زومیت |
6 ماه پیش

بد قولی اسپاتیفای: پشتیبانی از محتوای صوتی HiFi همچنان در دسترس نخواهد بود زومیت

بد قولی اسپاتیفای؛ پشتیبانی از محتوای صوتی HiFi همچنان در دسترس نخواهد بود

بد قولی اسپاتیفای؛ پشتیبانی از محتوای صوتی HiFi همچنان در دسترس نخواهد بود

طبق اعلام اسپاتیفای، پشتیبانی از محتوای صوتی با بیت‌ریت بالا در این سرویس تا مدت نامعلومی به تأخیر خواهد افتاد و این در‌ حالی است که قابلیت مذکور در اکثر سرویس‌های استریم موسیقی رقیب وجود دارد.

اسپاتیفای برای نخستین بار در فوریه‌ی سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد تا انتهای سال ۲۰۲۱ پشتیبانی از محتوای صوتی HiFi را در برخی از مناطق ارائه دهد. با‌ این‌‌ حال، به‌‌ نظر می‌رسد سرویس یادشده از برنامه‌هایش کمی عقب افتاده و اکنون بار‌ دیگر ارائه‌ی قابلیت مذکور را به تأخیر انداخته است.

گفته می‌شود بد قولی در ارائه‌ی قابلیت HiFi سبب نارضایتی بسیاری از کاربران شده و اسپاتیفای نیز کاملاً از این موضوع آگاه است. این شرکت در پاسخ نارضایتی به انتقادات می‌گوید:

می‌دانیم که محتوای صوتی با کیفیت HiFi برای شما مهم است و ما نیز همین احساس را داریم و از ارائه‌ی تجربه Spotify HiFi به کاربران پریمیوم در آینده هیجان‌زده هستیم؛ اما هنوز جزئیات زمان‌بندی برای به اشتراک گذاشتن آن نداریم.

همان‌طور ‌که در ابتدا گفته شد، اسپاتیفای قصد داشت قابلیت HiFi را قبل از پایان سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی کند و به‌‌ نظر می‌رسید که این قابلیت هزینه‌ی بیشتری را برای مشترکان پریمیوم در بر خواهد داشت. این در ‌حالی است که اپل سال گذشته قابلیت Lossless (نام تجاری محتوای HiFi) را به سرویس استریم موسیقی خود اضافه کرد و نکته‌ی جالب این است که کاربران برای استفاده از قابلیت یادشده به‌علاوه‌ی محتوای دالبی‌اتموس و صدای فراگیر، هزینه‌ی اضافی پرداخت نمی‌کنند.

البته این احتمال همچنان وجود دارد که اسپاتیفای برای رقابت با اپل از دریافت هزینه‌ی اضافی صرف‌‌ نظر کند. به‌هر‌حال، اسپاتیفای تاکنون جزئیات بیشتری را به اشتراک نگذاشته است و مشخص نیست که بالأخره این قبلیت چه موقع در‌ دسترس خواهد بود.

به‌طور کلی، محتوای بابیت‌ریت بالا برای بسیاری از افراد غیر قابل تشخیص است؛ چراکه برای گوش دادن به آن نیاز به تجهیزات گران‌قیمت خواهد بود. در‌ واقع، کیفیت HiFi بیشتر برای افراد حرفه‌ای فعال در حوزه‌ی موسیقی حائز اهمیت است.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: زومیت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گوگل در پویش تبلیغاتی Get The Message در تلاش است اپل را به اضافه کردن RCS به آی مسیج آیفون iPhone ترغیب و حواشی حباب های سبز و آبی را از بین ببرد.

18 ساعت پیش

وزارت خزانه‌داری آمریکا میکسر رمزارز تورنادو کش Tornado Cash را تحریم کرد؛ چون تورنادو کش به پول‌شویی ارزهای دیجیتال سرقت‌شده کره‌شمالی کمک کرده است.

14 ساعت پیش

ایسنا نوشت: نتایج تحقیق انجام شده توسط محققان کشورمان نشان از آن دارد که خستگی فکری و ذهنی بسیار بیشتر از خستگی عضلانی موجب اختلال در حافظه کاری فضایی ما به‌عنوان یک قابلیت شناختی مهم می‌شود.

18 ساعت پیش

سامسونگ با گذشت هفت سال از معرفی گوش گلکسی J7 یک بروز رسانی نرم افزاری برای این دستگاه منتشر کرده است.

22 ساعت پیش

همزمان با برگزاری مراسم گلکسی آنپکد ۲۰۲۲، سامسونگ بیانیه مطبوعاتی برای معرفی سری گلکسی Z Fold 4 و Z Flip 4 منتشر کرد.

16 ساعت پیش

اصول صدور پروانه‌ی یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP) در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصویب شد.

18 ساعت پیش

دومین رویداد Unpacked سامسونگ ۲۰۲۲ با معرفی سری جدید گوشی‌های زد فولد و زد فلیپ، هدفون جدید از خانواده گلکسی بادز پرو و سری جدید ساعت‌های گلکسی واچ همراه بود.

11 ساعت پیش

مایکروسافت تیمی ۲۰۰ نفره را اخراج کرد که روی بازگرداندن مشتریان قدیمی این شرکت تمرکز داشتند.

13 ساعت پیش

استریمینگ جدا از اینکه هیجان خاصی دارد می‌تواند به کسب درآمد و سود سرشار ختم شود. اما برای استریمینگ حرفه‌ای به تجهیزات مناسبی نیاز خواهید داشت.

19 ساعت پیش

بیشتر...