پرشین وی |
۴ هفته پیش

کاربرد جوش شیرین در خانه تکانی کاربرد جوش شیرین در خانه داری

در خانه تکانی‌ها، جوش شیرین را فراموش نکنید

جوش شیرین به عنوان پاک کننده انواع سطوح البته به جز سطوح چوبی کاربرد فراوانی دارد. سرامیک و کاشی های مختلف از جمله مهمترین مواردی هستند که می توانید با این ترکیب تمیز کنید.

ازجوششیرین برای تمیزی و درخشندگی لوازم و ظروفی که جنس استیل دارند مانند سینک‌های ظرفشویی می‌توانید استفاده کنید.جوش شیرین یک پاک کننده چندمنظوره است که هم غیرسمی بوده و هم به محیط زیست آسیبی نمیزند و به همین دلیل اگر قصد دارید کمتر از پاک‌کننده‌های شیمیایی در خانه استفاده کنید، جوش شیرین میتواند جایگزین بسیار خوبی باشد. کاربرد جوش شیرین در خانه تکانی را درپرشین ویببینید.

کاربرد جوش شیرین در خانه تکانی

بسیاری از ایرانی‌ها این روزها مشغول تمیز کردن خانه‌اند و از هر راهی برای تمیز کردن خانه به بهترین نحوه استفاده می‌کنند.در این مدت لازم است با بهترین شوینده‌هایی که مطمئنا در خانه دارید آشنا شوید، که در اینجا به معرفی جوش‌شیرین در خانه تکانی می‌پردازیم:

** جوش شیرین، به عنوان پاک کننده انواع سطوح، البته به جز سطوح چوبی کاربردفراوانی دارد.سرامیک و کاشی‌های مختلف، از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که می‌توانید با این ترکیب تمیز کنید.

کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه

** بهتر است برای شستن سرویس بهداشتی و یا ظرف‌شویی و سرویس حمام، از خمیر جوش‌شیرین استفاده شود که ازمخلوط جوش شیرین با آب به دست می‌آید.

** از جوش شیرین برای شست‌وشوی داخل و یا بدنه‌ی کتری نیز استفاده می‌شود و باعث براق شدن آن‌ها می‌شود.مقداری جوش شیرین را درون کتری بریزید و بگذارید تا آب بجوشد.
سپس آن را بشویید و رسوب‌ها را از بین ببرید.بهتر است برای شستن سرویس بهداشتی و یا ظرف‌شویی و سرویس حمام، از خمیر جوش‌شیرین استفاده شود که از مخلوطجوش شیرین با آب به دست می‌آید.

** محلول‌های جوش شیرین، کاربردهای بسیار زیادی در خانه دارند که از جمله می‌توان به محلول جوش شیرین و پودرلباس‌شویی، و همچنین جوش شیرین و سرکه که جزو پر کاربردترین‌ها هستند، نام برد.این محلول می‌تواند تمامی لکه‌های موجود در خانه را از بین ببرد.البته دقت داشته باشید آن را روی سطوح چوبی و پارچه‌ای نکشید.

تمیز کننده های طبیعی

** از جوش شیرین در پاک کردن روزانه‌ی گاز، ماشین ظرف‌شویی و ماشین لباس‌شویی استفاده می‌شود.مقداری پودر جوش شیرین را روی یک پارچه بکشید و گاز را تمیز کنید تا براق شود.

** جوش شیرین برای جلا بخشیدن وسایلی از جنس نقره نیز بسیار مفید است و لکه‌های روی آن‌ها را نیزاز بین می‌برد.البته دقت داشته باشید که خیلی زیاد از آن استفاده نکنید.

باشگاه خبرنگاران#‌نکات_آشپزی منبع: پرشین وی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...