خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

توسعه جامعه نیازمند تغییر نگرش است رضوی

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه:
توسعه جامعه نیازمند تغییر نگرش است
به گزارش خبرنگارخبرگزاری رضوی، جلیل بالایی ظهر پنج شنبه در آیین اختتامیه همایش علمی – پژوهشی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات روایی که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: نقش هنر ادبیات و واژگان در غنی سازی و اغنا فکری برای جامعه که بتواند امام را بهتر بشناسد و در مسیر اعتلا آن قرار گیرد، بسیار مهم است. در ادبیات امام رضا(ع)  و در حدیث ها و روایت‌های منسوب به ایشان کلماتی هستند که نشان دهنده رفتار عدالت گرایانه امام در بخش های مختلف است.
وی افزود:  این رفتار نشان می دهند که امام رضا (ع) آرمان خواه بوده اند. علاوه بر این ایشان به عرصه های مختلف زندگی توجه داشته اند و نقش اولویت بندی را نیز به ما نشان داده اند.
مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه تصریح کرد:  ما همواره در جامعه با یک سوال اساسی که چرا با وجود این همه ظرفیت هایی که در سرزمینمان وجود دارد، نتوانسته ایم رشد کنیم؟! مواجه هستیم. که بخشی از آن ناشی از نگاه مقطعی ما است چراکه ما برای توسعه یافتگی نقطه ای حرکت کرده ایم اما نتوانستیم آن ها را به  هم متصل کنیم. برای توسعه می بایست انسان های توسعه خواه و توسعه گرا تربیت کنیم. هیچ راهی جز تغییر نگاه و نگرش به موضوعات و هیچ ابزاری جز گفتگو کردن و آموزش برای این تغییر وجود ندارد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تهران-مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف از تداوم و اجرای مستحکم تر طرح شمیم خدمت در سال جاری خبر داد و گفت: به منظور حرکت در مسیر تولید، طرح «شمیم خدمت» با رویکرد توانمدسازی و اشتغال خانواده ها با استفاده از ظرفیت امامزادگان و موقوفات، امسال با قوت بیشتری در همه کشور اجرا می شود.

2 دقیقه پیش

یک خبرنگار ترکیه‌ای با تمجید از گل زیبای مهدی قایدی بازیکن استقلال در دیدار با الاهلی عربستان از احتمال انتقال این مهاجم به اروپا خبر داد.

3 دقیقه پیش

تهران- سخنگوی ستاد ملی مقابله کرونا گفت: شاخص ها نشان می دهد میزان رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در حال افزایش است.

3 دقیقه پیش

۱۷ آوریل (۲۸ فروردین) پنجاه و هفتمین سالگرد تولد فورد ماستنگ است که با خبر خوشی برای این برند خوشنام همراه خواهد بود. این دومین سال پیاپی است که موستانگ عنوان پرفروش‌ترین خودروی اسپورت در دنیا را کسب می‌کند و ۶ سال پشت سر هم است که بهترین فروش کوپه اسپورت را به دست می‌آورد.

3 دقیقه پیش

رایزنی‌های تیم مذاکره‌کننده ایرانی و اعضای۱+۴ همچنان در وین در جریان است.

6 دقیقه پیش

بندرعباس-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دفاع مقدس یکی از ماندگارترین وقایع تاریخی کشور است که در آن حماسه‌های بسیاری توسط رزمندگان هرمزگانی صورت پذیرفت.

10 دقیقه پیش

بندرعباس-معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی هرمزگان گفت: همه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها، دیپلم و زیر دیپلم که دارای برگ آماده به خدمت پایه خدمتی اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ هستند به خدمت سربازی فراخوانده شده اند.

12 دقیقه پیش

رایزنی‌های تیم مذاکره‌کننده ایرانی و اعضای ۱+۴ همچنان در وین در جریان است.

12 دقیقه پیش

رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم با تاکید بر اینکه مصرف خوراکی الکل هیچ تاثیری در بهبود و پیشگیری از کرونا ندارد، گفت: مصرف خوراکی الکل صنعتی، عوارض خطرناکی به دنبال دارد.

12 دقیقه پیش

مطهری گفت: می‌دانیم که پرسپولیس DNA و ژن قهرمانی دارد و همیشه تلاش می‌کند در این مسیر حرکت کند.

13 دقیقه پیش

تهران-فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیام تبریکی به فرمانده کل ارتش ، ۲۹ فروردین ماه را یوم الله ظهور یک قدرت دفاعی انقلابی و مکتبی برای نظام و ملت ایران دانست و تاکید کرد: وحدت ارتش و سپاه آرزوهای دشمن را باطل ساخته است.

13 دقیقه پیش

تهران- طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، مجموعا ۲۵۰۰ میلیارد تومان به ۶۰ میلیون ایرانی به عنوان یارانه ماه مبارک رمضان واریز شد.

14 دقیقه پیش

جانشین وزیر آموزش و پرورش در طرح هدایت (هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک مدرسه و یک کلاس درس) گفت: بیش از ۲۳۰ هزار تبلت و موبایل و ابزار هوشمند در سراسر کشور تهیه و توزیع شد.

14 دقیقه پیش

سوالی که وزیر امور خارجه باید در این زمینه پاسخ دهد این است: دوره روی کار بودن او و دولت متبوعش دقیقا واجد چه امتیازی برای طرف غربی است که همواره آنها را نسبت به از دست دادن این زمان مورد خطاب قرار می‌دهد؟

یک ربع پیش

روز گذشته شاخص داو جونز با ۰.۹۰درصد افزایش معاملات را به پایان برد.

یک ربع پیش

بیشتر...