27 هزار هکتار شبکه آبیاری تحت فشار در آذربایجان غربی آماده بهره برداری است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

27 هزار هکتار شبکه آبیاری تحت فشار در آذربایجان غربی آماده بهره‌برداری است
اقتصادسبز آنلاین: معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از تکمیل و آماده بهره برداری شدن 27 هزار هکتار از شبکه آبیاری غرب و شمال غرب کشور تا پایان نیمه اول سالجاری خبر داد.

اقتصادسبز آنلاین: معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از تکمیل و آماده بهره برداری شدن 27 هزار هکتار از شبکه آبیاری غرب و شمال غرب کشور تا پایان نیمه اول سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، علی مراد اکبری، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، در جلسه ویبنار بررسی روند پیشرفت طرح رودخانه های مرزی استان آذربایجان غربی، با بیان اینکه طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور مصوبه دولت باید در مجموع در سطح 402 هزار هکتار از اراضی کل کشور انجام شود، افزود: از این میزان سهم آذربایجان غربی 61 هزار و 570 هکتار است.
وی ادامه داد: تمهیدات لازم از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای تکمیل وبهره برداری 27 هزار هکتار از این طرح در فاز اول تا پایان نیمه اول سال جاری اندیشیده شده که با بهره برداری از این طرحها شاهد تحول خوبی در بخش توسعه ابیاری های نوین در بخش کشاورزی استان خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:افزایش ۴۳۰ درصدی اعتبار یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید و خرید تضمینی در بودجه ۱۴۰۰

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح حفظ امنیت غدایی در غرب و شمال غرب کشور است، افزود: ایجاد اشتغال و استقرار کشاورزان در منطقه، جلوگیری از مهاجرت، تثبیت جمعیت و حفاظت از منابع آب و خاک و افزایش بهره وری و توسعه پایدار از دیگر اهداف این طرح به شمار می‌رود.
اکبری بیان کرد: افزایش سطح زیر کشت محصولات باغی و زراعی، ایجاد زیرساخت برای تأسیس گلخانه‌ها، ایجاد نظام بهره برداری مناسب و پایدار و در نهایت امنیت غذایی کشور از دیگر اهداف این طرح است.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی همچنین در این نشست خواستار تسریع در روند انتخاب و معرفی نماینده مجری جدید طرح در استان با هدف تسریع در روند پیشرفت پروژه شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این نشست با بیان اینکه از 61 هزار و 570 هکتار مساحت طرح شبکه های آبیاری غرب و شمالغرب کشور در استان؛ تاکنون برای 27 هزار هکتار تامین آب شده است، گفت: از اراضی باقی مانده در سطح 6 هزار و 800 هکتار نیز جزو طرح های اجرایی است که تاکنون دو هزار و 700 هکتار تحویل موقت شده و مابقی در دست رفع نواقص ومشکلات است.
اکبر کرامتی پروژه های در دست تکمیل را یکهزار و 800 هکتار در دشت نازک چایپاره، هزار هکتار در کرم آباد پلدشت، دو هزار هکتار در طرح پیرانشهر 1 و دو هزار هکتار نیز در طرح پیرانشهر 2 اعلام کرد.
در این نشست همچنین مازیار آرین مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در خصوص آخرین پیگیری های انجام شده برای رفع مشکلات حقوقی و پرداخت مطالبات پیمانکار و نیز رفع موانع موجود گزارشی را ارائه کرد./ ایانا#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کشت قراردادی کلزا تجربه ای موفق در فارس پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

14 ساعت پیش

ممنوعیت صادرات علت اصلی فساد میوه های تنظیم بازار پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

14 ساعت پیش

مسوولان جهت حمایت از تولید دست واسطه ها را کوتاه کنند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

20 ساعت پیش

حمایت هزار میلیاردی بانک کشاورزی از زنان جوانان روستایی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

20 ساعت پیش

پل عشاق پاریس از بهترین مکان‌ها برای گذران اوقات فراغت در کنار معشوقتان است و از رمانتیک‌ترین جاذبه های گردشگری پاریس به شمار می‌رود.

23 ساعت پیش

پیش بینی تولید ۱۷۵۰ تن پیله تر ابریشم در پرورش بهاره پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

تاثیر منفی واگذاری سازمان تعاون روستایی بر فعالیت های بخش کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

در کافه دیزستر مردم پول می‌دهند تا در حالی که از طعم غذای خوشمزه آن لذت می‌برند، یک زلزله شبیه سازی شده ۸ ریشتری را هم تجربه کنند.

1 روز پیش

محموله شکر خام به ایستگاه بندر امام خمینی ره رسید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

پاکسازی اراضی استان توسط کشت صنعت پگاه همدان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

قدردانی رییس سازمان امور عشایر کشور از بانک کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

شهر دادلی که به آن روستای دادلی هم می‌گویند، به روستای نفرین شده مشهور است. این شهر یکی از پر رمز و رازترین شهرهای متروکه آمریکا است.

2 روز پیش

بیش از ۴۵۸ هزار تن شکر خام در شرکت توسعه نیشکر خوزستان تصفیه شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

پیش بینی افزایش هزار تنی تولید برگ سبز چای پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

انحلال سازمان مرکزی تعاون روستایی موجب تضعیف تعاونی ها می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

بیشتر...