میلی دست و پنجه نرم کنید.

 

توجه کنید که آیا شرایط خاص یا عوامل استرس زایی وجود دارد که احساس بی میلی در شما ایجاد می کند. از بین بردن موانعی که باعث می شوند بی انگیزه شوید، می تواند به شما  در درمان بی انگیزگی کمک کند.

 

گاهی اوقات تکرار کردن کارهای روزانه می تواند احساس بی میلی در شما ایجاد کند. به دنبال راه هایی برای خارج شدن از برنامه معمول خود باشید، حتی اگر این تغییرات نسبتاً کم باشد.

 

نکته مهم اینجاست که با شروع دوباره، شما یک انفجار انرژی خواهید داشت. این یکی از یافته های مطالعه دانشکده تجارت وارتون است. محققان دریافتند که “نشانگرهای بین زمان” یعنی انتخاب یک زمان برای شروع دوباره، ما را تشویق می کنند تا دوباره یک نگاه کلی به زندگی مان داشته باشیم. این نگاه کلی باعث می شود برای درمان بی میلی در زندگی ، شکست ها را از خودمان جدا کنیم و برای انجام کارهای بیشتر انگیزه پیدا کنیم.

 

برای افزایش سطح انگیزه، مقداری شکلات بخورید. این خوراکی نه تنها خوشمزه است و به راحتی در دسترس است؛ بلکه تأثیرات شکلات بر مغز به خوبی بررسی شده است که می تواند در درمان بی میلی در زندگی موثر باشد. شکلات باعث ترشح سروتین و دوپامین می شود که ضربان قلب شما را بالا می برد و انگیزه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین شکلات‌ به خصوص شکلات سفید، یک اثر ضد افسردگی خفیف دارند.سایر مواد غذایی القا کننده دوپامین که می توانند به حفظ رژیم غذایی سالم و درمان بی انگیزگی کمک کنند، عبارتند از: زغال اخته، اسپیرولینا و ماهی های سرشار از چربی های امگا 3.

درمان بی میلی در زندگی

برخی از رنگ ها باعث می شوند که به چیزهای خاصی فکر کنیم. برای مثال رنگ قرمز، حس خطر و هشدار داشته و مردم زودتر به این رنگ واکنش می دهند. محققان به این نتیجه رسیدند كه احاطه كردن به خود با رنگ سبز باعث افزایش انگیزه می شود. و همچنین نگاه به رنگ سبز باعث ایجاد خلاقیت می شود .

 

برنامه ریزی خلاقانه، به شما امکان می دهد ساده سازی کنید. با حذف فعالیت هایی که شما را تحریک نمی کنند یا آن ها را دوست ندارید، می توانید اطمینان کنید که وقت خود را به حداکثر می رسانید و انرژی خود را برای دستیابی به اهدافی که دوست دارید، متمرکز می کنید. برای ساده سازی، موارد غیر ضروری را از بین ببرید و موارد ضروری اما پیچیده را به قدم ها و مراحل ساده و کوچک تبدیل کنید. وقتی این کار را انجام می دهید، زندگی شما بیشتر متمرکز می شود و تمرکز بیشتر منجر به افزایش انگیزه می شود.

 

یکی از مواردی که انگیزه را کاهش می دهد و باعث به تعویق انداختن کارها می شود، این است که ما موفقیت خود را نه از میزان پیشرفت، بلکه از آرزوها و آرمان های خودمان بسنجیم. اگر با تکیه بر دستاوردها و تلاش هایی که در گذشته داشته ایم، به سوی هدف ها و آرزوهایمان برویم، به درمان بی میلی در زندگی نزدیک شده ایم. اگر مدام خودتان را سرزنش می کنید یا احساس پوچی دارید، لیستی از دستاوردها و توانایی هایی که دارید، تهیه کنید و آن را نزدیک خودتان نگه دارید.

 

با تعیین هدف، انگیزه را افزایش می دهید و مغز را آموزش می دهید تا فقط روی چیزهای خاص و قابل اندازه گیری تمرکز کند. وقتی ما در حال پیشرفت واقعی نسبت به اهداف خود هستیم، احساس شادتری داریم. هدف هایتان را بنویسید و واحد اندازه گیری برای آن مشخص کنید. مثلا اگر می خواهید در سه ماه ۹ کیلو کم کنید، آن را به ماهی سه کیلو تقسیم کنید و انتهای هر ماه بسنجید که چقدر پیشرفت کرده اید.

درمان بی میلی در زندگی

شما بیشتر از تمرکز روی روابط ساده، روی تعمیق روابط و انجام کارهایی تمرکز می کنید که واقعاً باعث خوشحالی تان می شوند. اگر تمرکزتان را بر بخشش و سپاسگزاری بگذارید و خود را با افرادی با ذهنیت مشابه خودتان احاطه کنید، انرژی انگیزشی شما همیشه بالا خواهد بود و درمان بی میلی در زندگی محقق می شود.

 

اگر به خاطر داشته های خود شکرگزار باشید، کمتر حسادت می کنید و دست از مقایسه کردن خود با دیگران برمی‌دارید. قدردانی، انرژی و احساس فراوانی شما را افزایش می دهد. سپاسگزاری، همچنین خلاقیت شما را بسیار بیشتر می کند و انگیزه شما را تعمیق می بخشد. نوشتن شکرگزاری می تواند در درمان بی میلی در زندگی بسیار موثر باشد.

 

انرژی یک محرک بزرگ است. وقتی از کارهایی که انجام می دهیم هیجان زده ایم، سطح بالایی از انرژی را تجربه می کنیم. سطح بالای انرژی باعث رشد مداوم و اعتماد به نفس بالاتری می شود. یکی از بهترین راه ها برای افزایش انرژی، بهبود خواب و رژیم غذایی است.

 

در این مقاله به کاهش بی انگیزگی در زندگی و قدم هایی که خودتان می توانید برای درمان بی میلی در زندگی بردارید اشاره شد. برنامه ریزی، هدفمند بودن، دیدن نکات مثبت زندگی مثل دستاوردها و داشته ها، ارتباط با افراد مثبت و … انگیزه و انرژی را در زندگی بیشتر می کند. اما به یاد داشته باشید که همه ما انسانیم و روحیتان متفاوتی داریم. ما نمی توانیم همیشه پر از انگیزه و انرژی باشیم. طبیعی است که در زمان هایی از زندگی احساس بی میلی کنیم، فقط باید تلاش کنیم که از این بی انگیزگی ها بیرون بیایم و میل دوباره مان به زندگی را به دست بیاوریم.

/(امتیاز)

بی میلی عاطفی به چه معناست؟

فقدان احساسات مثبت و منفی است.

بی میلی در زندگی چگونه تشخیص داده می شود؟

متخصصان برای درمان بی میلی در زندگی ، ابتدا به تشخیص این مشکل و شدت آن می پردازند. روانپزشک یا درمانگر در مورد احساسات شما، رفتارها و عملکرد شما در زمینه های مختلف زندگی سوالاتی را می پرسد.

برای درمان بی میلی معمولا از چه داروهایی استفاده می شود؟

داروهای ضد افسردگی
داروهای ضدروان پریشی
محرک ها#‌افسردگی #‌روانشناسی منبع: روانشناسی روان آرام

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نوجوان بودن سخت است. پدر و مادر یک نوجوان بودن اغلب می تواند احساس سخت تری هم داشته باشد. لازم به یادآوری است که شما بزرگسال هستید: شما بهترین الگوی

۱ هفته پیش

علت دیر راه افتادن کودکان چیست؟ چه زمانی دیر راه افتادن بچه را جدی بگیریم؟ کاردرمانی برای درمان دیر راه افتادن کودکان چه راهکارهایی دارد؟

۱ هفته پیش

تربیت جنسی کودک تربیت جنسی کودکان فقط مربوط به رابطه جنسی نیست. این موضوع همچنین احساسی است که کودک شما نسبت به بدن در حال رشد خود دارد. همچنین تربیت جنسی

۱ هفته پیش

تنوع طلبی زمانی بوجود می‌آید که شخص تجربه لذت از یک موقعیت را کسب کرده باشد. مثلا او باید لذتی را در غذا خوردن کسب کرده باشد تا به تنوع طلبی در این زمینه روی بیاورد. در واقع این ویژگی در اشخاص بنیادین است. باید آن را محدود کرد و تحت کنترل درآورد.

۱ هفته پیش

هر یک از ما از نظر جنسی منحصر به فرد هستیم. همه ما شخصیت های پیچیده و ترجیحات کاملاً فردی داریم. با این حال رابطه جنسی نیز مانند رابطه عاشقانه، یک رابطه

۱ هفته پیش

سرزنش کردن خود یا همان خود خوری یک عادت رفتاری است که برخی از افراد را درگیر کرده است.

۱ هفته پیش

اکثر زوج هایی که ازدواج می کنند یا تصمیم به زندگی مشترک دارند، معمولاً قصد بچه دار شدن نیز دارند. در گذشته، داشتن خانواده های بزرگ معمول بود و این به

۱ هفته پیش

اعتماد پایه و اساس هر رابطه عاشقانه ای است. یک رابطه بدون اعتماد نمی تواند واقعاً شکوفا شود و سالم بماند؛ زیرا فردی که اعتماد ندارد، انرژی عاطفی زیادی را

۱ هفته پیش

کابوس یک رویای وحشتناک و ناخوشایند است که دستگاه عصبی شخص را تحریک می‌کند و در نتیجه شخص به‌طور ناخودآگاه به آن پاسخ عصبی می‌دهد.

۱ هفته پیش

خانواده خانواده امن ترین جامعه و اولین اجتماعی است که هر فرد پای در آن می گذارد. به عبارتی این اولین بودن مسئولیت بالایی را ایجاد می کند برای امن شدن.

۱ هفته پیش

بیشتر...