حقوق نیوز |
1 ماه پیش

وقتی مهارت خاصی ندارید چگونه موفق شوید حقوق نیوز

وقتی مهارت خاصی ندارید چگونه موفق شوید؟!

یک دروغ برای همیشه به ما تلقین شده که چطور در زندگی موفق شویم: کشف کنید که در چه چیزی بهترین هستید، روی آن سخت کار کنید تا در دریایی از ثروت و موفقیت شناور شوید.

اگر با استعداد خاصی متولد شده باشید، این پند به خوبی جواب می‌دهد، اما برای یک نفر دیگر می‌تواند نوعی شکنجه روحی باشد. اگر براساس طبق‌بندی‌های جهانی، مهارت خاصی ندارید چه باید بکنید؟

اگر در خیلی چیزها فقط در سطح قابل قبولی هستید چه باید بکنید؟

خبر خوب این‌که، تقریبا همه این‌گونه هستند، و این شامل افراد فوق‌العاده موفق هم می‌شود. تعداد بسیار کمی از افراد موفق واقعا در چیزی بهترین هستند. آنها ترکیبی مفید از چیزهای زیادی هستند که مهم‌اند.

بیل گیتس، بهترین برنامه‌نویس دنیا نیست، بزرگ‌ترین سخنران دنیا هم نیست، در فروشندگی یا حسابداری هم بهترین نیست. اما در این زمینه‌ها تا حد قابل قبولی خوب است، و یاد گرفته که مهارت‌هایش را جوری با همدیگر پیوند دهد که نتیجه باارزش‌تری دربرداشته باشد.

ویل اسمیت ادعا نمی‌کند که بهترین هنرپیشه یا موسیقی‌دان دنیاست. اما این مهارت‌ها را با هم جور کرده و با یک شخصیت جذاب ترکیب نموده، زیرکانه برای خودش برند شخصی درست کرده و نظام کاری سرسختانه خودش را دارد. کل او بسیار عالی‌تر از اجزای اوست.

بیشتر این افراد اگر روی یکی از مهارت‌هایی که در آن بهترین هستند متمرکز می‌ماندند، مرتکب اشتباه وحشتناکی می‌شدند. استیو جابز احتمالا فروشنده اتومبیل‌هاتی دست دوم می‌شد!

حتی وقتی توانمندی‌های شما معمولی هستند، ترکیب زیرکانه متوسط‌ها می‌تواند شما را تبدیل به پدیده‌ای گرانبها کند.

فرض کنید شما یک بازیکن تنیس در حد قابل قبولی هستید، شما عاشق مسابقات هستید اما می‌دانید که هرگز یک قهرمان جهانی نخواهید شد. این مهارت به تنهایی چندان ارزشی ندارد، اما یادبگیرید که این مهارت را با توانایی خوب آموزش دادن ترکیب کنید. بعدها می‌توانید بفهمید چگونه ویدئوهای آموزشی بسازید، و چطور خودتان را در اینترنت مطرح کنید. شما در ساختن این ویدئوها یا در تبلیغات آنلاین بهترین نخواهید بود، اما ترکیب مهارت‌های متوسط و معمولی هم منحصربفرد هستند. شما می‌توانید کسب و کار پررونق آنلاین راه بیاندازید، و کاری را که عاشقش هستید انجام دهید و در عین حال مهارت‌های شخصی‌تان هم هرگز فراتر از خوب و قابل قبول نرود.

این شیوه در هر حرفه‌ای کاربرد دارد. یک تاجر معمولی که کمی از اصول و قوانین را فراگرفته باشد، یا زبان بدن را بلد باشد و یا برنامه‌نویسی، طراحی،… را بداند می‌تواند منافع بزرگی نسبت به رقبایش کسب کند. ضمنا، ممکن است بگویید چیزی که از یک نفر، یک تاجر بزرگ می‌سازد، ائتلافی از مهارت‌های مرتبط مانند روانشناسی و انظباط شخصی است.

استعدادهای فردی، رایج هستند، اما مهارت‌های ترکیبی کمیابند. اگر می‌خواهید ارزش‌تان را بالا ببرید، از نقاط قوت‌تان قدمی به عقب برگردید و ساختن ترکیبی گسترده‌تر از آنها را مدنظر قرار دهید و به آن فکر کنید.#‌روانشناسی #‌روانشناسان منبع: حقوق نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...