مجله دلتا |
5 روز پیش

رشد ابرو رشد ابرو مژه رشد ابرو در یک هفته رشد ابرو در سه روز مجله دلتا

از آنجایی که ابرو در زیبایی صورت بی تاثیر نیست و همچنین فرم ابروها به چشم‌ها شکل می‌دهد بنابراین کم‌پشت یا خالی بودن ابروها می‌تواند مشکل ساز شود.

متاسفانه گاهی پیش می‌آید که ابروها حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند و بعضی قسمت‌های آن‌ها خالی می‌شود. اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانرشد ابروو موها را تحریک کرد تا دوباره ابروهایی همانند گذشته داشت. در این مطلب ازمجله دلتااین راه‌ها را معرفی خواهیم کرد.

چرا ابروها کم‌پشت می‌شوند؟

عواملی مانند کندن ابرو، بالا رفتن سن، کمبود برخی مواد مغذی مانند ویتامین D و B12 و غیره، مشکلات تیروئیدی،ریزش ابروبخاطر آلوپسی، اختلال هانسن، اگزما،شیمی درمانی،بیهوشی عمومی و جراحی، بارداری و زایمان، استرس بیش از حد، عوارض جانبی دارو و زائده پوست باعث ریزش ابرو و جلوگیری از رشد ابرو می‌شوند.

روش‌های خانگی برای درمان کم‌پشتی ابرو و رشد ابرو

استفاده از موچین را متوقف کنید

اولین درمان خانگی در این لیست نکاتی در مورد نحوه رشد ابروهای ضخیم به طور طبیعی است. یکی از بهترین راه‌های حفظ رشد ابرو عدم استفاده از موچین است تا زمانی که ضخامت مورد نظر را به دست آورید.

شما فقط می‌خواهید موهایی را که خارج از ابروهای شما رشد می‌کنند بیرون بکشید، اما ممکن است به‌طور تصادفی ابروهای اصلی خود را بیرون بکشید. ۶ الی ۸ هفته طول خواهد کشید تا ابروها رشد کنند، پس صبور باشید.

رشد ابرو

حذف سلول‌های مرده پوست

حذف سلول‌های مرده، همیشه یک گام بسیار مهم در روند مراقبت از پوست است. سلول‌های مرده پوست، می‌توانند خشکی بر روی پوست ابرو ایجاد کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند یک لایه سخت پوست ایجاد کنند این باعث می‌شود که ابروهای جدید برای رشد دشواری داشته باشند.

شما می‌توانید به طور کامل از محصولات مورد استفاده برای حذف سلول‌های مرده پوست صورت استفاده کنید یا این کار را فقط برای ابرو انجام دهید. با این حال، بهتر است از یک اسفنج یا برس نرم برای انجام این کار استفاده کنید.

تغذیه‌ای برای رشد ابرو

این درمان یکی از راهنمایی‌های کمی متداول‌تر در مورد نحوه رشد ابروهای ضخیم به طور طبیعی است. اگر رژیم غذایی شما فاقد ویتامین‌ها و مواد مغذی باشد، همانطور که بدن شما نیاز دارد سالم باشد، این می‌تواند ابروها را نیز در بربگیرد.

برای داشتن بدن سالم، شما نیاز به یک رژیم مغذی دارید. برای داشتن ابروهای ضخیم نیز، بدن شما نیاز به مواد مغذی دارد که مکمل‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند.

رشد ابرو

پرپشت شدن ابرو با روغن کرچک

روغن کرچک از بذر کاستور استخراج می‌شود و به عنوان روغن معجزه‌گر شناخته می‌شود. این روغن سطح رطوبت بالا را فراهم می‌کند که باعث می‌شود موها سالم و نرم شوند در نتیجه، ابرو ضخیم‌تر و بلندتر می‌شود.

علاوه بر این، روغن کرچک به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کرده و باعث افزودن مواد مغذی به ریشه‌های مو می‌شود چون سیلیکون، الکل و افزودنی‌های شیمیایی در این روغن طبیعی وجود ندارد، می‌توان آن را علاوه بر رشد ابرو برای منطقه دور چشم نیز استفاده کرد.

رشد ابرو

پیشنهاد مطالعه:‌همچنین مطلب مشابهراز داشتن ابروهای پرپشت با این ترفندهای طلاییرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آب‌وهوای فصل پاییز تصمیم‌گیری در مورد لباس را با دشواری همراه می‌کند. با این تفاسیر مناسب‌ترین استایل دورهمی های پاییزی را بررسی خواهیم کرد.

پریروز

نگهداری از مو تقریبا دغدغه همه افراد است، مخصوصا اگر خشک و شکننده باشند. در این مطلب نکات مهم برای مراقبت از مو را معرفی کرده‌ایم.

3 روز پیش

در این فکر هستید که چگونه می‌توانید باعث پنهان کردن غبغب خود شوید؟ با انجام چند سری از نکات در خانه غبغب خود را بپوشانید.

3 روز پیش

با درنظر گرفتن برخی فاکتورهای مهم می‌توان سختی انتخاب کیف مناسب با استایل خود را کمی آسان کرد. در ابتدا به سبک پوشش و استایل خود توجه کنید.

4 روز پیش

دندان‌های زیبا و شفاف، هنگام مواجهه با افراد دیگر اعتماد به نفس بیشتری به شما می‌دهد، راه حل‌هایی برای جرمگیری خانگی دندان وجود دارد.

5 روز پیش

کفش چرم همیشه نقش مهمی در تقویت شخصیت ایفا می‌کند. این کفش ها گرانقیمت و استاندارد هستند بنابراین مراقبت ویژه از آن‌ها مهم است.

6 روز پیش

یسریاز اشتباهات در لباس پوشیدن که باعث می‌شود سن شما بیشتر دیده شود را بشناسید. اینگونه زمانی که سن شما را حدس می‌زنند، خیال شما راحت است.

۱ هفته پیش

نکاتی به ظاهر ساده درباره‌ی حالت دادن مو وجود دارد که زیبایی موها را برای شما از یک آرزو به یک امر طبیعی تبدیل می‌کند.

۱ هفته پیش

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال روش‌هایی برای تقویت و محکم کردن ناخن‌های خود هستید با روش‌های تقویت ناخن خانگی آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...